nieruchomoscipodlaskie.pl

Pośrednik nieruchomości czy samodzielny zakup? Na co się zdecydować?

Sprzedaż mieszkania lub domu może zająć wiele miesięcy. Czas poszukiwania kupca można jednak skrócić, korzystając z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości. Tak samo będzie w przypadku tych, którzy szukają idealnego miejsca do życia. Pomoc eksperta w dziedzinie nieruchomości daje gwarancję szybkiej i uczciwej transakcji.

Aby sprzedać mieszkanie, powinniśmy udostępnić potencjalnym klientom ofertę, która z jednej strony przekaże najważniejsze informacje o naszej nieruchomości, a z drugiej strony zachęci do kupna. Oferta powinna zawierać nie tylko suche dane o domu, ale również uwypuklać jego walory.

– Nie zapominajmy również o zdjęciach, które w pierwszej kolejności przyciągają uwagę. Powinny one być zrobione profesjonalnie i odpowiednio wyselekcjonowane, tak by nie pokazywały detali, które mogłyby zniechęcić klientów. W naszym biurze każdy otrzyma fachową pomoc, co ważne współpracujemy z innymi agencjami nieruchomości co daje jeszcze większą pewność przeprowadzenia idealnej transakcji – mówi Marta Łajewska z biura nieruchomości Unikat.

Ci, którzy chcą sprzedać nieruchomość nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że banalne detale mogą zniechęcić kupujących. Dlatego też agent nieruchomości nie może do tego dopuścić. W ostatnich latach wiele agencji wyspecjalizowało się w home stagingu.

– Zwykle metamorfoza wnętrza zaczyna się od porządków i pozbycia się nadmiaru przedmiotów zgromadzonych przez sprzedającego. Zbyt dużo mebli i pamiątek może stwarzać wrażenie przytłoczenia, a ponadto nie pozwala oszacować rzeczywistych wymiarów pomieszczeń. Opróżnienie lokalu lub pozostawienie w nim tylko nielicznych sprzętów może stanowić bazę wyjściową do nadania wnętrzom nowej jakości – mówi Marta Łajewska.

Właściciel mieszkania, który korzysta z usług biura nieruchomości nie tylko nie musi kontaktować się bezpośrednio z klientami, ale i zyskuje pewność, że zostaną oni obsłużeni na najwyższym poziomie. Agenci nieruchomości często pomagają również załatwić wszelkie formalności związane z ubieganiem się o kredyt na zakup mieszkania, co znacznie przyspiesza zawarcie transakcji.

Dzięki proponowanej przez biuro nieruchomości cenie mieszkania, sprzedający nie odbiega ofertą od innych mieszkań na rynku, przez co nie będzie on stratny na sprzedaży. Z drugiej strony zaoferowanie rozsądnej ceny sprawi, że szybciej znajdziemy klienta, który zechce kupić nasze mieszkanie. Samemu jednak trudno jest wycenić nieruchomość, gdyż potrzebna jest do tego odpowiednia wiedza i doświadczenie. Pośrednictwo biura nieruchomości w sprzedaży gwarantuje także bezpieczeństwo przeprowadzanej transakcji bez żadnych ukrytych warunków czy kosztów.

Pośrednik sprawdzi stan prawny nieruchomości, co jest bardzo ważne przed zakupem domu, czy mieszkania. Ponadto pomoże przygotować poprawną treść umowy, która będzie chroniła interesy klienta.

– To, co na pewno jest dużą zaletą to przede wszystkim ten fakt, że pośrednik zajmuje się wszystkim za nas. Jeśli dojdzie do jakichkolwiek uchybień, czy nieścisłości, to nie my za to odpowiadamy, ale właśnie agencja nieruchomości. Zgłaszamy się do danego biura, ustalamy warunki, określamy o co nam chodzi i na czym nam zależy, a dane pośrednictwo nam pomaga we wszystkim, co dla nas samych mogłoby stanowić problem – dodaje Marta Łajewska.

Jednym słowem samodzielna sprzedaż nieruchomości oczywiście może się udać, ale zazwyczaj trwa to bardzo długo i nie zawsze finalna transakcja jest satysfakcjonująca dla sprzedających jak i kupujących. Zdecydowanie bezpieczniej jest skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości.

O FIRMIE

Pracownicy Biura Pośrednictwa i Obrotu Nieruchomościami UNIKAT, to agenci posiadający wieloletnie doświadczenie, wciąż podnoszący swoje kwalifikacje, co gwarantuje klientom rzetelną i kompetentną obsługę. Oferują kompleksową obsługę poczynając od znalezienia odpowiedniej oferty po pomoc prawną, notarialną i kredytową. Współpracują także z ekspertem finansowym, który pomoże przy wyborze najlepszego kredytu hipotecznego.

KONTAKT

Unikat Nieruchomości

ul. Świętego Rocha 5 lok. 206

15-879 Białystok

Zielona Kamienica

+ 48 503 696 567

+48 85 873 06 80

biuro@unikat.nieruchomosci.pl

www.unikat.nieruchomosci.pl