nieruchomoscipodlaskie.pl

Efektowne wykończenie wnętrz niskim kosztem- czy to możliwe?

Jak wykończyć mieszkanie mając niski budżet i duże ambicje?

Wielu z Nas oszczędza na swoje wymarzone lokum bądź wkład własny do kredytu   na mieszkanie długimi latami. Zwykle w takim przypadku wydajemy całe oszczędności na zakup nieruchomości albo zostaje nam niewiele funduszy na jego wykończenie. W tym artykule pochylimy się nad paroma aspektami wykończenia wnętrz, dzięki którym uda nam się, mimo małego budżetu, wykończyć w efektowny sposób nasze wymarzone mieszkanie.

Planowanie to klucz do sukcesu

Po pierwsze, musisz określić jasno swoje cele i priorytety. Wszystko można zrobić taniej, ale musisz zdać sobie sprawę już na początku, że z niektórych pomysłów będzie trzeba po prostu zrezygnować. Mając zarys swoich oczekiwań i określony budżet, wylicz zaokrąglając mocno w górę, ile co może kosztować. Z tak przygotowanym planem musisz przemyśleć, czy decydujesz się na fachowca czy może jesteś w stanie z ewentualną pomocą bliskich poradzić sobie z tym przedsięwzięciem na własną rękę.

Oprócz konkretnych pomysłów i projektów dobrze byłoby także zaplanować zakupy. Przejrzyj wcześniej katalogi sklepów budowlanych, pomocne mogą okazać się skorzystać z porównywarek cen. Zapisz sobie koło konkretnego pomysłu wnętrzarskiego, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w materiały potrzebne do jego realizacji. Dzięki temu uporządkujesz swój plan i wszystko będzie przejrzyste i czytelne. Dodatkowo, możesz skorzystać z kodów rabatowych dostępnych na dedykowanych stronach, dzięki którym zaoszczędzisz kilka złotych ekstra.

Meble z drugiej ręki i pomysły DIY

Jeśli martwisz się, że koszt mebli Cię przytłoczy- niekoniecznie. W ostatnich latach bardzo modne zrobiło się przerabianie starych mebli i ofiarowanie im drugiego życia. Niskim kosztem (często nawet za darmo) możesz zgarnąć czyjeś niepotrzebne, kurzące się meble ze strychu i dzięki odrobinie farby, gorącego kleju i szczypcie kreatywności możesz uzyskać zdumiewająco dobre efekty. Niekiedy zdarza się, że stare meble z odzysku wystarczy tylko wyczyścić i są jak nowe, ponieważ są wykonane bardzo porządnie i z dbałością o wytrzymałość. 

DIY (Do It Yourself, czyli zrób to sam) to świetna metoda na nadanie mieszkaniu oryginalności i przytulności. W internecie można znaleźć masę pomysłów, od talerzyków ceramicznych malowanych ręcznie, przez żyrandole z wykorzystaniem kolorowego szkła jako ozdoby, aż po zestaw mebli do ogrodu z malowanych palet sklepowych. W idei DIY mieszczą się nie tylko kreatywne sposoby na ozdobienie mieszkania przy wykorzystaniu niepotrzebnych lub darmowych rzeczy, ale także wszelkiego rodzaju przeróbki, które upiększą nasze wnętrze przy niskim nakładzie pracy. Wieczorem w ramach wspólnej aktywności z rodziną lub przyjaciółmi możecie zaproponować malowanie obrazów, które potem zawisną w waszym salonie.

Efekt wow dzięki oświetleniu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak mała inwestycja w oświetlenie potrafi nadać wnętrzu potrzebnego ciepła. Dobrym na początek rozwiązaniem będzie na przykład kupienie paru lampionów i ładnego świecznika, które wieczorem pośród przygaszonego światła zapewnią komfortowy i domowy relaks. Nie potrzeba wiele, aby nadać salonowi czy sypialni uroku. Na ozdoby i dodatki przyjdzie pora w swoim czasie, a oświetlenie które i tak jest priorytetem umili nam czekanie na wymarzone dekoracje. 

Kosztem kilkudziesięciu złotych, które prawdopodobnie przeznaczylibyście na jeden ładnie zdobiony wazon możecie zapewnić sobie efekt wow, dzięki któremu nie będziecie odczuwać w skromnie urządzonym mieszkaniu, że “to jeszcze nie to”. 

Powoli do celu

Cierpliwość i elastyczność powinny Ci stale towarzyszyć. Pamiętaj, że niewielkie modyfikacje mogą przynieść najlepsze efekty i nie obowiązuje Cię deadline. Powoli, z miesiąca na miesiąc będziesz mógł coraz bardziej cieszyć się z wyglądu swojego wymarzonego mieszkania. Budżetowe ograniczenia nie oznaczają, że musisz rezygnować z estetyki, czy swojego stylu. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie tego, co konieczne na początek i później konsekwentne “dokładanie cegiełki” do swojej inwestycji. Udało Ci się kupić własne mieszkanie, co jest godne podziwu. Daj sobie czas na jego urządzenie.