nieruchomoscipodlaskie.pl

Czy najem mieszkania się opłaca?

Zakup mieszkania pod wynajem staje się coraz popularniejszą formą lokowania kapitału. Przychody z tytułu wynajmu są w dzisiejszych czasach bardziej opłacalne niż lokaty i rachunki oszczędnościowe w bankach. Ekspert z KORONA Nieruchomości odpowiada na pytanie: Czy najem mieszkania się opłaca?

Po kolejnych wzrostach cen na rynku nieruchomości i wybuchu pandemii koronawirusa rynek najmu się zmienił. Inwestowanie w nieruchomości na wynajem wciąż jest opłacalne, ale coraz trudniejsze.

Myśląc o zakupie mieszkania inwestycyjnie, na pewno warto jest wziąć parę istotnych kwestii pod uwagę. Pierwszą z nich niewątpliwie jest lokalizacja. Niewielka odległość od uczelni wyższych, czy centrum miasta wpływa na wysokość czynszu, a także na fakt iż mieszkanie łatwiej będzie wynajęte niż w innych, mniej korzystnych lokalizacjach.

Drugim ważnym elementem jest standard wykończenia. Klienci są coraz bardziej wymagający, a co za tym idzie są w stanie również zapłacić za komfort. Jeżeli mamy taką możliwość warto byłoby pomyśleć również o wielkości mieszkania. Im większe mieszkanie, tym większy czynsz najmu dla właściciela.

Jeżeli na taki cel bierzemy kredyt hipoteczny, to jego rata nie powinna przewyższyć czynszu najmu. Wówczas mamy pewność, iż po pełnym okresie spłaty, mieszkanie staje się w pełni naszą własnością bez spłacania kredytu przez lata.

Gdy dysponujemy gotówką przeznaczoną na ten cel, warto jest dobrze poznać rynek nieruchomości i wybrać mieszkanie w dobrej lokalizacji i standardzie wykończenia. Wówczas jak łatwo policzyć stopa zwrotu sięga około 7% w skali roku.

Jeżeli jesteśmy już w posiadaniu takiego mieszkania, warto skorzystać z pomocy sprawdzonego biura nieruchomości które wypromuję taką ofertę oraz zweryfikuje potencjalnego najemcę.

Najemcy korzystający z biur nieruchomości są to osoby o dobrych intencjach oraz z zapleczem finansowym. Agent nieruchomości przeprowadzi cały proces najmu od początku do końca z uwzględnieniem preferencji oby stron. Uświadomi również o możliwościach takich jak najem okazjonalny, instytucjonalny, oraz zarząd którym biuro się zajmuje przez cały okres najmu.

Zatem jeżeli planujecie Państwo w przyszłości zakup lub wynajem mieszkania warto zasięgnąć fachowej pomocy jaką oferują biura nieruchomości, bo bezpieczeństwo to komfort życia.

Justyna Deryng specjalista ds. nieruchomości z długoletnim doświadczeniem w najmie na rynku polskim i brytyjskim.

O FIRMIE

KORONA Nieruchomości świadczy usługi zarządzania nieruchomościami na wynajem oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na rynku wtórnym oraz pierwotnym. Oferuje pełną obsługę w zakresie sprzedaży, zakupu i wynajmu: lokali mieszkaniowych, domów, działek oraz obiektów komercyjnych. Doradcy ds. nieruchomości zapewniają kompleksowe wsparcie w zakresie obsługi kredytowej a działania reklamowe, marketingowe i organizacyjne dopasowują do współczesnych wymagań i oczekiwań rynku.