nieruchomoscipodlaskie.pl

Pomysł na biznes w EKO CENTRUM

Prowadzenie własnej firmy w czasach pandemii nie jest wcale łatwe, a co dopiero otwieranie nowej całkiem nowej marki. Współczesny biznes wymaga nowoczesnego podejścia, a handel tradycyjny warto wesprzeć sprzedażą internetową. Takie holistyczne działania zwiększa szansę na sukces. Ale nikt nie ma wątpliwości, że zdecydowanie łatwiej realizuje się cele, gdy u boku ma się solidnego partnera.

Na pomysł prowadzenia sklepu ze zdrową żywnością i ekologicznymi kosmetykami Pani Dorota wpadała już w trakcie pandemii. Obserwując trendy rynkowe, znaczny wzrost świadomości konsumentów wiedziała, że to dobry kierunek dla jej nowego biznesu.

Do realizacji planu niezbędnych było kilka rzeczy. Towar najwyższej jakości, sklep internetowy oraz magazyn. Po sprawdzeniu dostępnych lokali magazynowych okazało się, że trudno znaleźć miejsce, które spełnia wszystkie wymagania. Lokal miał być czysty, schludny, z dobrym dojazdem do tego ważna była cena i to czy w okolicy jest ruch.

– Wybór padł na nową halę Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego, które właśnie się przekształca w Eko Centrum Giełda na Andersa. Jak się okazało to idealne wręcz miejsce do prowadzenia tego typu działalności. Nowy budynek od pierwszej wizyty zrobił na mnie dobre wrażenie. Jasne czyste wnętrze, odpowiednie zaplecze sanitarne. Nowoczesna infrastruktura technologiczna np. sieć światłowodowa – mówi Pani Dorota, właścicielka sklepu ZATEMEKO – Po podjęciu decyzji przyszedł czas, na wystrój wnętrza, które miało być ciepłe, przyjemne, naturalne i przede wszystkim ekologiczne. Wydaje się, że udało się to osiągnąć, bo klimat jest niepowtarzalny.

Giełda na Andersa się zmienia, idzie z duchem czasu i spełnia oczekiwania najemców. Wygodny dojazd, duża ilość miejsc parkingowych. Co ważne były doskonale utrzymane podczas największych nawet zamieci śnieżnych. Przy Andersa znajduje się też paczkomat, który ułatwia prowadzenie sprzedaży internetowej, ale jest też chętnie wybierany przez stałych klientów Centrum.

Gdy powstawał sklep ZATEMEKO, ważne było też to, że giełdę odwiedzają ludzie szukający świeżych produktów wysokiej jakości. Można zaobserwować, że „typowy” klient też się zmienia, kiedyś przeważali ludzie starsi. Teraz coraz więcej jest ludzi młodych, którzy interesują się zdrowym trybem życia, osoby, dla których świeżość i jakość produktów ma duże znaczenie.

Nowe godziny otwarcia też sprawiają, że dla coraz większej liczby osób Eko Centrum przy ulicy Andersa jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o wszelkie zakupy.

Jak wybór miejsca przekłada się na rozwój biznesu?

– To był strzał w dziesiątkę. Nowoczesne miejsce, gdzie zagląda coraz więcej klientów. To też bardzo dobre miejsce do działania w Internecie (szybki internet), dobry dostęp dla dostawców i kurierów. Przedsiębiorca może skupić się na działaniu i realnym rozwoju swojego biznesu. A na rozwoju zależy nam wszystkim – podsumowuje właścicielka sklepu ZATEMEKO.

Warto odwiedzić Giełdę – to coraz bardziej wyróżniające się miejsce na mapie placówek handlowych Białegostoku. Setki sprzedawców, setki tysięcy produktów.

Zapraszamy też do odwiedzenia sklepu Zatemeko (w nowej hali, boks 338). To bardzo klimatyczne miejsce, gdzie dużą uwagę przykłada się do asortymentu. Zdrowe produkty wysokiej jakości w bardzo przystępnych cenach. Można też zakupy zrobić na stronie www.zatemeko.pl i odebrać je przy kolejnej wizycie w EKO CENTRUM.