nieruchomoscipodlaskie.pl

Oświetlenie lokali użytkowych. Jak wybrać najlepsze?

Wnętrze sklepu, biura, gabinetu, salonu – to przestrzenie szczególnie wymagające odpowiedniej aranżacji, której jednym z podstawowych elementów jest dobre i praktyczne oświetlenie. Jeżeli jest ono odpowiednio dobrane, praca staje się łatwiejsza, oczy się nie męczą i co ważne rachunki za prąd nie będą bardzo odczuwalne.

Jednym z popularnych rozwiązań, które sprawdza się w lokalach użytkowych w ostatnich latach jest zastosowanie technologii LED

– Najnowsze funkcjonalności, wynikające z miniaturyzacji, efektywnej ilości światła, możliwości aranżacji przestrzeni , sterowania światłem , łatwej automatyki, wysokiej oszczędności energii – to olbrzymie korzyści w porównaniu z oświetleniem konwencjonalnym – mówi Krzysztof Nowakowski z Inspiraci Światłem. To marka, która zajmuje się profesjonalnym projektowaniem, doradztwem i montażem oświetlenia.

Postęp, jaki w dziedzinie oświetlenia dają oprawy LEDowe w kreowaniu wnętrz i iluminacji budynków staje się pokusą do ich stosowania. Np. diody Power LED o białym świetle i różnej kolorystyce , jak również RGBW – jako oświetlenie dekoracyjne w gzymsach idealnie dopełniają klimat, zapewniają energooszczędność i bardzo długą żywotność w dużych salach bankietowych.

Kolorystykę i design opraw oświetleniowych dobieramy, aby  harmonizowały z koncepcją  architektoniczną wnętrza. Dbamy również o najwyższy współczynnik oddawania barw źródeł światła w oprawach (CRI powyżej 90 lub 95)  – podkreślamy w ten sposób wierną  barwę, fakturę oraz kształt wyeksponowanych przedmiotów – dodaje Krzysztof Nowakowski.

Warto również wspomnieć, iż przepisy dotyczące oświetlenia biur i obiektów użyteczności publicznej są jasno określone. Np na blat biurka, powinien padać strumień światła o natężeniu oscylującym w granicach 500lx. Dzięki oświetleniu ledowym, bardzo łatwo tym wymogom sprostać a nasz wzrok nie będzie ulegał uszkodzeniu, kiedy zapewnimy oprawy o odpowiedniej ochronie przed szkodliwym olśnieniem.

Organy państwowe, odpowiedzialne za sprawdzanie pracodawców z zakresu BHP, zwracają uwagę na prawidłowe oświetlenie miejsca pracy.

Obecnie rozwój technologii LED i obniżanie kosztów produkcji na każdym odcinku czy magazynowania – wymaga optymalizacji czyli obniżania kosztów eksploatacji przy równoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów światła, wpływających na ergonomię i bezpieczeństwo pracy.

Od kilkunastu lat stosujemy we wszystkich miejscach, które oświetlamy jakościowe i sprawdzone systemy LED . A jest ich duża ilość : mieszkania, biura, miejsca użyteczności publicznej , galerie handlowe, muzea ,sale bankietowe, kościoły, kliniki stomatologiczne, przychodnie zdrowia, salony piękności

Oświetlenie ledowe spełnia w 100% swoją funkcję w miejscach, gdzie je zastosowaliśmy. Ich zalety całkowicie zmieniają dotychczasowy wygląd pomieszczeń. Stają się intrygujące,czarujące i przyciągają uwagę.

 Zespół Inspiracje Światłem – Projekty, doradztwo oświetlenia – inż Krzysztof Nowakowski – 513052620

ul. Baranowicka 115 (parter) lok.03, 15-501 Białystok