nieruchomoscipodlaskie.pl

Jak szybko i sprawnie sprzedać nieruchomość?

10 kroków do sprzedaży twojego domu w krótkim czasie

Sprzedaż domu niestety kojarzy się ze stresującym i czasochłonnym procesem. Wierzymy jednak,  że z odpowiednim nastawieniem i podejściem do tego tematu można osiągnąć sukces w krótkim czasie. Przedstawiamy Państwu 10 kluczowych kroków, które pomogą w sprzedaży domu, w szybki i efektowny sposób.

  1. Przygotowanie domu

Aby kolejne kroki były wykonane należycie i skuteczne, pierw trzeba zająć się przygotowaniem pod nie nieruchomości. Obejmuje to gruntowne sprzątanie, naprawę wszelkich usterek, a także drobne odświeżenie mieszkania, na przykład odmalowanie ścian i wyniesienie z niego nadmiaru rzeczy osobistych, które mogą odstraszyć potencjalnych nabywców. Najważniejsze, aby dom wyglądał czysto i schludnie, a także by zapewnić w nim jak największy dostęp do światła.

  1. Wycena nieruchomości

Następnym krokiem jest ustalenie właściwej ceny domu. Warto w tym celu skorzystać z usług profesjonalnego rzeczoznawcy majątkowego lub agenta nieruchomości, którzy na podstawie lokalnego rynku ocenią wartość mieszkania. Samodzielna wycena może skutkować zawyżeniem kwoty i co za tym idzie- nie pomyślnością w sprzedaniu nieruchomości. 

  1. Marketing i reklama

Dobra kampania marketingowa może okazać się kluczowa w osiągnięciu szybkiej sprzedaży. Korzystaj z różnych platform, takich jak portale internetowe, media społecznościowe, a także tradycyjne formy reklamy, aby osiągnąć jak najlepszy zasięg swojego ogłoszenia. Dotarcie do dużego grona odbiorców zwiększy szanse na znalezienie potencjalnego nabywcy.

  1. Profesjonalne zdjęcia

Zadbaj o dobre zdjęcia, zatrudniając profesjonalistę. Fotografie mieszkania, prezentujące jego atuty to najlepsze, co możesz zamieścić w ogłoszeniu sprzedażowym. Ludzie niechętnie zwracają uwagę na wystawione na sprzedaż nieruchomości w oprawie surowych, niecieszących oka ujęć wnętrz. 

  1. Otwarte domy

Organizacja “otwartego domu” to ciekawa inicjatywa, na którą można się zdecydować, gdy nie ma się dużo wolnego czasu na oprowadzanie każdego potencjalnego kupca po kolei. Wybranie jednego, czy dwóch dni weekendu i udostępnienie każdemu swobodnego dostępu do obejrzenia nieruchomości to zdecydowanie wygodna alternatywa dla zabieganych sprzedawców. 

  1. Prowadzenie negocjacji

W kontakcie z potencjalnymi nabywcami należy zachować elastyczność, zwłaszcza jeśli mowa o negocjacjach. Nastawiając się na chęć szybkiej sprzedaży, musimy wziąć pod uwagę zmienność i możliwość konieczności zejścia z ceny.

  1. Szybkie reakcje

Dla wielu zainteresowanych zależy na płynnej i skoncentrowanej rozmowie. Postaraj się odpowiadać możliwie jak najszybciej na kontakty w sprawie Twojego ogłoszenia i udzielać potencjalnym kupcom informacji na temat nieruchomości. Szybka reakcja podtrzyma zainteresowanie, które skłoniło kogoś do napisania do Ciebie, a co za tym idzie- zmaksymalizuje szansę na pomyślną sprzedaż.

  1. Dbanie o prezentacje

Jeśli nie zdecydujesz się z jakiegoś powodu na dni otwarte domu i pozostaniesz przy tradycyjnym modelu oprowadzania po nieruchomości, musisz pamiętać o dobrej prezencji mieszkania. Za każdym razem przyjedź przed umówionym spotkaniem nieco posprzątać, a także zadbać, by potencjalny nabywca nie czekał na Ciebie zniecierpliwiony. Takie drobne kwestie, o których może nie myślimy w pierwszej kolejności, odgrywają ogromną rolę w sprawnej sprzedaży domu.

  1. Wsparcie profesjonalistów

W procesie sprzedaży wiedza i doświadczenie osób zajmujących się tym na co dzień jest nieoceniona. Naprawdę warto przemyśleć zatrudnienie agenta nieruchomości, dzięki któremu nie tylko odciążymy się od wielu obowiązków, jak na przykład kontakt z potencjalnymi kupcami, oprowadzanie po mieszkaniu i umieszczanie ogłoszeń na portalach, ale także otrzymamy bezcenne rady przydatne w procesie sprzedaży mieszkania.

  1. Finalizacja sprzedaży 

Zamknięcie transakcji to ostatni krok. Upewnij się, że wszystkie dokumenty i sporządzone umowy są zgodne z literą prawa oraz sprawdź, czy druga strona porozumienia podpisała i zatwierdziła wszystkie potrzebne papiery.

Pamiętaj, że umowa kupna-sprzedaży nieruchomości musi zostać sporządzona notarialnie, aby była ważna. Każdemu, kto w niedalekiej przyszłości planuje sprzedaż domu lub mieszkania, życzymy powodzenia i zachęcamy do skorzystania z naszych rad, aby wszystko przebiegło możliwie jak najsprawniej i pomyślnie.