nieruchomoscipodlaskie.pl

Płytki wielkiego formatu

Stanowią doskonałe tło dla wielu aranżacji i podkreślają nowoczesny charakter przestrzeni, tworząc jednolite powierzchnie. Co więcej do złudzenia mogą przypominać kamień, metal, a nawet drewno. Płytki wielkoformatowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem a do swoich wnętrz wybierają je głównie miłośnicy unikalnych designów.

Płytka wielkoformatowa, czyli jaka? Jeszcze niedawno dużym formatem nazywano płytki, których wymiary wynosiły 60×60 cm i 60×120 cm i nie były powszechnie stosowane w aranżacji wnętrz. Zmieniło się to radykalnie w ostatnim dziesięcioleciu i dziś te wymiary stały się standardowe i są one dostępna w ofertach wszystkich producentów. Ale rynek wnętrzarski poszedł o krok dalej. Popularność tych rozmiarów sprawiła, że producenci zaczęli oferować coraz to większe formaty płytek, a architekci chętnie wykorzystują je do aranżacji wnętrz.

Można przyjąć że płytki w formacie XXL to takie o rozmiarze boku większym niż 120 cm.

– W naszej ofercie są dwa rozmiary płytek w mega formacie. Gresy 120x240cm i 80×160 cm. Doskonale sprawdzają się w kuchniach, łazienkach czy salonach. Są mrozoodporne, niezwykle trwałe, odporne na plamy i zabrudzenia. Większy rozmiar z powodzeniem można wykorzystać tam, gdzie nie ogranicza nas przestrzeń. Będą doskonałym rozwiązaniem nie tylko na podłogę ale również na ścianę w salonie czy też w sypialni. Rozmiar 80×160 cm dedykowany jest do pomieszczeń nieco mniejszych, gdzie nadal chcemy uzyskać efekt lustrzanej powierzchni – mówi Karolina Cichanowicz, Dyrektor Działu Wsparcia Sprzedaż w salonie Netto.

Płytki wielkoformatowe prezentują się wyjątkowo estetycznie. Duże wymiary sprawiają, że można nimi pokryć większą powierzchnię i zyskać minimalistyczny efekt, gdzie takie elementy jak łączenia czy fugi nie będą zwracać uwagi.

Dzięki zastosowaniu we wnętrzu wielkiego formatu, sprawiamy że nasza przestrzeń ma ekskluzywny charakter. Do tego płytki, na których ilość zastosowanych fug jest minimalna są bardzo praktyczne w użytkowaniu i łatwe w utrzymaniu czystości.

Montaż i transport płytek wielkoformatowych nie stanowi dzisiaj problemu. Płytki są specjalnie pakowane i transportowane w dedykowanych skrzyniach, dzięki czemu unika się ryzyka uszkodzeń. Do dyspozycji wykonawców są też specjalne przyssawki, dzięki którym przenoszenie takiej płytki jest ułatwione. Do montażu rozmiaru XXL należy używać kleju dedykowanego wielkim formatom oraz klipsów samopoziomujących.

Jednym słowem: płytki w rozmiarze XL wyglądają bardzo elegancko. Płaszczyzna wykończona przy ich użyciu prezentuje się bardziej minimalistycznie, niż w przypadku odpowiedników o tradycyjnych rozmiarach.

O FIRMIE:

Firma NETTO jest producentem płytek ceramicznych. To pierwsza Europejska Fabryka, która cały swój kapitał produkcyjny ulokowała w Indiach. NETTO to synonim doskonałej jakości produktów. Naszą misją jest zaproponowanie unikalnych wzorów płytek, oferując przy tym ceny poniżej wyobrażeń. Pasja, zaangażowanie i wiedza, w połączeniu z dbałością o szczegóły pozwala spełniać i zaspokajać oczekiwania klientów z rynku zarówno polskiego jak i zagranicznego.

KONTAKT:

Biuro Handlowe NETTO PLUS Sp. z o.o. Sp. k.
Narodowych Sił Zbrojnych 23
15-690 Białystok, Poland
NIP:542-322-73-40
tel: +48 85 710 18 37
e-mail: biuro@netto.net.pl