nieruchomoscipodlaskie.pl

Kwiaty na balkon – jak wybrać najpiękniejsze?

Uprawianie kwiatów na balkonie to popularna forma zagospodarowania tej przestrzeni wypoczynkowej. Jednak aby stworzyć funkcjonalny i piękny, kwiecisty ogród zaraz za oknem, warto poznać gatunki, które będą w tym miejscu dobrze wzrastały i najefektowniej udekorują otoczenie. Jakie rośliny na balkon będą najlepsze?

Kwiecień w ogrodzie to czas porządków po zimie, wysiewów i sadzenia. To najlepszy okres na podejmowanie decyzji, jakie rośliny zagoszczą na naszych balkonach i tarasach w tym sezonie. Hodowcy Giełdy Kwiatów przy ulicy Andersa w Białymstoku doradzą Państwu najlepsze rozwiązanie.

Wybierając odpowiednie kwiaty na słoneczny balkon stworzysz przestrzeń, w której będziesz chętnie przebywać wraz z rodziną i przyjaciółmi. Dodatkowo strefę tę możesz wykorzystać także do uprawy ziół lub niewielkich krzewów owocowych, np. malin, borówek czy truskawek, i czerpać z nich korzyści w czasie gotowania. Co więcej, kwiaty balkonowe będą wabiły pszczoły i zapewniały im pokarm, a te będą mogły zająć się pożyteczną pracą, zapylając rośliny dookoła.

Dlaczego warto odwiedzić białostocką giełdę kwiatów?

Hodowcy kwiatów posiadają wieloletnie doświadczenie i oferują największy wybór wysokiej jakości roślin od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Ceny również są konkurencyjne.

– Od wielu lat zajmujemy się produkcją i sprzedażą najpiękniejszych kwiatów na każdy balkon, taras i ogród. Naszymi atutami są doświadczenie oraz kierunkowe wykształcenie, dzięki czemu nasze kwiaty są najwyższej jakości. Oferujemy szeroki wybór roślin od wczesnej wiosny do późnej jesieni przez co każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie – mówi pan Ireneusz z gospodarstwa w Hryniewiczach.

W swojej ofercie ma kwiaty: wczesnowiosenne (bratek, primula, żagwin, skalnica, jaskier, stokrotka oraz niezapominajka), rabatowe (aksamitka, bobik, lobelia, werbena, smagliczka, petunia, szałwia, mrozy, celozja, kroplik, niecierpek), balkonowe (pelargonia, begonia, surfinia, tunbergia, sanwitalia, lobelia zwisająca, bidens, milion dzwonków, wilczomlecz, truskawka zwisająca, fuksja, bakopa) a także wieloletnie byliny i zioła.

Jakie kwiaty na balkon sprawdzą się najlepiej?

Najlepsze kwiaty na balkon to te, które zapewniają obfite kwitnienie – gęste bukiety przywieszone na barierkach nie tylko ozdobią przestrzeń, ale też zapewnią Ci więcej prywatności. Jakie kwiaty na balkon wybrać?

* pelargonia – to kwiat balkonowy, który przychodzi każdemu na myśl jako pierwszy. Gęste, czerwone kwiaty to ich znak rozpoznawczy;

* surfinia – inaczej petunia kaskadowa, posiada kwiaty w wielu kolorach, co pozwala na stworzenie wielobarwnej kompozycji na balkonie;

* dalie – to idealny kwiat na słoneczny balkon. Jeśli zapewnisz mu osłonę od wiatru, odwdzięczy się licznymi, różnokolorowymi kwiatami;

* fuksje – warto też rozważyć wybór kwiatów balkonowych zwisających, np. fuksji. Zimą można przenieść ją do mieszkania;

* werbena – to idealny kwiat dla tych, którzy chcą się cieszyć urokiem roślin balkonowymi jak najdłużej. Kwitnie od lipca aż do późnej jesieni.

Jeśli jesteś zainteresowany wynajęciem miejsca na sprzedaż sadzonek, skontaktuj się z biurem Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego S.A.

Tel. 516 -867 -741 , e-mail: biuro@podlaskiecentrum.pl