nieruchomoscipodlaskie.pl

Rewelacyjna możliwość, aby poczuć odrobinę prywatności

Jakie rolety wybrać do mieszkania?

Każdy z nas ceni sobie swobodę i prywatność. Zależy nam na tym, aby nasza nieruchomość dawała nam poczucie bezpieczeństwa i ograniczała pole widzenia naszej nieruchomości od środka dla sąsiadów czy chwilowych przechodniów. Zatem jak uzyskać taki efekt? Co da nam największe poczucie prywatności w naszym domu lub mieszkaniu? Poznaj rodzaje i zalety rolet zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. 

Rodzaje rolet 

Rolety dzielą się na dwa podstawowe rodzaje, zewnętrzne i wewnętrzne. Decyzję o ich zakupie należy podjąć już wtedy, gdy budowa naszej nieruchomości ruszy. Rolety zewnętrzne muszą być niekiedy montowane wraz z oknem, co znacznie utrudnia ich montaż, gdy już etap budowy nieruchomości jest już całkowicie zakończony. Zatem przed zakupem rolet należy zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy. Bowiem rolety służą nie tylko do zabezpieczenia naszej prywatności przed ciekawskimi osobami, mają również wiele przydatnych funkcji, o których część z nas nie wie.

Główną zaletą założenia rolet zewnętrznych jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w domu lub mieszkaniu o każdej porze roku. Latem, gdy słońce nagrzewa okna wewnątrz pomieszczenia, robi się również bardzo gorąco. Decydując się na rolety zewnętrzne mamy pewność, że chronią okno przed działaniem promieni słonecznych, wskutek czego w środku będziemy mogli odczuć znacznie mniejszą temperaturę niż w przypadku zwykłych rolet. Działają one korzystnie również zimą. Wszyscy bardzo dobrze wiemy, że ciepło w zimowe dni ucieka przez okna i drzwi balkonowe. Posiadając rolety zewnętrzne, zapewniamy znaczne utrzymanie ciepła w naszej nieruchomości na dłużej. Takie rolety służą również do ochrony naszej nieruchomości. Mogą mieć dodatkową funkcją antywłamaniową, która da nam pewność, że podczas próby włamania, włamywacz nie zdoła przedostać się do środka. 

Jeśli mieszkamy w pobliżu ruchliwej drogi bądź głośnej okolicy, rolety zewnętrze posłużą nam również po to, aby zatrzymać dźwięk z zewnątrz, zapewniając utrzymanie w środku pomieszczenia błogą ciszę. Idealnie spełnią swoje zastosowanie również wtedy, gdy jednym z domowników jest niemowlę, które potrzebuje ciszy. Taka roleta da nam również całkowite zaciemnienie danego pomieszczenia. Jeśli jesteśmy miłośnikami zasypiania w 100% ciemności, idealne nadadzą się do naszej sypialni. 

Oprócz rolet zewnętrznych są również rolety bardziej nam znane, wewnętrzne. Wyróżniamy ich wiele rodzajów i dzielą się pod względem różnych aspektów. Należy zatem zadać sobie pytanie czego oczekujemy i na jaki efekt stawiamy w wykończeniu naszej nieruchomości od środka. Czy jesteśmy zwolennikami nowoczesnego stylu, a może lubimy lekkość i rolety rzymskie wpasują się idealnie w nasz gust? Każdy rodzaj ma inne zastosowanie i daje inny efekt. Zatem zapoznajmy się z nimi, aby wybór był znacznie prostszy. 

Pierwszym rodzajem rolety, która widnieje niemalże w każdym oknie i jest najbardziej popularnym rodzajem, to rolety zwijane ekranowe. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i bogatej ofercie wzorów, w prosty sposób dostosujemy je do naszego gustu oraz pomieszczenia. Posiadają różne wymiary, więc dobranie ich do nawet najmniejszego okna nie stanowi problemu. Są również bardzo proste w montażu, więc nie potrzebujemy pomocy specjalisty, co za tym idzie, nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszta. 

Rolety plisowane nadadzą naszemu pomieszczeniu lekkości i nowoczesności. Są bardzo praktyczne w użytkowaniu, ponieważ rozsuwają się z góry na dół i z dołu na górę, dając możliwość zasłonięcia promieni słonecznych, o każdej porze nie zasłaniając przy tym okna całkowicie. Posiadają również mnóstwo wzorów i kolorów, aby wpasować się w dowolny styl każdego wnętrza. 

W sklepach znajdziemy również rolety rzymskie, które posiadają jeszcze dwa inne rodzaje takie jak weneckie czy austriackie. Cechują się ogromną delikatnością oraz nadają naszemu wnętrzu powiewu świeżości i lekkości. Mogą być wykonane są z różnorodnych materiałów, w głównej mierze przeznaczonych do prania, co na dłuższą metę rewelacyjnie się sprawdza, dając co jakiś czas poczucie nowości i świeżości. 

Jeśli jesteśmy fanami drewnianych motywów lub ekologicznych rozwiązań, to rolety bambusowe będą dla nas idealnym rozwiązaniem. Dzięki drewnianemu motywowi nadają one naszym pomieszczeniu ciepła i sprawiają, że wnętrza robią się znacznie bardziej przytulne. Drewniane szczebelki wystarczy przetrzeć z kurzu, zatem są bardzo proste w utrzymaniu ich w czystości. 

Kolejnym rodzajem coraz częściej spotykanym w naszych oknach, są rolety dzień-noc. Jest to nowoczesny rodzaj rolet pozwalający na regulację światła przedostającego się przez nasze okna. Dzięki dwóm wariantom pasów, ciemnych i jasnych jesteśmy w stanie całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub wręcz przeciwnie, je rozjaśnić nie odkrywając przy tym okna. Są bardzo proste w użyciu i nie wymagają specjalistycznego montażu. 

Sam zdecyduj jaki rodzaj rolet idealnie spełni Twoje założenia. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skorzystaj z porady specjalistów, którzy idealnie dobiorą rolety dostosowane do pomieszczeń w całej nieruchomości.

Anna Trzeszczkowska