nieruchomoscipodlaskie.pl

Niech Żyje Bal… czyli pierwsze urodziny ASK Biznes

O balu nad bale, słowa Agnieszki Osieckiej, przy kompozycji Seweryna Krajewskiego, już w roku 1986 śpiewała Maryla Rodowicz. Od pierwszego wykonania tego utworu minęło 36 lat. Nasza rocznica jest nieco skromniejsza, ale śmiało możemy zacytować tu Panią Marylę. Co to był za bal… 7 października 2022 roku ASK Biznes obchodziło swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji świętowaliśmy w Hotelu Mercure w Białymstoku. Był tort, szampan, tańce. Ale przede wszystkim ludzie.

Nie byłoby balu, gdyby nie ludzie. To z nimi i dla nich świętowaliśmy pierwszą rocznicę powstania ASK Biznes.

A zaczęło się tak. Jednego z pięknych poranków, przy aromatycznej kawie, spotkało się kilkoro przyjaciół. Każdy z nich prowadził swój biznes. Wszyscy stwierdzili zgodnie, że w grupie jest łatwiej i przyjemniej. Każdy z nich, ma na koncie różne sukcesy biznesowe. Dlaczego by tego nie połączyć? Ale jak… Każda branża jest inna, ma innych odbiorców, rządzi się odrębnymi zasadami. Zróbmy więc zrzeszenie przedsiębiorców, którzy będą się nawzajem wspierać! – pomyśleli. I tak zrobili.

Na bazie tego, co przez wiele lat wypracował lokalny rynek, nie powtarzając błędów innych organizacji, ulepszając sprawdzone działania, powstał ASK Biznes, za którym stoją ludzie. Twórcy ASK Biznes to Paulina Bogdan, Eliza Markiewicz, Karol Serwatko oraz Mateusz Kropiewnicki. Przez rok udało się nam powołać i utrzymać dwie biznesowe grupy. Grupa Budowlana Tokio oraz Grupa Ogólna Lizbona. Jesteśmy w trakcie tworzenia Grupy Oslo w Olsztynie, a także grup biznesowych w Warszawie oraz Wrocławiu.

Bo to życie to bal jest nad bale…

Ale do słów Maryli Rodowicz i sedna – wracając. Bal, jak bal, piękne kreacje, dostojna atmosfera, świetna zabawa. To także okazja, aby pomóc! Jako organizacja, bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych, wspieramy tych, którzy wsparcia potrzebują. Tym samym, podczas balu przeprowadziliśmy licytację na rzecz Maximiliana Lićwinko, małego chłopczyka, który urodził się z wadą genetyczną, tzw. Zespołem Downa. Dziecko potrzebuje drogiego leczenia, turnusów rehabilitacyjnych. Rodzice robią wszystko, aby zapewnić mu najlepszą przyszłość. My także postanowiliśmy im w tym pomóc. Uczestnicy balu licytowali wiele wartościowych przedmiotów, usług. Każda zebrana z licytacji złotówka została przekazana rodzicom Maxa. Kwota przerosła nasze oczekiwania. Z ogromną przyjemnością wręczyliśmy Marzenie i Michałowi, rodzicom Maximiliana, 13 100 zł. Ale to nie wszystko. Na terenie należącym do naszego „Ambasadora” – firmy Uniwerstal, na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym, odbędzie się WRAK RACE, charytatywny wyścig, z którego cały zebrany dochód, zostanie także przekazany na leczenie Maxa. Relację z tego wydarzenia, przekażemy Państwu w kolejnych Nieruchomościach Podlaskich.

Aby być coraz lepszym

Idąc tropem cytatów i mądrych ludzi… „Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu” – tłumaczył Albert Einstein. Kto nie idzie, stoi w miejscu, a w dzisiejszych czasach – nawet się cofa. Rozwój, podążanie do przodu, próby, sukcesy, porażki, są czymś koniecznym. Od samego początku tworzenia organizacji przyświecała nam idea rozwoju, szkolenia, doskonalenia się. Dlatego członkowie firm, będący wewnątrz ASK Biznes korzystają, a co ważne – bezpłatnie, ze szkoleń. Było ich wiele, a będzie jeszcze więcej. Nasze szkolenia prowadzą osoby najlepsze w swoim fachu, autorytety, za którymi stoi doświadczenie. Praktycy, nie teoretycy. Jednym z takich szkoleniowców, z którymi ostatnio mieliśmy możliwość obcować, był Maciej Orłoś. Osobowość telewizyjna, wieloletni prezenter Teleexpresu, polski aktor, dziennikarz. Maciej uczył nas jak skutecznie występować publicznie, a także jak efektywnie prowadzić komunikację biznesową. 6 godzin intensywnego szkolenia przyniosło skutki, co widzimy chociażby po naszych śniadaniach.

Smacznego

Bo jakże smakuje śniadanie i poranna kawa, w doborowym towarzystwie. Jako ASK Biznes i poszczególne grupy przedsiębiorców, spotykamy się raz na dwa tygodnie na śniadaniu w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Podczas tych cyklicznych spotkań stowarzyszeni mają możliwość przedstawienia swojej firmy, produktów i usług na forum. Wymieniamy się biznesowymi kontaktami i dajemy rekomendacje, dzięki którym otwieramy się na nowe perspektywy biznesu. Stawiamy także na stałe poszerzanie wiedzy i umiejętności — podczas naszych spotkań każdy uczestnik ma możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i panelach edukacyjnych z zakresu prawa, podatków i marketingu. Przy tworzeniu organizacji ASK Biznes kierowaliśmy się również głosem serca. Stare, ludowe porzekadło głosi, że w każdym z nas drzemią dwa wilki. Symbolizują one „jasną” i „ciemną” stronę naszego postępowania, a wygrywa ten, którego karmimy. My wybieramy drogę białego, dobrego wilka. Stąd nasze logo. Nie chcemy karmić naszego EGO, wolimy karmić empatią, współpracą, prawdą i wzajemnym zaufaniem. Wybieramy wzajemny szacunek, współpracę i transparentność. Zależy nam również na tym, by wpajać te wartości od najmłodszych lat dzieciom, młodzieży i studentom. Zaowocowało to przygotowaniami do dużego projektu wsparcia ich edukacji, w którym kluczową rolę odegrają ambasadorzy ASK Biznes. Będą oni mieli możliwość objęcia opieką mentorską grupy osób, refundując dodatkowe zajęcia edukacyjne oraz zakorzeniając w nich etyczne zasady współpracy biznesowej. Ambasador to przedsiębiorca utożsamiający się z ideą “Białego Wilka” w biznesie i życiu codziennym.


I tak oto, zrobiliśmy co do nas należało. Pomogliśmy, zdmuchnęliśmy pierwszą świeczkę, wróciliśmy do domów, wstaliśmy, poszliśmy do pracy i spotkaliśmy się na kolejnym śniadaniu. Przed nami, Wami, kolejny rok. To w dużej mierze od nas samych zależy – jaki on będzie. My ze swojej strony serdecznie zapraszamy do pojawienia się na naszym śniadaniu. Być może uda nam się podjąć owocną współpracę. Czekamy na Ciebie. A może, już za rok, kolejny Bal spędzisz wspólnie z nami!