nieruchomoscipodlaskie.pl

Jak uzyskać dopłatę do 100 000 zł? Centrum Nieruchomości – zakup mieszkania bez wkładu własnego

Pomogliśmy wielu Klientom skutecznie kupić mieszkanie z Programem MDM, a już wkrótce w naszej ofercie pojawi się możliwość skorzystania z nowego, równie atrakcyjnego programu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Nowy Ład wprowadził bardzo wiele zmian nie tylko w prawie podatkowym – zmiany objęły także rynek mieszkaniowy. Wprowadzony będzie program, który ma pomóc w zakupie własnej nieruchomości. „Mieszkanie bez wkładu własnego” ma ułatwić osobom ubiegającym się o kredyt hipoteczny, otrzymanie go bez konieczności wykładania zgromadzonego kapitału na wkład własny. Na czym polega program #mieszkaniebezwkładuwłasnego?

Problem z wkładem własnym

Obecnie uzyskanie kredytu hipotecznego jest skomplikowane. Wskazanie wiarygodności kredytobiorcy jest długotrwałym procesem, a ilość dokumentów, które należy złożyć, jest znaczna. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe, ponieważ bank powierza swojemu klientowi wysoką kwotę, której oddawanie zajmie wiele lat. Znaczny odsetek osób ubiegających się o środki na zakup mieszkania w banku, przechodzi pozytywnie weryfikację co do zdolności kredytowej, problemem jest jednak dla nich zgromadzenie jednorazowo znacznych środków na wkład własny kredytu, który najczęściej wynosi minimum 20% wartości nieruchomości, którą chce się kupić. W przypadku mieszkań o większej powierzchni, usytuowanych w dużych aglomeracjach, gdzie cena metra kwadratowego mieszkania sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych, kwota potrzebna na wkład własny jest wysoka, przez co dla wielu przyszłych kredytobiorców również nieosiągalna.

Nadchodzą zmiany

W związku z wprowadzeniem Nowego Ładu zmianie mają ulec przepisy dotyczące przyznawania kredytów hipotecznych. Program #mieszkaniebezwkładuwłasnego ma zacząć funkcjonować od 27 maja 2022 roku. W zamyśle ustawodawcy jest on kierowany do osób, które mają comiesięczny dochód, pozwalający im na regularne spłacanie swojego zobowiązania wobec banku, jednak dysponujących gotówką w takiej wysokości, jaka jest wymagana przez bank na wpłatę na poczet wkładu własnego.

Jakie są główne założenie programu?

Nowy program, który gwarantuje wkład własny kredytobiorcy, obejmuje kilka założeń, które mają pomóc osobom ubiegającym się o kredyt mieszkaniowy w uzyskaniu pozytywnej opinii banku. Chodzi tu przede wszystkim o:

●       wniesienie gwarancji, która ma zastąpić konieczność wniesienia wkładu własnego,

●       określony jest tu odsetek wartości nieruchomości, do którego obejmowała będzie gwarancja – jest to od 10 do 20%,

●       gwarancja kwotowo nie może wynieść więcej niż 100 000 zł,

●       udzielony kredyt może pokryć nawet 100% wartości nieruchomości (a nawet więcej, jeżeli nieruchomość będzie remontowana ze środków z kredytu).

●       okres, na jaki będzie udzielony kredyt, nie będzie krótszy niż 15 lat.

Uczestnictwo w programie możliwe jest jedynie w przypadku zaciągnięcia zobowiązania w złotówkach – nie będzie można z niego skorzystać, jeżeli kredytobiorca będzie ubiegał się o kredyt w innej walucie. Nie każdy bank będzie brał udział w programie, dlatego konieczne jest skorzystanie z tych placówek, które będą miały podpisaną umowę z BGK.

Możliwość spłaty części kapitału

Biorąc udział w programie „Mieszkanie bez wkładu własnego”, będzie istniała możliwość spłaty części zobowiązania ze środków uzyskanych z tytułu rodzinnego. Mowa tu o otrzymaniu dodatkowych środków za urodzenie drugiego oraz kolejnego dziecka. W przypadku narodzin drugiego potomka w okresie spłaty będzie to kwota 20 000 zł, jeżeli na świat przyjdzie trzecie albo kolejne dziecko, spłata wyniesie 60 000 zł. Kapitał w takiej wysokości będzie spłacony przez BGK.

Czego tak naprawdę będzie dotyczyła gwarancja?

Gwarancja udzielona przez BGK ma zadanie zastąpić konieczność wzniesienia wkładu własnego, który do tej pory był wymagany w zasadzie w każdym banku. Wkład własny jest udziałem finansowym kredytobiorcy w finansowaniu zakupu nieruchomości, którego wniesienie warunkuje otrzymanie kredytu. Co ważne, bank udzielający kredytu hipotecznego wnikliwie sprawdza swoich klientów, dlatego środki na wkład własny nie mogą pochodzić z pożyczki. Nowe prawo znacznie ułatwia dostęp do kredytów dla osób, których dochody pozwolą na comiesięczną spłatę raty zobowiązania, jednak nie dysponują takimi oszczędnościami, które umożliwią pokrycie wkładu własnego.

Kto skorzysta z „Mieszkania bez wkładu”?

Program skierowany jest do osób, które aktualnie nie są właścicielami nieruchomości. Jest to ważna informacja dla wszystkich, którzy w przeszłości mieli swoje mieszkanie lub dom, jednak je zbyły. Wyjątkiem w posiadaniu nieruchomości są rodziny z dziećmi. Rodzina z dwójką dzieci może mieć mieszkanie, jednak nie większe niż 50 metrów kwadratowych. Przy trójce dzieci powierzchnia zwiększa się do 75 m2, a przy czwórce – do 90 m2. Nie jest to program kierowany do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, gdyż miesięczny dochód musi wystarczyć na pokrycie bieżących wydatków oraz regularną spłatę zobowiązania.

Uzyskanie kredytu jest trudne i dość skomplikowane. Prawidłowe wypełnienie wszystkich wymaganych przez bank dokumentów najczęściej warunkuje uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Centrum Nieruchomości, dzięki dużemu doświadczeniu doradców pomoże nie tylko znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytową, ale też wyszukać nieruchomość idealną dla Ciebie.

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś, jesteśmy na www.centrumdom.info, czekamy też na kontakt telefoniczny 85 30 70 975.

KONTAKT

Centrum Nieruchomości

ul Sienkiewicza 44

15-004 Białystok

Tel. 85 3070975

O FIRMIE

W naszym zespole znajdują się profesjonalni agenci nieruchomości, doradcy finansowi, prawnicy oraz dział odpowiedzialny za marketing i obsługę informatyczną. Dlatego też współpracując z nami zapewniacie sobie Państwo obsługę na najwyższym poziomie przez fachowców w każdej z tych dziedzin.

Nasze atuty:

●       Siedziba biura w centrum Białegostoku,

●       Duży wybór ofert,

●       Profesjonalni agenci,

●       Szybki kontakt i realizacja,

●       Wygoda i bezpieczeństwo,

●       Doradztwo finansowe.

Nasze biuro posiada wieloletnie doświadczenie w pośrednictwie sprzedaży nieruchomości oraz doradztwie kredytowym. Połączyliśmy w pary setki ludzi i nieruchomości. Masa pozytywnych opinii potwierdza naszą skuteczność.