nieruchomoscipodlaskie.pl

Ubezpieczenie na życie – czy warto je mieć?

Każdy z pewnością chciałby zapewnić swoim bliskim dobrą i bezpieczną przyszłość. Nigdy nie wiadomo co się w życiu wydarzy, dlatego dobrym rozwiązaniem może się okazać zakup polisy na życie. Nie jest to jednak tak proste zadanie. Należy wybrać właściwego ubezpieczyciela, a także ustalić budżet i znaleźć satysfakcjonująca ofertę. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat ubezpieczenia na życie. 

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to specjalna polisa, która pozwala na wsparcie finansowe bliskich osoby ubezpieczonej na wypadek jej śmierci. Osoba, która zdecydowała się na wykupienie polisy, co miesiąc powinna wpłacić określoną składkę, a w momencie wystąpienia zdarzenia, które jest określone w umowie, ubezpieczyciel wypłaca należne odszkodowanie osobom do tego uprawnionym. 

Kto może zdecydować się na ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to propozycja, z której może skorzystać każdy, kto spełnia kryteria wiekowe określone przez ubezpieczyciela. Wykupienie polisy w szczególności powinny rozważyć osoby, które już założyły rodzinę. Dzięki polisie można liczyć na wsparcie finansowe w bardzo trudnych sytuacjach życiowych np. gdy osoba zmarła była jedynym żywicielem rodziny. 

Ubezpieczeniem na życie można objąć:

  • dzieci oraz młodzież, 
  • osoby dorosłe, 
  • pracowników firmy (na mocy ubezpieczenia grupowego),
  • rodzinę, 
  • osoby starsze (ubezpieczenie osobowe).

Dlaczego warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenie na życie i zdrowie to bardzo dobre rozwiązanie, które z pewnością warto rozważyć. Środki pozyskiwane z polisy mogą zostać wykorzystane na pokrycie leczenia, a także rehabilitacji po wypadku. Jest to też idealny sposób na zabezpieczenie płynności finansowej swoich bliskich na wypadek nagłej śmierci. Polisa gwarantuje zabezpieczenie sytuacji dzieci i współmałżonka.

Warto także zaznaczyć, że taka polisa jest stosunkowo niedroga. Wszystko zależy od zakresu ochrony, a także warunków określonych przez ubezpieczyciela. W razie potrzeby, w dowolnym momencie można także rozszerzyć pakiet. Możliwości jest bardzo wiele, dzięki czemu każdy może dobrać idealny pakiet do swoich potrzeb i możliwości, bez nadmiernego nadszarpywania budżetu rodziny. 

Co może zawierać ubezpieczenie na życie i zdrowie?

Jak wspomniano wcześniej, niektóre polisy ubezpieczenia na życie i zdrowie można w dowolnym momencie rozszerzyć o dodatkowe możliwości jak np.:

  1. konieczność hospitalizacji – w ten sposób można otrzymać wypłatę odszkodowania za każdy dzień spędzony w szpitalu, 
  2. konieczność przebycie operacji – po wykupieniu takiej opcji, można liczyć na wypłatę odszkodowania, po przebyciu operacji,
  3. poważna choroba – polisa może chronić, gdy osoba ubezpieczona zachoruje poważnie, 
  4. zgon członka rodziny – polisa może też uchronić osobę ubezpieczoną, kiedy umrze ktoś z jej najbliższej rodziny.

Dostępne są także inne pakiety ubezpieczeniowe. Dzięki temu, każdy może zabezpieczyć siebie i swoją najbliższą rodzinę na wypadek różnych zdarzeń. Na wysokość składek wpływa nie tylko wykupiony wariant, ale także m.in. charakter wykonywanej pracy, stan zdrowia, wiek oraz suma ubezpieczenia. 

Warto zdecydować się na rozmowę z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego i zapoznać się z dostępnymi możliwościami oraz ich kosztem. Ubezpieczenie na życie, nawet w najprostszym wariancie jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Dzięki wykupieniu polisy można być spokojnym o przyszłość swojej rodziny.