nieruchomoscipodlaskie.pl

Wyłącznie lepiej – jak rozmawiać o nieruchomościach?

„Wyłącznie lepiej” to trzecia edycja szkolenia organizowanego przy współpracy regionalnego portalu nieruchomości – askdom.pl oraz Krzysztofa Kowalkowskiego i Barbary Chalińskiej. W lipcu w specjalnym kursie uczestniczyli przedstawiciele biur nieruchomości z województwa podlaskiego.

– Od przeszło 3 lat jeździmy po Polsce, szkolimy biura nieruchomości, agentów nieruchomości. Przekazujemy wiedzę i nasze doświadczenie, które zdobyliśmy podczas pracy jako agenci nieruchomości oraz zarządzając portalami ogłoszeniowymi, pracując dla agentów. Model pracy, w którym pracujemy opiera się na współpracy z Klientem na zasadzie 'wyłączności’ – jako najbardziej efektywnej i korzystnej formie współpracy dla Klienta. Wdrażamy w biurach nieruchomości najwyższe standardy pośrednictwa, współpracy pomiędzy biurami nieruchomości, obsługi Klientów. Na początku lipca odwiedziliśmy Białystok. AskDom zaprosił nas, na zlecenie agentów nieruchomości działających na Podlasiu, już trzeci raz. Wcześniej opowiadaliśmy o wyłączności, pozyskiwaniu Klientów, budowaniu wizerunku, obsłudze sprzedającego i kupującego. W tym roku skupiliśmy się na działaniach praktycznych – poprowadziliśmy warsztat, na którym uczyliśmy agentów, w jaki sposób efektywnie pozyskiwać Klientów, jak prowadzić rozmowy z Klientami. Naszym głównym celem przy tego typu szkoleniach, było budowanie najwyższych standardów pracy pośrednictwa w Polsce, zmiana mentalności i jakości pracy pośredników, wsparcie pośredników na poziomie ich codziennej pracy z Klientami – mówi Krzysztof Kowalewski, MojeNoweM.pl Nieruchomości.

– Cieszy nas otwartość uczestników szkoleń na nową wiedzę, nastawienie na jakość prowadzonych ofert i obsługi Klienta. O ile rynek nieruchomości nadal jest mocno zróżnicowany co do standardu obsługi i poziomu proponowanych usług (a co za tym idzie i wynagrodzenia pośredników) o tyle ci z agentów, których spotykamy na szkoleniach w Białymstoku to osoby, które się szkolą, podnoszą sobie i innym poprzeczkę, wdrażają najdrobniejsze rady, wcielają w życie inspiracje i są gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność wobec Klienta która idzie za wyłącznością – dodaje Barbara Chalińska. – Wśród uczestników mamy osoby, które były z nami już trzeci raz na szkoleniu, to są ci, którzy słysząc szepty z boku „to się nie uda, to nie wyjdzie” udowadniają swoją pracą, że dla osób najbardziej zaangażowanych, działających zgodnie z etyką zawodu – pośrednictwo to praca, która daje ogromną satysfakcję zbudowaną na pozytywnych opiniach ich Klientów. Brawo Białystok, brawo nasi uczestnicy, brawo dla Askdom – organizatora tych szkoleń. Nie pozostaje nic innego tylko pozazdrościć Klientom tak ciekawych i zaangażowanych partnerów na rynku nieruchomości.

Co zyskali uczestnicy?

Rynek pośrednictwa oparty jest na działaniach sprzedażowych. Pośrednicy pozyskują klientów, biznes przede wszystkim szukając możliwości rozmowy z osobami prywatnymi, które zdecydowały się sprzedawać lub wynajmować swoje nieruchomości. Większość z nas dzwoni do ogłoszeniodawców próbując ich przekonać do swojej usługi. Tymczasem jest to sposób pracy, który jest mało efektywny, a nasi potencjalni Klienci nie chcą z nami w ten sposób pracować. Podczas warsztatu mieliśmy okazję pokazać naszym uczestnikom inny sposób pracy, bardziej efektywny, oparty na zdrowych relacjach z Klientami, bardziej satysfakcjonujący, ale też przede wszystkim pożądany przez naszych Klientów. Całość naszego warsztatu mogłaby się skupić wokół słów 'generowanie leadów’ (z angielskiego: lead generation), czyli sposobie pracy z Klientami, który stosują pośrednicy (nie tylko zresztą oni) na całym świecie. Efekt – wyższe wynagrodzenia, lepsza jakość pracy, zadowolenie Klientów, polecenia, satysfakcja z pracy jako agent nieruchomości.

– Na naszym warsztacie obecni byli agenci zupełnie nowi, wchodzący na rynek, którzy dopiero kształtują swoje standardy zawodowe. Dzięki czemu mieli okazję już od samego początku nauczyć się najlepszych praktyk tego zawodu. Jednak cześć z naszych uczestników to też są agenci, którzy działaja na rynku nieruchomości od wielu lat, którzy chcą coś zmienić w swojej pracy, czują, że potrzebują dostosować się do nowych, zmieniających się warunków, ale też tacy, którzy chcą podszlifować swój warsztat Profesjonalnego Pośrednika – dodaje Krzysztof Kowalkowski, MojeNoweM.pl Nieruchomości

UCZESTNICY SZKOLENIA

Weronika Ostrowska z biura nieruchomości Ale Dom:

Szkolenie pt. „ Wyłącznie lepiej „ było ogromną dawką wiedzy, motywacji i utwierdziło Nas w przekonaniu, że system pracy jakim działamy jest najkorzystniejszy, zarówno dla klienta, jak i dla Nas. Dzięki takim spotkaniom pośrednicy z Naszego miasta mają możliwość nawiązania bliższych relacji, współpracy czy wymienienia swoich poglądów odnośnie tego jak pracują i jakie zmiany warto byłoby wprowadzić aby było tylko i wyłącznie lepiej!

Filip Tagil, z biura nieruchomości Recentrum

Szkoda, że tak mało osób jest zainteresowanych taką tematyką i szkoleniem się w zakresie profesjonalnego obrotu nieruchomościami. Cenna wiedza dotycząca pracy na wyłączność z jedną stroną transakcji, bardziej efektywny sposób pracy, oparty na zdrowych relacjach z Klientami – to najważniejsze aspekty szkolenia.

Ewelina Pietrasz, z Ambasada Nieruchomości

Szkolenie pozwoliło nam spojrzeć na naszą dotychczasową pracę z innej, świeżej perspektywy. Wymiana doświadczeń i wiedzy skłoniła nas do wprowadzenia nowych usług do naszej oferty oraz uporządkowania tego co już wiemy. Praktycznie, konkretnie i na temat. Dyskusje na forum i wymiana energii z innymi doradcami to wartość dodana szkolenia – mogliśmy po raz kolejny przekonać się, że współpraca się opłaca i razem możemy więcej. Również „po godzinach”.