nieruchomoscipodlaskie.pl

Oddaj nieruchomość w ręce specjalistów

W rubrykach, gdzie zamieszczane są ogłoszenia o kupnie, sprzedaży czy wynajmie mieszkań bardzo często napotykamy adnotację „Pośrednikom dziękujemy”. Dlaczego boimy się zaufać profesjonalistom?

Jest to podyktowane m.in. brakiem wiedzy na temat zakresu działalności agentów nieruchomości, złymi doświadczeniami z „pseudoagentem”, czy przeświadczeniem, że usługi biur nieruchomości są bardzo drogie. Przede wszystkim jednak panuje powszechne przekonanie, że sprzedaż mieszkania, domu czy działki jest banalnie prosta. Wystarczy przecież zamieścić drobne ogłoszenie w prasie czy na portalu społecznościowym i rozdzwonią się telefony.

– Przeciętny właściciel mieszkania, domu, gruntu, bardzo często nie zdaje sobie sprawy, że na rynku obrotu nieruchomościami czyha na niego wiele pułapek. Błędy popełnione przy sprzedaży nieruchomości mogą nieść za sobą konsekwencje nie tylko prawne, ale i finansowe. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia profesjonalnego doradcy ds. nieruchomości – radzi Katarzyna Grecka, właścicielka biura nieruchomości In Home w Białymstoku.

Agent w pierwszej kolejności zadba o aspekt prawny transakcji i dopilnuje wszelkich formalności, tak aby proces sprzedaży był w pełni bezpieczny. Weryfikacja księgi wieczystej, przygotowanie dokumentów oraz umowy przedwstępnej, wybór odpowiedniego notariusza, cesje umów na dostarczanie mediów – to tylko niektóre z czynności pośrednika. Co więcej, agent przygotuje również strategię sprzedaży nieruchomości i pozyska klienta – poświęcając na to swój zawodowy czas.

Zalety korzystania z usług profesjonalnego biura nieruchomości to:

– wycena nieruchomości, kompletowanie dokumentów, uporządkowanie stanu prawnego nieruchomości

– stworzenie kompletnej i wyczerpującej prezentacji – ze szczegółowym opisem i profesjonalnymi zdjęciami – która opublikowana zostanie na stronie internetowej biura oraz w wybranych portalach branżowych

– opracowanie i wdrożenie strategii marketingowej sprzedaży nieruchomości (publikacja ogłoszeń, reklama, banery)

– rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi, ich wstępna weryfikacja, prezentowanie nieruchomości, negocjacje umów

– dodatkowe usługi np. home staging, czyli poprawa wyglądu nieruchomości w celu podniesienia jej wartości i szybszej sprzedaży.

Dużo bardziej komfortowe jest oddanie tej pracy w ręce pośredników, którzy doskonale znają rynek obrotu nieruchomościami, wiedzą, gdzie rzeczywiście warto szukać i zamieszczać ogłoszenia, a także mają dostęp do dodatkowych baz danych i kontaktów wypracowanych przez lata doświadczeń. Korzystanie z usług pośredników jest także dużo bezpieczniejsze i gwarantuje pewność, że transakcja zostanie przeprowadzona zgodnie z przepisami. Jednym słowem warto zainwestować w usługi dobrego agenta nieruchomości, który pomoże przejść przez cały proces sprzedażowy ze spokojem.

O FIRMIE

In-Home zapewnia kompleksową obsługę całego procesu najmu, wynajmu, kupna lub sprzedaży nieruchomości. Sprawuje pieczę nad każdym etapem – począwszy od podpisania umowy o pośrednictwie, poprzez raportowanie postępów realizacji przyjętego zlecenia, weryfikację stanu prawnego, przygotowanie dokumentów do transakcji, towarzyszenie przy umowach przedwstępnych czy też akcie notarialnym, aż do chwili wydania nieruchomości.

KONTAKT

Biuro Nieruchomości In-Home Katarzyna Grecka

E-mail : katarzyna.grecka@in-home.com.pl

Telefon : +48 577 571 701

Telefon : +48 577 471 701

Adres : Kaczorowskiego 7 lok. 23U ,

15-375 Białystok