nieruchomoscipodlaskie.pl

Drewnopodobne płytki wielkoformatowe, czyli łazienka w stylu klasycznym

Zastosowanie w łazience płytek drewnopodobnych daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Do wyboru są niezliczone wzory oraz kolory tego typu płytek, różniących się między sobą usłojeniem, fakturą oraz odcieniem – od ciepłego brązu wpadającego w żółtawy, aż po znacznie chłodniejszy beż przechodzący w szarość.

– Gres drewnopodobny jest znacznie praktyczniejszy, niż prawdziwe drewno, które nie sprawdzi się w miejscach gdzie panuje wilgoć. Płytki drewnopodobne są trwałe, odporne na uszkodzenia i można je stosować na ogrzewanie podłogowe – mówi Filip Jaworski, kierownik Salonu Cortina w Białymstoku, który oferuje płytki i akcesoria łazienkowe.

Wplatając ceramikę drewnopodobną we wnętrza z łatwością dopasujemy je do stylu i charakteru pomieszczenia. Co ważne stosując je w projektach, możemy nie tylko nawiązać do cenionych gatunków drewna rodzimego – sosny czy dębu, ale też zaaranżować wnętrze stawiając na wzory charakterystyczne dla drogich rodzajów drewna azjatyckiego czy afrykańskiego.

Zdaniem architektów w mniejszych pomieszczeniach należy stosować jaśniejsze kolory. Zazwyczaj nasze łazienki są ciemne i niedoświetlone, a kremowa, złota barwa może zdziałać cuda. Doskonałym dopełnieniem będzie imitacja drewna w kolorze jasnego dębu, beżowej lub szarej sosny.

– Dość popularne jest połączenie płytek drewnopodobnych z bielą. Te same płytki znakomicie harmonizują się również z modną i ponadczasową szarością. Kolor drewna wspaniale przełamie monochromatyczne barwy i sprawi, iż bardzo jasna łazienka stanie się przytulniejsza, zachowując przy tym swoją elegancję – mówi kierownik Salonu Cortina w Białymstoku.

Gres drewnopodobny do łazienki, czyli płytki wiernie imitujące naturalne drewno, to ekonomiczne, wytrzymałe i efektowne rozwiązanie, cieszące się wciąż rosnącą popularnością.

O FIRMIE

CORTINA Outlet & Salon Płytek to salony sprzedaży zlokalizowane w Białymstoku i Katowicach, które są jednymi z największych showroomów i outletów z ceramiką w Polsce. Ogromne hale ekspozycyjne, kilkadziesiąt boksów z aranżacjami wnętrz oraz ponad tysiąc modeli płytek dostępnych od ręki gwarantują szeroki wybór asortymentu i udane zakupy. W ofercie są wysokiej klasy płytki gresowe, glazura, mozaiki, płytki wielkoformatowe oraz tarasowe. Produkty wyróżniają się walorami praktycznymi, trwałością oraz wyjątkową estetyką i elegancją. Oprócz tego Cortina zaskakuje jedną z największych ekspozycji armatury łazienkowej, listew dekoracyjnych oraz niesamowicie dużym wyborem narzędzi glazurniczych, a także chemii budowlanej.

KONTAKT

ul. Narodowych Sił Zbrojnych 17A

15-690 Białystok

tel: +48 577 433 555

e-mail: salon@cortinagroup.eu