nieruchomoscipodlaskie.pl

Słoneczne szaleństwo z Tikkurila

Wiosna to idealny czas, by pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa również w domu. Przy odświeżaniu aranżacji doskonale sprawdzą się odcienie żółtego, którego pobudzające właściwości nie mają sobie równych. Wystarczy kilka godzin prac malarskich, by podarować sobie trochę słońca!

Kiedy termometr z dnia na dzień wskazuje coraz wyższą temperaturę, nabieramy ochoty, aby to ciepło wprowadzić także do domowego wystroju. Kolor S302 Grapefruit z kolekcji Tikkurila Color Now 2019 to propozycja przywodząca na myśl orzeźwiający smak lemoniady i beztroskie wakacje. Dzięki zastosowaniu takiej nasyconej barwy wprowadzimy do wnętrza pozytywną energię. Aby jednak nie przesycić aranżacji, warto zastosować połączenie kolorów ton w ton i użyć odcieni utrzymanych w tej samej gamie kolorystycznej, np. J392 Wax i F302 Parmesan. To niebanalne, a zarazem bezpieczne połączenie zgodne jest z coraz popularniejszym obecnie trendem Blend, zachęcającym właśnie do tworzenia monochromatycznych zestawień. Jeszcze ciekawszy efekt uzyskamy używając farby tablicowej Tikkurila Liitu. Pomalowany nią fragment ściany będzie można codziennie ozdabiać rysunkami oddającymi nasz nastrój danego dnia. Całości dopełnią białe dodatki, które wniosą do aranżacji więcej lekkości.

Gdy nie mamy ochoty na duże zmiany, ale chcemy poczuć w domu powiew wiosny, strzałem w dziesiątkę może okazać się zmiana koloru pojedynczego elementu wystroju, na przykład komody lub jej fragmentu. W ten sposób dodamy aranżacji nutkę radosnej ekstrawagancji, bez potrzeby diametralnej metamorfozy wnętrza. W tym celu doskonale sprawdzi się wodorozcieńczalna emalia Tikkurila Everal Aqua. Produkt jest dostępny w trzech stopniach połysku, co pozwala na dobranie efektu wykończenia idealnie pasującego do całości wystroju.

Więcej kolorystycznych inspiracji od marki Tikkurila znaleźć można na stronie kolekcji Tikkurila Color Now 2019: https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/kolekcja_tikkurila_color_now_2019/.