nieruchomoscipodlaskie.pl

Family Room – czym jest i jak wygląda?

Family Room to bardzo ciekawa przestrzeń, w której cała rodzina może wspólnie spędzać wolny czas. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Family Room często jest mylony z Living Room. Nazwa pochodzi prosto z amerykańskich domów, a sama przestrzeń stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń. Jest to nic innego jak w dosłownym tłumaczeniu „pokój dla rodziny”, czyli miejsce przeznaczone tylko i wyłącznie na potrzeby domowników i ma charakter nieformalny. Co ciekawe nie przyjmuje się tam gości. Jest to coś zupełnie innego niż salon.

Lokalizacja

W związku z przeznaczeniem pokoju najlepszym dla niego miejscem jest prywatna część nieruchomości. Może sąsiadować z dowolnym pomieszczeniem i być połączony z przydomowym tarasem lub ogrodem. Zwykle projektowany jest przy kuchni, tak aby dzieci miały łatwy dostęp do przekąsek i napojów, a rodzice mogli je mieć stale na oku.

Funkcje family room

W związku z tym, że stanowi miejsce spotkań domowników, bardzo często oprócz funkcji relaksu, tworzy doskonałą przestrzeń do rozrywki. I to właśnie te elementy determinują jego ostateczny kształt. Dlatego też, podstawowe funkcje jakie pełni takie wnętrze powinny być przede wszystkim wygodne i swobodne.

Family room a salon

Salon to przeważnie centralne miejsce w domu, w którym przyjmujemy również gości. W family room stawia się bardziej na komfort domowników, a sama przestrzeń jest bardziej przyjazna dzieciom. Jest to także nowsza koncepcja projektowania wnętrz, która została wprowadzona całkiem niedawno, tuż po II Wojnie Światowej. Mówi się, że spełnia funkcje nieodpowiednie dla standardowego salonu. Najczęściej w tych pomieszczeniach planuje się pokoje gier.

Aranżacje family room

Piłkarzyki, konsole do gier, stół bilardowy, książki i gry planszowe to tylko niektóre elementy znajdujące się się w family room. Akcesoria, które grają w nim główną rolę powinny być przede wszystkim ściśle związane z zainteresowaniami i pasjami domowników. To wnętrze, które zostało zaprojektowanie specjalnie dla rodziny, która w nim mieszka.

Dodatkowo nie jest to formalne pomieszczenie, więc nie znajdują się w nim najlepsze meble, jak choćby w salonie. Często są aranżowane przez stare, ale wygodne kanapy, stoliki kawowe, które miały już niejedną kawę rozlaną na sobie, czy ulubione i najczęściej używane narzuty i koce. Założeniem jest tworzenie jak najbardziej komfortowej przestrzeni z rzeczami, które lubimy, i które pozwolą na wspólne spędzanie wolnego czasu dla każdego domownika, niezależnie od wieku.

Family room nie wymaga wiele miejsca, ale tyle przestrzeni, która pozwoli na zagospodarowanie ciekawego pokoju dla całej rodziny. Może to być zaledwie kilka metrów, w których znajdą się ulubione przedmioty domowników.

Aneta Filipczak

Rynek.Pierwotny.pl

https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/family-room-czym-jest-i-jak-wyglada/10451/