nieruchomoscipodlaskie.pl

TMK Projekt – piękne i stylowe wnętrza na długie lata

Sztukateria wewnętrzna to cały wachlarz elementów dekoracyjnych, dzięki którym w oryginalny i stylowy sposób ozdabiamy nasze mieszkania, domy, biura, kliniki itd. Choć kojarzyć się może z pałacowym przepychem, to doskonale komponuje się we współczesnych designach.

Sztukateria nieodzowny element w dekoracji wnętrz, zarówno wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych. Doskonale połączenie dla tapet i nie tylko.

– Sztukateria jest podstawowym i nieodłącznym elementem zarówno historycznej, jak i współczesnej architektury na Świecie – mówi Mariusz Wnorowski z TMK Projekt. To marka, która zajmuje się projektowaniem i produkcją sztukaterii gipsowej, sztukaterii elewacyjnej a także paneli gipsowych 3D.

Produkcja polega na projektowaniu, modelowaniu i tworzeniu form z gipsu lub tworzyw sztucznych, a następnie na odlewaniu gotowych elementów, które przy wykorzystaniu formy można wielokrotnie powielać.

 

– Sztukateria gipsowa jest o wiele trwalsza niż styropianowa. Nie jest tak łatwa w montażu jak sztukater styropianowy, jednak ze względu na swoje dekoracyjne walory może konkurować ze zdobieniami wszelkiego typu. Jest stosowana zarówno wewnątrz pomieszczeń , jak i na zewnątrz budynków – dodaje przedstawiciel TMK Projekt.

O twórczym potencjale nowoczesnych sztukaterii decyduje przede wszystkim bogactwo wzorów. Występują one między innymi w formie rozet, listew, gzymsów czy też pilastrów. Można również sięgnąć po sztukateryjne konsole, półkolumny, obudowy kominkowe lub reliefy.

Panel gipsowy w 3D? To możliwe

Panele gipsowe 3D są innowacyjnym, a zarazem jednym z najnowszych rodzajów gipsowej dekoracji, za pomocą którego można wyczarować niebanalne wnętrze, nadać mu styl i sprawić, że będzie niepowtarzalne i wyjątkowe.

– Innowacyjny system gipsowych paneli dekoracyjnych z zastosowaniem motywów 3D jest trójwymiarową nowością w przestrzeni. Jest to absolutna innowacja we wnętrzach nowoczesnych, która równie odważnie kontrastuje z klasyką – mówi Mariusz Wnorowski.

Zachwycające wzory paneli 3D nadają ścianom najnowocześniejszą formę i mogą zmienić nasze otoczenie w niekonwencjonalną aranżację. Dzięki łatwej i szybkiej instalacji kreujemy własny, niepowtarzalny styl.

A może panel ażurowy?

Na rynku wnętrzarskim co chwilę pojawiają się rozmaite nowości i rozwiązania. Jednym z nich, który w ostatnim czasie cieszy się popularnością są panele ażurowe. Pełnią one zarówno funkcję estetyczną, nadającą pomieszczeniom styl i niepowtarzalność, jak również pomagają w łatwy sposób wydzielić we wnętrzach odpowiednie strefy. Sprawdzają się idealnie w małych wnętrzach.

Zdjęcia przedstawiają realizację autorskich projektów architekt Julity Wnorowskiej ze studia TMK Projekt.