nieruchomoscipodlaskie.pl

Dom na Sycylii można kupić za dolara

Za dolara można kupić dom w jednym z najpiękniejszych sycylijskich miasteczek. Jest jednak pewien haczyk.

Kolejna miejscowość próbuje przeciwdziałać zjawisku wyludniania się miast. Tym razem nowych mieszkańców postanowiły przyciągnąć władze Sycylii. Osoby, które zechcą osiedlić się w Sambuce, mogą kupić tam domu już za dolara.

Choć miasteczko zostało uznane za jedno z najpiękniejszych w całych Włoszech, tubylcy przenoszą się do dużych miast. Powoduje to zwiększenie liczby pozostawianych, a wskutek tego niszczejących domów. Stąd decyzja tamtejszych władz o sprzedaży tego typu nieruchomości za równowartość dolara. Kwota jest jednak tylko symboliczna. Aby kupić dom w sugerowanej cenie, nabywcy muszą zdeklarować się, że w przeciągu 3 lat wyremontują obiekt, co może pochłonąć nawet kilkanaście tysięcy euro. Oprócz tego, wymagana jest kaucja w wysokości 5 tys. euro. Opłata jest zwracana po przeprowadzeniu prac remontowych.

Jak podkreśla zastępca burmistrza, lokalne władze nie pośredniczą w sprzedaży pomiędzy właścicielami a kupującymi, ponieważ wszystkie domy z oferty są własnością ratusza.

Sambuca di Sicilia wygrała konkurs na najpiękniejszą miejscowość w Italii, organizowany przez telewizję RAI. Miejscowość leży w rezerwacie przyrodniczym i gwarantuje dostęp do gór i plaży, dzięki czemu ma wiele walorów turystycznych.

Źródło: RMF24.p