nieruchomoscipodlaskie.pl

Sypialnia w letnim wydaniu, czyli styl marynistyczny na tapecie

Zastanawiając się nad letnią metamorfozą sypialni, warto rozważyć piękny, kojarzący się z dalekimi podróżami, styl marynistyczny, nazywany też marynarskim. Aranżacje są stosunkowo proste i łatwe do wykonania, nie musicie więc posiadać specjalistycznej wiedzy, aby osiągnąć zamierzony efekt. Poniżej kilka ciekawych porad i spora garść inspiracji, które być może pomogą Wam sprawić, że Wasza sypialnia nabierze zupełnie nowego wyrazu.

Kolory marynarskie

Styl marynistyczny to jedne z tych, których nie sposób pomylić z żadnym innym. Główną rolę grają tu kolory, bez których styl ten nie istnieje. Do najważniejszych barw należą: biel, czerwień i granat (zwany też granatem marynarskim, z uwagi na powtarzający się w motywach marynistycznych właśnie ten konkretny odcień). Połączenie tych właśnie kolorów od razu kojarzy się nam z marynistyką, ponieważ kanon barw silnie zakorzeniony jest w naszej świadomości. W niektórych aranżacjach wykorzystywana jest jedynie biel w towarzystwie granatu, niemniej najczęściej pojawia się też czerwień. W dodatkach pobocznych odnajdziemy też wstawki błękitu, brązu, miedzi czy srebra. Dużą rolę grają tu motywy kojarzące się z morzem, takie jak kotwice, rysunki statków, motywy fal. Wzorem, który bezwzględnie kojarzy się z tym właśnie stylem, są też pionowe i poziome paski, które na co dzień odnaleźć możemy nie tylko w aranżacji wnętrz, ale także w modzie. Zwłaszcza latem stają się one niezwykle popularne i powtarzają się często co roku, choć w różnych wydaniach. Metamorfoza sypialni w tym właśnie stylu, nawet jeśli miała być to tylko letnia zmiana, zdecydowanie wpłynie na przyjemny klimat wnętrza i przywiedzie na myśl morskie wyprawy.

Marynistyczne wskazówki

Jeśli myślicie tylko o chwilowej zmianie, postawcie przede wszystkim na tekstylia i dodatki. Poduchy w biało – granatowe pasy, z delikatnymi czerwonymi wstawkami połączone z białą narzutą i drewnianymi motywami kotwic od razu sprawią, iż wnętrze nabierze marynarskich barw. Mając w planach trwałą metamorfozę sypialni, która pozostanie z Wami na dłuższy czas, warto pomyśleć o kompleksowym remoncie. Wnętrze będzie stylistycznie spójne, jeśli wszelkie elementy będą ze sobą współgrały. Pięknym, choć nie koniecznie praktycznym rozwiązaniem są drewniane deski podłogowe pomalowane na biało. Jest to propozycja dla tych z Was, którzy nie mają małych dzieci, psów z ciemną sierścią, lub też zupełnie nie przejmują się tym, że na takiej podłodze widać większość zabrudzeń.

Joanna Herstowska
RynekPierwotny.pl –największy portal nowych mieszkań i domów, posiadający w swojej bazie ponad 2.000 inwestycji i 61.000 ofert.

https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/sypialnia-w-letnim-wydaniu-czyli-styl-marynistyczny-na-tapecie/10128/