nieruchomoscipodlaskie.pl

Bezpieczne place zabaw

Rozpoczęły się coroczne kontrole białostockich placów zabaw. Funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy Zarządu Mienia Komunalnego sprawdzają stan urządzeń, czystość. Wszystko po to, by dzieci mogły bezpiecznie korzystać z czystych i sprawnych huśtawek, piaskownic i zjeżdżalni.

Kontroli zostanie poddanych 49 placów zabaw należących do gminy Białystok. Z nadejściem wiosny dzieci coraz częściej bawią się na świeżym powietrzu. Aby mogły robić to bezpiecznie, potrzebne jest sprawdzenie stanu technicznego i czystości placów zabaw. Osoby kontrolujące zwrócą szczególną uwagę na to, czy urządzenia stojące na placach zabaw nie sa uszkodzone, zdewastowane, czy nie wystają z nich ostre krawędzie, które mogłyby być groźne dla dzieci. Wszystkie usterki zostaną naprawione i usunięte. Urządzenia będą poddane konserwacji.

Podczas patroli strażnicy sprawdzają, czy na tych terenach nie są wyprowadzane zwierzęta, nie jest spożywany alkohol i czy nie są naruszane przepisy o zakazie palenia papierosów. Takie wykroczenia funkcjonariusze mogą ukarać mandatami.

– Od kilku lat Straż Miejska przeprowadza dokładne kontrole placów zabaw. Dzięki nim najmłodsi mieszkańcy Białegostoku mogą się bezpiecznie bawić – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Zachęcam białostoczan do informowania o uszkodzonych urządzeniach i zanieczyszczonych placach zabaw.

Mieszkańcy mogą zgłaszać takie sytuacje do Straży Miejskiej – nr tel. 986.

Wiosenne akcje kontrolowania miejskich placów zabaw skutecznie poprawiają bezpieczeństwo najmłodszych białostoczan, dlatego będą kontynuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *