nieruchomoscipodlaskie.pl

Siłownia i place zabaw na Leśnej Dolinie

Na osiedlu Leśna Dolina powstaną nowe tereny rekreacyjne: siłownia pod chmurką i dwa place zabaw. Będzie to realizacja zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2016 i 2018. Miasto szuka wykonawcy, który opracuje dokumentację i zrealizuje inwestycję.

Na projekt zgłoszony do BO 2016, obejmujący budowę siłowni i placu zabaw, zagłosowało prawie 900 białostoczan. Dzięki jego realizacji mieszkańcy w każdym wieku będą mogli w komfortowych warunkach ćwiczyć na świeżym powietrzu, grać w szachy i ping-ponga. Najmłodsi skorzystają z bogato wyposażonego zestawu zabawowego, konstrukcją przypominającego zamek z basztami, murami obronnymi, wieżami i mostem zwodzonym. Na siłowni znajdą się urządzenia takie jak biegacz, wahadło, twister, orbitrek, stepper, czy wioślarz. Na placu zabaw będą zamontowane m.in. huśtawki, karuzela, bujak sprężynowy, piaskownica i zjeżdżalnia.

Na projekt zgłoszony do BO 2018, obejmujący budowę placu zabaw, zagłosowało ponad 2,5 tys. białostoczan. Powstanie miejsce zabaw dla najmłodszych mieszkańców miasta. Znajdą się tam huśtawki, zjeżdżalnie, karuzela, wieże, trap, drabinki, ścianki wspinaczkowe, tor przeszkód i linowa piramida.

W ramach prac teren placów zabaw i siłowni zostanie wyposażony w elementy tzw. małej architektury. Pojawią się tam ławki, stojaki na rowery, kosze. Obiekty będą ogrodzone, oświetlone i zostaną objęte monitoringiem. Wykonawca zadba o zieleń i nasadzenia. Przy placach zabaw i siłowni staną tablice informujące o finansowaniu z BO oraz przedstawiające regulamin korzystania z obiektów.

– Na życzenie mieszkańców na osiedlu Leśna Dolina powstaną nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne miejsca do uprawiania sportu, aktywnego spędzania wolnego czasu i dziecięcych zabaw – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński. – Mam nadzieję, że te inwestycje zachęcą białostoczan w różnym wieku do integracji na świeżym powietrzu.

Planowany termin realizacji tych inwestycji to 10 października 2018 roku. Przedsiębiorstwa zainteresowane opracowaniem dokumentacji i budową placów zabaw i siłowni mogą składać swoje oferty do 26 kwietnia 2018 roku w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, przy ul. Składowej 11.

www.bialystok.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *