Wspólny rozwój
Przedsiębiorcy łączą siły – rozmowa z przedstawicielami Grupy DBG
W dzisiejszym świecie biznesu, pełnym dynamicznych zmian i rosnącej konkurencji, nawiązanie wartościowych kontaktów oraz budowanie trwałych relacji między przedsiębiorcami jest kluczem do sukcesu. Zacieśnianie współpracy, wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie stają się fundamentem dla rozwoju każdej firmy. Właśnie dlatego spotkałam się z członkami Grupy DBG, która zrzesza obecnie blisko 40-stu przedsiębiorców z różnych branż.
W artykule bohaterami będą:
Monika Grzymkowska – wirtuozka w organizacji i prowadzeniu imprez. Jako konferansjerka i pasjonatka integracji firmowych, Monika specjalizuje się w kreowaniu niezapomnianych wydarzeń. „Powiedz mi, o jakim evencie marzysz, a ja pomogę Ci go zorganizować” – to jej motto, które odzwierciedla jej zaangażowanie i kreatywność w branży eventowej.
Konrad Łaski – reprezentujący firmę Świat Żywic, działającą w branży budowlanej. Firma Konrada zajmuje się handlem hurtowym i detalicznym oraz świadczeniem usług z zakresu hydroizolacji, posadzek żywicznych i mikrocementu. Dzięki jego profesjonalizmowi i doświadczeniu, Świat Żywic cieszy się uznaniem na rynku.
Adwokat Magdalena Kropiwnicka – specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, spadkowym i karnym. Prowadzi Kancelarię Adwokacką w Białymstoku, gdzie przy ulicy Ogrodowej 4/5 służy pomocą prawną swoim klientom, łącząc w swojej pracy rzetelność i empatię.
Jan Iwaniuk – ekspert finansowy z firmy Rectus Finanse. Jego specjalnością jest pośrednictwo kredytowe dla firm i osób indywidualnych. Jan bezpłatnie pomaga swoim klientom uzyskać najlepsze oferty kredytowe. Kontakt z nim to gwarancja profesjonalizmu i indywidualnego podejścia.
Dzisiejszy artykuł to nie tylko prezentacja inspirujących postaci, ale także dowód na to, jak ważne są relacje w świecie biznesu. To one często decydują o sukcesie i umożliwiają przedsiębiorcom wspólne osiąganie celów oraz pokonywanie wyzwań. Zapraszamy do lektury wywiadu z naszymi gośćmi, którzy zdecydowali się uchylić rąbka tajemnicy o działalności w grupie DBG.
– Chciałabym na początek zapytać, czym właściwie jest Grupa DBG i jak powstała?
– To Białostocka grupa biznesowa, zrzeszająca przedsiębiorców z różnych branż. Powstała z inicjatywy Łukasza Kowalczuka. Wówczas to była grupka ludzi z branży około budowlanej. Członkami były osoby współpracujące z firmą Łukasza – tłumaczy Konrad Łaski.
– Głównym celem grupy jest pomoc przedsiębiorcom w pozyskiwaniu nowych kontaktów biznesowych – i tak było od zawsze – dodaje Monika Grzymkowska.
– To bardzo ciekawa inicjatywa. A więc wasze relacje opierają się głównie na wymianie kontaktami?
– Głównie polecamy przedsiębiorców z grupy osobom poszukującym danego rodzaju usług, ale to nie wszystko. Udzielamy sobie też wzajemnie wsparcia i rad w obszarze podejmowania różnych inicjatyw biznesowych – odpowiada Magdalena Kropiwnicka. Jan Iwaniuk, ekspert finansowy mówi:
– Mogę podać przykład z tego tygodnia. Wraz z firmą Elektropek która zajmuje się sprzedażą i montażem kamer i alarmów wprowadzamy system sprzedaży ratalnej dla klientów. Ja odpowiadam za organizację spraw kredytowych.
– Nasi członkowie chętnie sobie pomagają. Na przykład, podczas któregoś spotkania, jeden z naszych członków powiedział o fali zachorowań pracowników w swojej firmie. Jeszcze tego samego dnia otrzymał pomoc od innego przedsiębiorcy, który oddelegował do niego swoich pracowników, by pomogli mu w rozpoczętym projekcie. Przykładów możemy mnożyć znacznie więcej, ale ja zachęcam do tego, aby po prostu dołączyć do nas i przekonać się, jak wspaniałych przedsiębiorców mamy na swoim pokładzie – z uśmiechem podkreśla Monika Grzymkowska.
– Wspaniale słyszeć o takim zaangażowaniu w pomoc innym przedsiębiorcom, zwłaszcza w świecie ciągłej konkurencji. A skoro już zachęcamy do dołączenia do zespołu – jak wygląda proces wejścia w szeregi grupy DBG? W jaki sposób można się do Was zgłosić?
– Każdy przedsiębiorca, ceniący sobie relacje i zaufanie, może się do nas zgłosić. Można nas wyszukać na facebooku: “DBG spotkania przedsiębiorców Białystok”, bądź dołączyć do wydarzenia i wpisać się na listę poprzez specjalny formularz rejestracyjny – tłumaczy pani Monika.
– Nie trzeba spełniać żadnych wymogów?
– Oczywiście, nie wystarczy zjawić się na spotkaniu. By członkostwo w grupie DBG zostało zaakceptowane, trzeba być rzetelnym i godnym polecenia przedsiębiorcą. Każdy z nas musi brać udział w rozwoju oraz promowaniu grupy. Kolejnym wymogiem jest aktywne uczestniczenie w spotkaniach, które odbywają się na ten moment co dwa tygodnie. Konieczne jest również uczciwe dzielenie się kontaktami – prostuje Konrad Łaski.
– Mamy też wewnętrzny regulamin, który jasno określa, na jakich zasadach można przynależeć do grupy i kiedy można zostać pozbawionym członkostwa – dodaje Jan Iwaniuk.
– Teraz jest to zdecydowanie bardziej zrozumiałe, chociaż zastanawia mnie w jaki sposób, jako członkowie, definiujecie pojęcie “rzetelnego przedsiębiorcy”?
– W naszej ocenie, to taki przedsiębiorca, który wykonuje przyjęte zlecenie z najwyższą starannością i zgodnie z warunkami, które zostały określone. Rzetelność to dotrzymywanie słowa i warunków umowy – precyzuje Monika Grzymkowska.
– Jasne. Możecie opowiedzieć trochę więcej o procesie weryfikacji członka?
– Zazwyczaj przedsiębiorca, który aplikuje do grupy był już na naszych spotkaniach przynajmniej 3 razy jako gość. Został przykładowo zaproszony przez kogoś z nas w celu poprowadzenia warsztatów czy szkolenia. Taki przedsiębiorca jest weryfikowany w środowisku biznesowym. Sprawdzane są opinie oraz rzetelność danej firmy i zapada decyzja o członkostwie – tłumaczy Konrad Łaski.
– To jak najbardziej zrozumiałe. Musicie upewnić się, że członkowi zależy na rozwoju nie tylko swojego biznesu, ale również pozostałych członków. Czy spotkania grupy DBG mają jakiś określony porządek?
– Spotkania zaczynają się o godzinie 18:00. Otwieramy je godzinnym networkingiem a następnie przechodzimy do właściwego spotkania grupy – odpowiada Monika Grzymkowska.
– Podczas każdego spotkania odbywa się też krótkie szkolenie o walorze edukacyjnym. Prowadzi je zazwyczaj jeden z członków grupy, rzadziej osoba z zewnątrz – dopowiada Magdalena Kropiwnicka.
– Na każdym spotkaniu 2 przedsiębiorców ma szansę zaprezentować swoją firmę w dłuższej pięciominutowej prezentacji. Wystarczy, że wcześniej wyrażą taką chęć i ją zgłoszą – zaznacza Konrad Łaski.
– Koncepcja wewnętrznych szkoleń jest bardzo ciekawa. Z tego, co rozumiem nie często bywa u Was obca osoba?
– Staramy się przede wszystkim robić szkolenia wewnętrzne z racji tego, że w naszej grupie jest wielu profesjonalistów w swoich dziedzinach z wieloletnim doświadczeniem. Mamy przywilej korzystania nawzajem ze swojej wiedzy. Nie ograniczamy się jednak tylko do członków grupy i dopuszczamy ekspertów z zewnątrz – tłumaczy Jan Iwaniuk.
– Naturalnie, to zrozumiałe. Czy organizujecie jakieś dodatkowe wydarzenia integracyjne, niekoniecznie związane z biznesem?
– Oprócz regularnych spotkań organizowane są także wyjścia integracyjne czy dodatkowe szkolenia. Jesteśmy otwarci na propozycje naszych członków i chętnie spotykamy się również poza oficjalnymi posiedzeniami grupy – odpowiada Monika Grzymkowska.
– Integrowaliśmy się w tym roku, spędzając wolny czas w luźnej atmosferze. Parę chętnych osób poszło potem jeszcze na dyskotekę i świetnie się bawili – dodaje z uśmiechem pan Jan.
– Wychodzi na to, że w grupie DBG można zyskać nie tylko partnerów biznesowych, ale też znajomych z podobnymi celami. Gdyby się głębiej zastanowić, to mimo że każdy z Was pochodzi z innej branży, wszyscy jesteście właścicielami firm i dążycie do sukcesu Waszego przedsiębiorstwa. Z jakimi korzyściami dla Waszych biznesów wiąże się członkostwo w grupie DBG?
– Główną korzyścią z bycia członkiem grupy jest dostęp do dodatkowych kontaktów oraz wiedzy innych przedsiębiorców. Wiąże się to z większymi szansami na rozwój osobisty i swojego biznesu dzięki możliwości dotarcia do szerszego grona – wyznaje Konrad Łaski.
– Kompletnie się z tym zgadzam – mówi Magdalena Kropiwnicka. – Efektem naszej współpracy są realizowane biznesy. Wiele z nich na bardzo wysokie kwoty.
– Wszystko wskazuje zatem, że grupa DBG realizuje swoje główne założenie. Jakie są Wasze plany na przyszłość?
– Już we wrześniu planujemy otworzyć kolejną grupę DBG. Wynika to z coraz większego zainteresowania członkostwem w naszych szeregach. Chcemy również dopasować się do przedsiębiorców, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach porannych – wyjawia Monika Grzymkowska.
– Utworzenie dodatkowej grupy wynika z potrzeb firm, których branże są już zajęte, a chciałyby korzystać z przywileju bycia przedstawicielem grupy DBG – uzupełnia Konrad Łaski.
– W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować całemu teamowi DBG i życzyć dalszych sukcesów w rozwijaniu Waszych biznesów. Bardzo dziękuję za wartościowy wywiad.
Rozmawiała: Natalia Antkiewicz
Wywiadu udzielili: Członkowie Grupy DBG – Monika Grzymkowska, Magdalena Kropiwnicka, Konrad Łaski oraz Jan Iwaniuk.