nieruchomoscipodlaskie.pl

Nowy blok TBS oddany do użytku

Zakończyła się budowa nowego bloku TBS przy ul. KEN 38C. Powstały tam 24 mieszkania i 8 garaży. Pierwsi lokatorzy dziś otrzymali klucze do swoich nowych mieszkań.

Inwestycja rozpoczęła się w maju 2017 r. Trwała do połowy września tego roku. Mieszkania przy ul. KEN 38C mają łącznie ponad 1213 m2. Powierzchnia poszczególnych lokali wynosi od 36 m2 do 64 m2. W budynku są 24 mieszkania, z czego 2 zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest tam 18 mieszkań dwupokojowych i 6 mieszkań trzypokojowych. Zostało wybudowanych również 8 garaży. Całkowity koszt przedsięwzięcia spółki Komunalne TBS wyniósł ponad 3,8 mln zł.

Białystok jest jednym z nielicznych miast w kraju, w którym powstaje tak wiele nowych mieszkań komunalnych. Dziś oddajemy mieszkańcom budynek z 24 mieszkaniami, a niedługo powstanie następny blok TBS, w którym będzie 38 mieszkań – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Blok przy ul. Komisji Edukacji Narodowej jest szesnastym budynkiem mieszkalnym zbudowanym przez TBS w czasie ostatnich dwunastu lat. Spółka ogłosiła właśnie przetarg na kolejny budynek wielorodzinny, w którym będzie 38 mieszkań.

Od 2007 r. Miasto przekazało białostoczanom ok. 400 mieszkań komunalnych i ponad 830 mieszkań TBS.

http://www.bialystok.pl