nieruchomoscipodlaskie.pl

Nowy żłobek na Bacieczkach

Na osiedlu Bacieczki powstaje nowy miejski czterooddziałowy żłobek dla prawie setki maluchów. Trwa już budowa stanu zerowego budynku, a teraz Miasto ogłosiło przetarg na budowę pozostałej części żłobka.

Miasto Białystok podjęło kolejne działania związane z budową żłobka przy ul. Oriona i ogłosiło przetarg na wykonanie budynku wraz z zagospodarowaniem terenu i instalacjami. Wyłoniony w przetargu wykonawca wybuduje czterooddziałowy żłobek wraz z zapleczem kuchennym, technicznym i administracyjnym. Do placówki będą uczęszczały dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat. W każdej grupie znajdzie miejsce do 24 dzieci.

W budynku znajdzie się duży hol pełniący rolę sali wielofunkcyjnej. Budynek ma się składać z dwóch połączonych ze sobą brył. Główna część budynku będzie miała dwie kondygnacje. Obok placówki powstanie plac zabaw. Zostanie on wyposażony m.in. w piaskownicę, zjeżdżalnię, bujaki czy huśtawki. Teren żłobka zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ogrodzony i oświetlony.

Pierwotnie w tym roku planowano także budowę drogi prowadzącej do żłobka. Decyzją Rady Miasta inwestycja ta została wykreślona z tegorocznego budżetu i przesunięta na późniejsze lata. Budowa samego budynku żłobka ma się zakończyć jesienią tego roku.

– To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców, szczególnie dla młodych rodzin z dziećmi – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Bacieczki są jednym z tych osiedli, gdzie przybywa bloków i taka placówka jest tam szczególnie potrzebna.

Oferty można składać do 19 stycznia w Departamencie Inwestycji przy ul. Składowej 11.

Obecnie w naszym mieście funkcjonuje siedem miejskich żłobków. Oferują one łącznie ponad 900 miejsc. Dzięki nowej inwestycji Miasto będzie mogło zapewnić opiekę większej liczbie dzieci.

Źródło: www.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *