nieruchomoscipodlaskie.pl

Posiadasz nieruchomość na wynajem? Powierz ją w odpowiednie ręce!

Usługi Zarządcy Nieruchomości, a Biura Nieruchomości – na kogo się zdecydować?

Posiadasz nieruchomość do wynajęcia, a nie jesteś w stanie sam zrealizować niektórych działań? Chciałbyś powierzyć to zadanie w odpowiednie ręce, ale nie wiesz na kogo się zdecydować? Kto jest bardziej odpowiedni: Zarządca Nieruchomości czy Biuro Nieruchomości? Poznaj cechy pośredników i wybierz odpowiedniego dla siebie!

Czym zajmuje się Zarządca Nieruchomości?

Zarządca Nieruchomości świadczy pełną gamę usług związanych z najmem mieszkania. Zapewnia kompleksowe działania przed, jak i w trakcie wynajmowania nieruchomości przez najemców. Przekazujemy uprawnienia osobie, która będzie odpowiedzialna przez cały proces najmu za mieszkanie. Do jej obowiązków będzie należało między innymi sporządzenie umowy najmu oraz wszystkich niezbędnych dokumentów, jakie musimy podpisać  z najemcą. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, bądź usterki w danej nieruchomości, zarządca niezwłocznie się tym zajmuje. Powierzając nieruchomość, jesteśmy całkowicie odciążeni od wszelkich obowiązków związanych z nieruchomością. Jeśli chcemy pozbyć się wszystkich problemów z nieruchomością, bądź najzwyczajniej w świecie nie mamy czasu, aby zająć się najemcami, Zarządca Nieruchomości jest właściwym wyborem. 

Jaki zakres obowiązków świadczy Biuro Nieruchomości?

Biur nieruchomości jest znacznie więcej na rynku niż zarządców. Co za tym idzie, są bardziej znane i więcej się o nich słyszy. Głównym celem biura jest znalezienie najemcy naszej nieruchomości. Do ich obowiązków, tak jak i w przypadku zarządcy, należy wystawienie ogłoszenia na ich stronie internetowej oraz umawianie klientów na oglądanie nieruchomości. Gdy znajdzie się najemca, następuje podpisanie umowy. W tym samym momencie kończy się również zadanie biura nieruchomości. Właściciel samodzielnie nadzoruje proces najmu oraz zajmuje się różnymi czynnościami związanymi zarówno z nieruchomością jak i z najemcami. Jest to mniej kompleksowa usługa niż w przypadku skorzystania z usług zarządcy. Z racji tego, że biura nieruchomości są bardziej znane, jesteśmy w stanie znacznie szybciej znaleźć najemcę naszej nieruchomości. 

Protektor-.PNG (649×504)

Którą opcję wybrać? Wady i zalety

Część z nas wybiera pośredników z racji tego, że jest to bardzo wygodna alternatywa. Odchodzi nam wiele obowiązków, nasza nieruchomość jest w dobrych rękach, a my mamy spokojną głowę. Lecz na samym początku rodzi się pytanie, kogo wybrać? Jaka opcja jest dla nas najlepsza? Na co stawiamy oraz czego oczekujemy? Wybierając zarządcę nieruchomości mamy całkowicie spokojną głowę, że nasza nieruchomość jest otoczona odpowiednią opieką oraz to, że pośrednik poświęca jej tyle uwagi, ile trzeba. Natomiast decydując się na usługi świadczone przez biuro nieruchomości, możemy czuć niedosyt oraz dalsze kroki już będą po naszej stronie. A jak wygląda kwestia finansowa? W biurze nieruchomości pobierana jest prowizja od najmu, którą płacą obie strony, najemca i właściciel. Jest to kwota, którą musimy zapłacić jednorazowo. Natomiast w przypadku zarządcy, również ponosimy koszty prowizji od kwoty najmu mieszkania, ale dodatkowo dochodzi koszt comiesięczny, opieki nad mieszkaniem, którą ponosi właściciel. Głównym pytaniem, jakie należy sobie zadać, podejmując decyzję związaną z wynajmem nieruchomości, to czy chcemy mieć spokojną głowę przez cały okres najmu, czy posiadamy na tyle dużo wolnego czasu, aby samodzielnie monitorować najemców. 

Jedyną wadą, którą posiada zarządca, jest koszt, który ponosimy. Jest on comiesięczny, czyli zupełnie odwrotnie niż w przypadku biura. Natomiast w biurze nieruchomości główną wadą jest zakończenie ich działań gdy podpiszemy umowę najmu. Sam zdecyduj co jest dla Ciebie korzystniejszą opcją oraz na co stawiasz, oddając swoją nieruchomość pośrednikom. 

Anna Trzeszczkowska

O Firmie

Jesteśmy firmą specjalizującą się w kompleksowym zarządzaniu najmem mieszkań, domów

oraz luksusowych apartamentów.

Lata doświadczenia w branży nieruchomości na regionalnym rynku, pozwalają nam świadczyć najwyższą jakość usług, ukierunkowaną na BEZPIECZEŃSTWO i OCHRONĘ INTERESÓW naszych klientów.

Stawiamy na rozwiązania win-win.

Naszym celem jest zapewnienie właścicielowi bezpieczeństwa i rentowności jego inwestycji na

przestrzeni całego okresu wynajmu.

Przykładamy także szczególną uwagę do satysfakcji i zadowolenia lokatorów z zamieszkiwania

nieruchomości, którą się opiekujemy.

Kontakt

Protektor Nieruchomości

Świętojańska 12a

15-028 Białystok

(+48) 517 110 304

biuro@protektornieruchomosci.pl