nieruchomoscipodlaskie.pl

Biuro Ambasada Nieruchomości o home stagingu: Jak podwyższyć wartość nieruchomości?

Czy istnieją skuteczne sposoby na podwyższenie wartości nieruchomości przy jej sprzedaży? Co możemy zrobić, aby oferta sprzedaży nieruchomości stała się unikalna pośród tysiąca nieruchomości w sieci? Jednym ze sposobów jest home staging, z angielskiego „property styling”, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu.

Choć termin brzmi ogólnikowo, to kluczem do sukcesu są szczegóły. Aby zobrazować ten zabieg najprościej wyobrazić sobie sytuację sprzedaży jakiegokolwiek produktu np. samochodu. Produkt myjemy, czyścimy wnętrze, montujemy zapach, robimy zdjęcia w najlepszym świetle oraz opisujemy jego atuty. A co w przypadku sprzedaży nieruchomości, której wartość jest kilkanaście lub kilkadziesiąt razy wyższa? Warto do takiej sprzedaży się przygotować i zadbać o detale, które mogą warunkować jej efektywność.


Zacznijmy od naprawy usterek w nieruchomości. Dokręcenie listew, wymiana oświetlenia, naprawa dachu czy też pomalowanie ścian to szczegóły, które mogą zaważyć na decyzji zakupu lub cenie nieruchomości. Klienci często dopowiadają sobie historie do każdej z usterek obawiając się, że kryje się tam dużo więcej wad, o których właściciel nie chce mówić. Koszty napraw mogą w rezultacie być niższe niż uzyskana cena transakcyjna po negocjacjach.
Mniej znaczy więcej. Należy usunąć niepotrzebne meble oraz dodatki, aby wnętrze było przestronne i przyjemne w odbiorze. Brak zdjęć i pamiątek właścicieli pozwala na odpersonalizowanie przestrzeni. Dzięki temu dajemy możliwość klientom na urządzenie się w nowym wnętrzu. W wyobraźni będą mogli rozmieścić swoje pamiątki, meble oraz ulubione sprzęty. Warto też zwrócić uwagę na kolorystykę i dobór dodatków. Wnętrza muszą nabrać neutralnego charakteru i uniwersalnego stylu.


W sytuacji kiedy sprzedajemy pustą nieruchomość, warto pokusić się o wstawienie tymczasowych mebli. Klientom często ciężko wyobrazić sobie, czy w danym pomieszczeniu zmieści się biurko, łóżko czy też szafa. Istnieje wiele sposobów, aby urządzić nieruchomość przynajmniej do zdjęć: wstawić fotel, stolik z krzesłami lub materac, który będzie pełnił funkcję łóżka sypialnianego. Warto również powiesić zasłony, położyć dywan oraz zawiesić nowoczesne plakaty i dodatki, aby nadać wnętrzom charakteru.
Wedle zasady mówiącej o tym, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz – należy wykorzystać szansę pierwszej prezentacji. Zadbajmy o czystość i świeżość w nieruchomości. Jeżeli widać użytkowanie ścian i innych elementów wnętrza, to warto je odmalować, niewielki koszt, a duży efekt. Podobne zabiegi należy zastosować w przypadku intensywnych kolorów typu zieleń, czerwień czy fiolet. Jest mniejsza grupa odbiorców, która gustuje w tych barwach, a zależy nam na pozytywnym odbiorze nieruchomości przez jak największą grupę. Stwórzmy wnętrze, w którym każdy będzie chciał się zadomowić.


Tak przygotowaną nieruchomość, możemy wystawić na sprzedaż. Etap ten możemy porównać do wysłania zaproszenia gościom. Ich frekwencja zależy od tego, czy będzie ono zachęcające. Zatem wskazane jest wykonanie sesji zdjęciowej oraz wykonanie foto stagingu. Zdjęcia będą wizytówką nieruchomości w Internecie. Zadbajmy zatem o dobre światło i odpowiednie ujęcie pomieszczeń. Wstawienie świeżych kwiatów, dodanie poduszek oraz narzut w spójnej kolorystyce, a także ułożenie w kuchni świeżych owoców, doda świeżości i pozytywnych skojarzeń. Przygotowanie opisu z rzetelnymi informacji uwiarygodni nieruchomość oraz osobę Sprzedającą.


Niech każdy klient, który nas odwiedzi, zostanie miłe ugoszczony. Czyste i zachęcające wnętrza oraz przyjemny zapach np. świeżo mielonej kawy lub kwiatów, to aspekty które pozytywnie wpływają na podjęcie decyzji o zakupie.
Wielu klientów pyta nas, czy warto dokonywać tylu zabiegów i starań? Zawsze odpowiadamy: Warto! Zastosowanie home stagingu lub foto stagingu wpływa na wzrost wartości nieruchomości o około 10% oraz skraca długość jej sprzedaży o 40%. Poza aspektami ekonomicznymi, istnieje również aspekt emocjonalny. Miło jest słuchać pozytywów na temat nieruchomości, która często jest dorobkiem naszego życia.


Magdalena Szmurło
Manager Biura Ambasada Nieruchomości

O FIRMIE
Biuro Nieruchomości Ambasada pomaga na każdym etapie sprzedaży, zakupu oraz najmu nieruchomości. Oferuje profesjonalne przygotowanie z zakresu m.in.: nowoczesnych metod home stagingu, profesjonalnej sesji zdjęciowej, filmu promocyjnego oraz aktywnej sprzedaży w social mediach. Wspiera poprzez doradztwo, kompletowanie dokumentów, przygotowywanie umów, rozliczeniu nieruchomości oraz oferuje pomoc w uzyskaniu finansowania.

KONTAKT:
ul. Św. Mikołaja 1 lok.11
15-419 Białystok

+48 692 080 101
biuro@ambasada-nieruchomosci.pl