nieruchomoscipodlaskie.pl

Finansowanie nieruchomości turystycznych z Monument Fund

Aby móc z sukcesem zarabiać na nieruchomościach turystycznych, potrzebny jest odpowiedni nakład finansowy. Paulina Horabik – członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający Monument Fund – wyjaśnia, w jaki sposób pozyskać finansowanie na zakup, budowę lub remont nieruchomości przeznaczonych na działalność turystyczną.
W ostatnich latach zarabianie na nieruchomościach w kurortach cieszy się wśród inwestorów sporym zainteresowaniem. Dzięki bezpieczeństwu inwestycyjnemu oraz znacznemu zyskowi przewyższającemu oprocentowanie lokat bankowych, tego typu działalność traktowana jest jako świetny sposób na powiększenie zasobów finansowych. Rentowność przedsięwzięcia potwierdza także duża popularność zakupu gruntów i obiektów użytkowych położonych w najpopularniejszych ośrodkach turystycznych w Polsce oraz zyski z najmu sięgające około 7% w skali roku. Jednak, na jakie konkretne inwestycje przedsiębiorcy decydują się najczęściej?

Różnorodność inwestycyjna

Rynek turystyczny w Polsce rozwija się coraz dynamiczniej. Jak mówi Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Monument Fund: „Co roku pobijane są rekordy wynajmu pokoi gościnnych w hotelach i w innych obiektach noclegowych. Taki obraz jest więc bardzo atrakcyjny dla inwestorów, którzy decydują się na inwestycję w hotele, pensjonaty oraz pokrewne nieruchomości turystyczne, takie jak condo- i aparthotele. Te ostatnie szczególnie są popularne wśród przedsiębiorców, którzy chcą dopiero wejść na rynek usług noclegowych.”
System aparthoteli to krótkoterminowy wynajem atrakcyjnych lokalizacyjnie apartamentów, gdzie operator aparthotelu zarządza nieruchomościami w imieniu właścicieli, a umowa gwarantuje stały zysk. Takie obiekty mieszkalne standardowo wyposażone są w salon, sypialnię, łazienkę i aneks kuchenny, dlatego w późniejszym czasie nadają się do stałego zamieszkania. Co więcej, w ofercie tego typu lokali, istnieje możliwość korzystania z personelu sprzątającego, recepcji, baru lub restauracji. W przypadku condohoteli, własnością nabywców stają się pokoje hotelowe o wystroju narzuconym przez firmę zajmującą się danym obiektem. Oprócz tego, condohotel oferuje pełne zaplecze cztero- czy pięciogwiazdkowego hotelu, czyli recepcję, room service, catering, pralnię, zaplecze konferencyjne oraz bazę rekreacyjną.

Jak zacząć?

W Polsce segment condo- i aparthoteli wciąż się rozrasta, dlatego coraz więcej osób decyduje się na samodzielne inwestowanie w tego typu nieruchomości. Choć perspektywa płynących zysków jest wyjątkowo atrakcyjna, rozpoczęcie działalności oraz odpowiednie lokowanie kapitału może okazać się dla indywidualnych inwestorów ciężkim orzechem do zgryzienia.
„Inwestowanie w nieruchomości przeznaczone na działalność turystyczną należy rozpocząć przede wszystkim od analizy indywidualnej zdolności finansowej oraz możliwości inwestycyjnych. Oprócz tego, trzeba rozejrzeć się za ofertami wartymi zainwestowania środków pieniężnych. W tej kwestii należy być bardzo ostrożnym – zanim podejmiemy decyzję o ulokowaniu środków w danej nieruchomości, trzeba sprawdzić dokładnie wszelkie szczegóły dotyczące budowy, lokalizacji oraz ryzyka związanego z danym projektem. To niezwykle ważne, aby podstawą wyboru była rzetelna analiza opłacalności, a nie kwestie indywidualnych upodobań. W ten sposób wybierzemy inwestycję, która przyniesie spory zysk przy równoczesnym ograniczonym ryzyku.” – wyjaśnia Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający w Monument Fund.

Łatwiejsze inwestowanie

Nieruchomości turystyczne wymagają odpowiednich zasobów finansowych, dlatego łatwe pozyskiwanie kapitału stanowi dla inwestorów ważną część przedsięwzięcia. Jak tłumaczy Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Monument Fund: „Niezależnie od tego, czy inwestujemy w całe obiekty czy lokale hotelowe – w przypadku atrakcyjnych okazji zakupowych, pomyślność w zakupie gwarantuje szybka reakcja oraz odpowiednia ilość kapitału. W tym celu warto zwrócić się ku funduszom dla przedsiębiorców, które pozwalają na szybkie sfinansowanie działań mających w przyszłości przynieść wymierne zyski, bez względu na posiadane zobowiązania finansowe. Dzięki temu można nie tylko nabyć atrakcyjne nieruchomości, ale także zachować płynność finansową do czasu, aż nasza inwestycja przyniesie spodziewany zysk.”
W takim przypadku rozwiązaniem staje się pożyczka na inwestycje w kurortach Monument Fund, umożliwiająca uzyskanie finansowania do 5 000 000 zł. Przy wyższych kwotach wnioski rozpatrywane są indywidualnie. Fundusz przeznaczony jest na budowę, dokończenie, adaptację, modernizację, rozbudowę lub remont nieruchomości przeznaczonej na działalność turystyczną, zakupy okazyjne hoteli oraz inwestycje w condo- i aparthotele.
Kto najchętniej korzysta z dofinansowania Monument Fund? Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Monument Fund wskazuje, że są to przedsiębiorcy, którzy poszukują finansowania pomostowego prowadzą działalność polegającą na skupie, modernizacji i szybkiej sprzedaży nieruchomości – czyli tak zwani flipperzy. Oprócz tego, funduszem mogą być zainteresowane osoby będące właścicielami hoteli, pensjonatów, domów wczasowych oraz prowadzące małą lub dużą działalność deweloperską i potrzebujące finansowania jeszcze przed uruchomieniem kredytu w banku. Monument Fund obsługuje także obcokrajowców, posiadających firmę zarejestrowaną poza granicami RP oraz nieruchomość na terenie Polski.
Dzięki zmniejszonej ilości wymaganych dokumentów, czas weryfikacji wniosku jest skrócony do niezbędnego minimum, termin przyznania dofinansowania wynosi od 5 do 10 dni, a okres kredytowania może trwać od 6 do 18 miesięcy – w zależności od sezonowości branży. Monument Fund oferuje wypłatę środków w formie jednorazowej lub transzowej oraz zabezpieczenie wierzytelności na 2. miejscu hipotecznym, co umożliwia dokapitalizowanie przedsiębiorców z zaciągniętymi już zobowiązaniami.
Fundusz dla przedsiębiorców Monument Fund pozwala na udzielenie finansowania wszystkim przedsiębiorcom, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki w celu zakupu, budowy, modernizacji lub remontu nieruchomości przeznaczonych na działalność turystyczną. Dzięki tej ofercie, uzyskane środki można bez problemu przeznaczyć na inwestycje, które po danym czasie nie tylko ulegną samo spłaceniu, ale także przyniosą znaczący zysk.

Fundusz dla Przedsiębiorców Monument Fund oferuje finansowanie zabezpieczone hipotecznie do kwot kilku milionów złotych. Fundusz zajmuje się udzielaniem zarówno finansowania pomostowego przy chwilowych problemach z płynnością jak i wsparciem projektów inwestycyjnych na dowolnym etapie budowy lub przy zakupie nieruchomości. Obsługuje zarówno jednoosobowe działalności jak i spółki polskie oraz zagraniczne o najróżniejszych konstrukcjach prawnych. Uzyskał wiele wyróżnień, m.in. w kategorii Biznesowy Produkt Roku 2016 w plebiscycie „Loan Magazine Awards” przeszedł audyt etyczny oraz uzyskał certyfikat KPF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *