nieruchomoscipodlaskie.pl

W Choroszczy powstają pierwsze bloki od 40 lat.

Budmex to firma deweloperska, która w Choroszczy jest doskonale znana i ceniona za jakość i precyzję realizacji. W ofercie dewelopera są zarówno domy jednorodzinne jak i bloki.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz zastosowaniu najlepszej jakości materiałów, zapewnia solidność, a zarazem szybkość świadczonych usług. Stawia na doświadczonych specjalistów branży budowlanej. Współpracuje z najlepszymi architektami w regionie.

– Wyróżniamy się wysokim standardem realizacji projektów jak również dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie – mówi Krzysztof Otapowicz, developer i prezes firmy Budmex.

Co więcej budownictwo wielorodzinne to w Choroszczy ewenement. Przez ostanie czterdzieści lat w mieście nie powstał praktycznie żaden blok. Pierwszy blok na osiedlu Zacisze zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale tego roku.

Uroki Choroszczy

Choroszcz to urokliwa miejscowość z wielowiekową tradycją. Jej początek datuje się na połowę XV wieku. W 1507 roku Choroszcz otrzymała od Zygmunta Starego prawa miejskie, a w 1654 roku biskup wileński Mikołaj Stefan Pac sprowadził do miasta dominikanów. Wkrótce powstała szkoła przez nich prowadzona, przygotowująca uczniów do Akademii Krakowskiej. Po pożarach w 1683 i 1707 roku miasto podupadło, tracąc znaczenie na rzecz Białegostoku. Od początku XVIII wieku Choroszcz należała do rodu Branickich. Jan Klemens ufundował kościół, szpital, unicką cerkiew oraz zbudował pałac stanowiący jego letnią rezydencję. W połowie XIX wieku miasteczko stało się osadą fabryczną, była tu jedna z największych w tych czasach fabryka sukna i koców, należąca do Christiana Augusta Moesa.

Gmina Choroszcz jest jedną z najprężniej rozwijających się gmin powiatu białostockiego. Dynamiczny wzrost, który dokonywał się z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, na przestrzeni ostatnich lat uwidaczniał się głównie przez działania zmierzające do zwiększenia komfortu funkcjonowania przedsiębiorstw, poprawy jakości życia mieszkańców i stworzenia dogodnych warunków do wszechstronnego rozwoju miejscowej młodzieży.

Stąd na wyciągnięcie ręki są szlaki turystyczne, liczne ścieżki rowerowe i szlaki kajakowe, plaża miejska i Narwiański Park Narodowy.

Zielone Ogrody – zielone życie

Osiedle Zielone Ogrody powstaje u zbiegu ulic 3 Maja i Rumiankowej w Choroszczy. To kompleks 37 budynków jednorodzinnych wolnostojących o powierzchni całkowitej 132,2 m2. W każdym zaplanowano 5 pokoi, w tym duży salon z kuchnią i jadalnia, 4 sypialnie lub 3 sypialnie z możliwością wygospodarowania garderoby, 2 łazienki, wiatrołap, kotłownię, garaż.

– Miejsce wyróżnia bardzo urokliwa, spokojna okolica otoczona zielenią oraz niską jednorodzinną zabudową – mówi Krzysztof Otapowicz, developer i prezes firmy Budmex w Choroszczy i dodaje, że budynki są energooszczędne, ponieważ po zastosowaniu odpowiednich materiałów, zużywają o wiele mniej energii potrzebnej do ogrzania wnętrza.

Kolejnym atutem jest nowoczesna architektura. Kompaktowo-minimalistyczna bryła jest naprawdę spełnieniem marzeń o własnym domu z ogrodem.

– Jakość i ergonomia, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności – to powinno zachęcić przyszłych mieszkańców – mówi Krzysztof Otapowicz.

Osiedle Zacisze

Osiedle Zacisze zlokalizowane jest praktycznie w centrum Choroszczy, która doskonale jest skomunikowana z Białymstokiem. Kursuje to autobus białostockiej komunikacji miejskiej, a dojazd samochodem zajmuje kilkanaście minut.

Osiedle będzie zlokalizowane w przepięknych okolicznościach przyrody w otoczeniu zieleni. W bezpośrednim sąsiedztwie są sklepy, urzędy, przychodnie, szkoły, przedszkola, żłobki. Na obrzeżach miasta przy ulicy Branickiego powstała plaża miejska wraz z placem zabaw, siłownią i miejscami do grillowania. W sezonie to miejsce tętni życiem. Dodatkowo w Choroszczy od kilku dni działa pierwsza profesjonalna siłownia, jest też stadion miejski. Otoczone zielenią ścieżki dla pieszych, ścieżki rowerowe, parkingi, plac zabaw, skate park i jeszcze tężnia – tak jeszcze w tym roku będą wyglądać bulwary e w Choroszczy.

 Oferta obejmuje docelowo 6 segmentów wielorodzinnych z około 200 mieszkaniami, budowanych w trzech odrębnych etapach. Wszystkie budynki wyposażone będą w pojemne, przestronne windy z 1000 kg udźwigiem. Metraże w przedziale od 26 m2 kawalerki do 106 m2 apartamenty. Każde mieszkanie w stanie deweloperskim będzie posiadać instalację elektryczną, wideofony z dużym wyświetlaczem, tynki, wentylacje mechaniczną, posadzki, piony wodno-kanalizacyjne, włoskie parapety, duży balkon, a niektóre tarasy, bądź na parterze ogródki.

Budynki o nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych, stonowanej elewacji w technologii styropian- tynk silikonowy z boniami. Okna trzyszybowe w dwóch odcieniach: kolor antracytowy – parter i czwarte piętro, kolor drewna- pozostałe trzy piętra. Balkony zakończone zostaną szklaną balustradą osadzoną na mocowaniach ze stali kwasowej, które nadadzą smaku całej tej kompozycji. Przestrzeń wokół zaprojektowano jako wypoczynkową i rekreacyjną, z placem zabaw dla dzieci oraz licznymi nasadzeniami roślinnymi. Pomyśleliśmy również o odpowiedniej ilości

– Mieszkania w Choroszczy cieszą się wielkim powodzeniem. Bloki z etapu A i B zostały już wyprzedane. Aktualnie trwa przedsprzedaż budynku D, a w przyszłym roku rozpoczniemy budynek C i wtedy ruszy z przedsprzedaż – mówi prezes Budmexu.

Planowane są 2 place zabaw, ciąg zieleni publicznej, parkingi, lokale usługowe, które ułatwią oraz umilą funkcjonowanie w osiedlowej społeczności.

O FIRMIE

Firma „BUDMEX” specjalizuję się w budownictwie jedno i wielorodzinnym na terenie województwa Podlaskiego. Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz zastosowaniu najlepszej jakości materiałów, zapewnia solidność, a zarazem szybkość świadczonych usług. Stawia na doświadczonych specjalistów branży budowlanej, remontowo-budowlanej i instalatorsko-wykończeniowej. Współpracuje z najlepszymi architektami regionie. „BUDMEX” wyróżnia się na rynku wysokim standardem realizacji projektów.

KONTAKT

BIURO OBSŁUGI KLIENTA

ul. 3 Maja 14 Choroszcz

biuro@budmex.net
tel. 791 767 022