nieruchomoscipodlaskie.pl

Zakwaterowanie na start i pod wynajem

Chcesz zarobić na wynajmie mieszkania i oferować je turystom, którzy tak licznie odwiedzają Białystok? Chciałbyś ułatwić start swojej latorośli, która rozpoczyna studia i nowe życie w stolicy Podlasia? Ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Znana i ceniona na rynku firma Rogowski Development proponuje zakup mieszkań pod wynajem krótkoterminowy. Unikalny blok powstaje przy ulicy Wyszyńskiego w Białymstoku.

Rodzice studentów znają ten problem. Wynajmować pokój bądź mieszkanie i zaakceptować, że pieniądze są po prostu wydane? Czy zainwestować w małe mieszkanie?

– Kawalerka Starto to unikalne i nowe rozwiązanie na rynku najmu. Po analizie rozwiązań istniejących na świecie i potrzeb lokatorów stworzyliśmy uniwersalne mikroapartamenty. To racjonalne i oszczędne zakwaterowanie „na start” lub pod wynajem – mówi Andrzej Pańkowski z Rogowski Development.

Mikroapartementy są stosunkowo nieduże, ale za to bardzo funkcjonalne. Ich powierzchnia to 25 mkw plus balkon – 5 mkw.

Na prostokątnej powierzchni, którą jest łatwo zaaranżować, projektanci rozplanowali wszystko, co jest niezbędne do życia. Jest łazienka połączona z toaletą, kuchnia z wydzielonym miejscem na mini jadalnię, które doskonale sprawdzi się jako miejsce do pracy a także pokój, który spełni też funkcję sypialni. Mieszkania są odpowiednio naświetlone, ponieważ posiadają dużę balkonowe okno. Jest też miejsce na przestronną szafę.

– Kompaktowe, skrojone na wymiar mieszkania to domena większych miast. Tu przestrzeń jest w cenie, a jednocześnie wygodne życie to bliskość centrum i możliwość swobodnego zrobienia codziennych zakupów, łatwy dojazd do pracy, szkoły czy centrum. I dlatego też w naszych głowach zrodziła się inwestycja Strato, opierająca się na małych, kompaktowych, ale funkcjonalanych mieszkaniach. Dodatkowym atutem jest cena. W centrum miasta taniej zamieszkać się nie da. Koszt 25 metrowej kawalerki to jedynie 140 tysięcy złotych i gwarancja niskich kosztów utrzymania – dodaje Andrzej Pańkowski.

Mikroapratamenty doskonale sprawdzą się jako lokale na wynajem krótkoterminowy. Turyści coraz częściej zamiast hoteli wybierają wynajęcie samodzielnego mieszkania. Zakup mikroapartamentu przy ulicy Wyszyńskiego w Białymstoku to również gwarancja zwrotu 23 % VATU.

Osiedle Promenada

Wyobraź sobie osiedle położone w dolinie rzeczki, przy rozległych terenach zielonych. Jednocześnie możesz z niego w ciągu pięciu minut dojechać do centrum, w bliskim sąsiedztwie miałbyś zaplecze handlowe, usługowe i edukacyjne.

Z jednej strony: kameralne osiedle w sąsiedztwie Dolistówki, graniczy z zacisznymi ogrodami działkowymi. Z drugiej: dojazd do ścisłego centrum zajmuje chwilę. „Promenada Chrobrego” położona jest w odległości niecałych trzech kilometrów od Rynku Kościuszki. Ale z okien mieszkań widać las. Jest wybór.

Osiedle składa się z budynków o zróżnicowanej wysokości, dość swobodnie rozłożonych na terenie inwestycji. Osiedle stanowić będzie enklawę w zielonej części miasta. Atutem będzie również wewnętrzna strefa dla mieszkańców ze starannie zaaranżowanymi nasadzeniami, alejkami i placami zabaw. Projekt autorstwa warszawskiej pracowni ujmuje nowoczesnym podejściem do brył i elewacji budynków.

„Promenada Chrobrego” to propozycja dla aktywnych osób pragnących zaznać w domu atmosfery przedmieścia – jednak bez wyrzeczeń i kompromisów polegających na długotrwałych dojazdach. O atrakcyjności nieruchomości decyduje przede wszystkim lokalizacja czyli odległość od centrum. Dzięki nowej drodze łączącej osiedle z ulicą Piastowską – „Promenada” staje się jedną z najciekawszych propozycji w mieście.

 

Bulwary Piasta – pierwsze osiedle z własnym przedszkolem

To, co stanowi domenę dobrze zaprojektowanych osiedli w zachodniej Europie – powoli wkracza do Polski. Znane na rynku osiedle „Bulwary Piasta” przy ulicy Sybiraków wzbogaci się o … własne przedszkole.

„Zależało nam na osiedlu spełniającym wymogi współczesnej rodziny” – mówi Remigiusz Rogowski, Prezes Rogowski Development – „przedszkole powinno znajdować się możliwie blisko domu. Pozwala to zaoszczędzić czas i daje poczucie komfortu”.

Przedszkole na osiedlu Sybiraków będzie nowoczesną i niezależną, 10-cio oddziałową placówką z własnym terenem zielonym i placem zabaw. Prowadzone przez norweską firmę „Norlandia” – zaproponuje usługi edukacyjne na najwyższym poziomie.