nieruchomoscipodlaskie.pl

Mała zmiana, duży efekt

Dlaczego HOME STAGING jest ważny? Na to pytanie odpowiada ekspert z Kiełsa Nieruchomości.

Kolorowe poduszki, kwiaty w wazonie, gustownie nakryty stół czy dobrze dobrane zasłony. Tak niewiele, a jednak… Badania NAR (Krajowe Stowarzyszenie Realtorów Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej) wskazują, że działania home staging, polegające na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży, mogą podnieść jej wartość nawet o 10%.

– Celem takiego przygotowania jest zainteresowanie jak największej liczby oglądających nieruchomość, a przez to przyspieszenie sprzedaży lub wynajmu za możliwie najwyższą cenę – mówi Izabela Kiełsa z Kiełsa Nieruchomości. To białostockie biuro, które wyróżnia się tym, iż usługą home staging obejmuje wszystkie nieruchomości powierzone do sprzedaży.

Krótka historia

Matką home stagingu jest Barbara Schwarz, agentka nieruchomości z USA, znana głównie pod zdrobnieniem „Barb”. W latach 70-­tych Barb podbiła rynek nowatorską metodą aranżacji wnętrz przed pokazywaniem ich potencjalnym kupującym. Miejsca przygotowane przez agentkę niezwykle szybko znajdowały nabywców, a negocjacje cenowe były niewielkie lub nie było ich wcale.

Niewielki koszt

Kolejnym niewątpliwym plusem home stagingu jest umiarkowany koszt: aranżacja jest bowiem działaniem stylizacyjnym, a nie remontowym.

Bardzo ważne jest świeże spojrzenie z „zewnątrz”, gdyż sami często nie dostrzegamy tego co warto zmienić we wnętrzu, w którym przebywamy na co dzień. Czasami trzeba sprawić, aby wnętrze było bardziej przytulne, inne bardziej eleganckie, jeszcze inne jaśniejsze…

Najczęściej jednak nasze działania są skierowane na wprowadzenie do wnętrza harmonii, to ona powoduje, że potencjalny nabywca, czuje się we wnętrzu dobrze, a co za tym idzie decyduje się na zakup.

Home staging polega na dobraniu takich dekoracji aranżacyjnych, które odmienią nasze wnętrze jak za dotknięciem magicznej różdżki. Czasem jest to kilka drobiazgów typu: nowa narzuta na łóżko, kolorowa doniczka w oknie, czy flakon z kwiatami na stole, innym razem potrzebne jest większe przemeblowanie, ale czego się nie robi, dla satysfakcjonującej sprzedaży naszych nieruchomości. Takie wystylizowane wnętrze wygląda zdecydowanie lepiej zarówno na zdjęciach dodawanych do ogłoszeń jak i podczas prezentacji na żywo – mówi Izabela Kiełsa.

Badania wykazują, że nieruchomość dobrze przygotowana do sprzedaży (wynajmu), wystylizowana, daje efekty w postaci skrócenia czasu sprzedaży średnio o 40%, a także w zwiększeniu realnej wartości nieruchomości średnio o 10%.

Jednym z podstawowych założeń home stagingu jest działanie nisko kosztowe czyli „mała zmiana, duży efekt”.

Zaufać profesjonalistom

Sprzedaż nieruchomości na własną rękę nie zawsze kończy się sukcesem. Sprzedający chcąc zaoszczędzić na opłatach agentów nieruchomości bardzo często przez długi czas nie mogą doprowadzić do korzystnej transakcji.

– Wynajęcie profesjonalnego biura nieruchomości, to gwarancja tego, że uzyska się najlepszą cenę, uniknie się borykania ze wszystkimi formalnościami. Agent nieruchomości również podejmie wyzwanie, jakim jest home staging, czyli najlepiej jak może przygotuje nieruchomość do sprzedaży – mówi Izabela Kiełsa.

O FIRMIE

Kiełsa Nieruchomości to biuro, które wyróżnia indywidualne podejście do klienta.

Usługa obejmuje:

1. Perfekcyjne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży.

2. Sesję zdjęciową, film oraz nagranie z drona.

3. Marketing szyty na miarę konkretnej oferty.

4. Przeprowadzenie klienta przez cały proces sprzedaży:

– regulowanie stanu prawnego

– zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji do zawarcia umowy notarialnej

– udział w negocjacjach oraz ustaleniu warunków sprzedaży

– czynności związane z przekazaniem nieruchomości nowym właścicielom.

KONTAKT:

Zadzwoń i umów się na niezobowiązującą konsultację dotyczącą Twojej nieruchomości.

Izabela Kiełsa tel.: 794433550

Aneta Trusiewicz.: 519782892