nieruchomoscipodlaskie.pl

A gdyby tak beż?

Uspokój swoje wnętrza. Architekt z biura Czeczko Design podpowiada jak to zrobić

Przygotowujecie się na nowy, pełen nadziei sezon? Pamiętajcie o nowej dekoracyjnej mantrze – prostota, spokój, stonowana kolorystyka i zbalansowanie elementów.

Pośpiech, nieustanna gonitwa, coraz głośniejsza rzeczywistość – to wszystko sprawia, że częściej i bardziej skupiamy się na wnętrzach naszych domów i mieszkań szukając spokoju, skupienia i prawdziwego poczucia bezpieczeństwa.

– Aranżację spokojnego wnętrza można zacząć przewrotnie od kontrastu. Odcienie ziemi i organiczne kształty  spotykają się z rzeźbiarskimi niekiedy liniami, natomiast solidne formy łączą się z miękkimi liniami. Kontrast materiałów odgrywa tutaj ważną rolę. Przyjmując doktrynę slow living (spokojne życie) coraz więcej wnętrzarskich projektów przybliża nas do ziemi, zachęcając do odpoczynku i połączenia się z otoczeniem na nowym i głębszym poziomie – mówi Mateusz Czeczko, architekt z biura Czeczko Designe.

Jak przyjąć ten trend we własnym domu?

Należy postawić na wygląd z neutralną podstawą, naturalnymi tkaninami i materiałami w różnych odcieniach beżu, piasku, ochry, taupe, kremu. Warto dodać kontrastowy element z pastelowej palety barw na przykład bladoniebieski, jasnożółty czy też zielony.

– Pastele dobrze komponują się z beżowym schematem inspirowanym naturą. Najważniejsze, aby zachować neutralność ścian, a dzięki odpowiednim akcesoriom możemy nadać im jaśniejszy charakter lub zdecydować się na odwrotność. Nadanie bogactwa blademu beżowi akcentując go ciemnym brązem, meblami z ciemnego drewna daje możliwość uzyskania bardziej eleganckiego i dostojnego wyglądu – dodaje architekt.

Zastawiasz się jaki odcień beżu jest dla Ciebie?

Zacznijmy od położenia wnętrza względem stron świata. Beże o żółtym odcieniu mogą pomóc ogrzać zimne i wychodzące na północ przestrzenie z chłodnym, niebieskim światłem, gdzie nawet białe ściany mogą wyglądać surowo, podczas gdy przestrzenie od strony południowej są bardziej wszechstronne i możemy użyć większości tonów.

Boisz się nudy?

Naturalną baza jest świetnym początkiem do rozwoju wnętrza. Będzie mogło się ono zmieniać dzięki nowym teksturom z interesującymi, przykuwającymi wzrok wzorami. Mozna zastosować gęsto tkane materiały takie jak len, frędzle czy też wzorzyste poduszki. Łącząc beż z duża ilością drewna o pięknym usłojeniu, dodasz wrażenie bogactwa do skromnych przestrzeni.

Czarne akcenty w oświetleniu, czy akcesoriach pomogą zachować czystość i współczesność oraz kontrast pomiędzy jasnymi i ciemnymi elementami. Stworzymy zatem wyraziste połączenie i unikniemy nudy.

Aktualny beżowy trend coraz częściej gości na salonach i jest mu tam całkiem dobrze. Godnie zastąpił szarość, która dotychczas była ulubionym neutralnym i minimalistycznym kolorem. Szarość może czasami wydać się zimna i kliniczna, a beż ma w sobie subtelne ciepło. Jest także elegancki i ponadczasowy. Szukając odprężenia w swoich 4 ścianach w łatwy sposób ukojenie znajdziecie w delikatnych odcieniach beżu.

O FIRMIE

Studio Czeczko Designe dba o każdy element zarówno projektu jak i budynku, pokrywając wszystkie aspekty od koncepcji do realizacji. Zaczyna od ścisłej współpracy z klientem, aby zrozumieć jego potrzeby i przełożyć je na innowacyjne i kreatywne rozwiązania projektowe.

Czeczko Designe oferujemy szeroki wachlarz usług projektowych takich jak:

*konsultacje projektowe,

*konsultacje z zakresu kupna – sprzedaży nieruchomości,

*projekty wnętrz mieszkalnych,

*projekty wnętrz komercyjnych,

*projekty mebli i oświetlenia.

Umów się na bezpłatne konsultacje.

KONTAKT

Czeczko Design Studio

Elektryczna 4

15-080 Białystok

+48 791 700 192

www.czeczko-design.com