nieruchomoscipodlaskie.pl

Sypialnia jak ze snu

Pierwszym krokiem do wymarzonej sypialni powinna być decyzja jaki klimat chcemy w niej stworzyć. Czy ma być jasna i świeża jak sypialnia skandynawska, czy ciemna i przytulna, a może pełna mocnych kontrastów jak w stylu glamour?

S jak skandynawska
Jasna sypialnia świetnie sprawdzi się w małych wnętrzach. Warto postawić na biele, kolory kości słoniowej i delikatne pastele. Taka sypialnia lubi miękkie tkaniny – narzuty tkane z włóczki, włochate dywany, zwiewne, lniane lub białe zasłony. Stawiamy na różnorakie tekstury i stonowaną kolorystykę. Można położyć na łóżku 5 poduszek z różnych kolekcji ale w tej samej tonacji np. bieli albo jasnej szarości. Oświetlenie również powinno być nienarzucające się. Najlepiej jak nie będzie to standardowy zestaw, czyli lapka nocna i lampa sufitowa. Klosze powinny być proste albo wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno czy wiklina. Najlepiej sprawdzą się meble białe albo wykonane z bielonego drewna. Jeśli wybieramy popularne meble z sieciówek warto dołączyć do nich ciekawe uchwyty. To nada meblom indywidualny charakter. Do takiego zestawu pasuje łóżko drewniane albo kute/ metalowe, ja jednak polecam tapicerowane. Te mają nieskończoną liczbę kolorów i zagłówków. Uważam że są najlepszym rozwiązaniem do sypialni w każdym stylu, oprócz tkanin jako dodatki sprawdzą się ramki najlepiej powieszone na jednej ścianie jako kompozycja. Jeśli chcemy podkreślić jedną ścianę w stylu skandynawskim sprawdzi się biała cegła, deska bielona ( prawdziwa albo w formie tapety lub fototoapety) .

G jak glamour
Sypialnia w stylu glamour lubi mocniejsze kontrasty oraz większe przestrzenie. Nie da się ukryć że ciężko wyeksponować komodę z rzeźbionymi nogami w sypialni 3x3m2. Taka komoda tylko ją zagraci. Najprostszym sposobem na uzyskanie stylu glamour jest postawienie na łóżko o ciekawym, rozbudowanym zagłówku, najlepiej pikowanym oraz zawieszenie żyrandola z dużą liczbą kryształków. Klimat podkreślą również lejące się zasłony najlepiej z tafty albo atłasu i do tego pasujące poduszki – dwie mniejsze i dwie większe. Jeśli chodzi o ściany to w stylu glamour królują zdobione tapety ale świetnie sprawdzą się także połyskujące struktury oraz powracająca do mody sztukateria, która doda sznytu każdej sypialni. Jako dodatki sprawdzą się lustra w zdobionych ramach. Nawet telewizor można oprawić w taką ramę by trochę go ukryć.

I jak industrializm
Modny obecnie styl lofotwy ma wiele wspólnych cech z stylem skandynawskim ale lubi metal i mocne kolory. Ściany mogą być ceglane ale nie tylko. Dobrze sprawdzą się białe ale też czerwone, pomarańczowe, najlepiej z odkrytej pod tynkiem cegły albo sztucznie stworzone z cegły z rozbiórki. Pożądany jest też beton, można zostawić surowe ściany albo położyć specjalne panele albo strukturę. Ale oprócz mocnych akcentów ściany mogą pozostać także białe albo w kolorze grafitowym albo odważnie w butelkowej zieleni lub granacie. Oświetlenie najlepiej jak będzie metalowe, imitujące oświetlenie fabryczne o prostej formie. Meble również proste albo ozdobione metalowymi dodatkami. Sprawdzą się szafki jak z szatni pracowniczej oraz mebel łączące metal i naturalne drewno np. olejowany dąb. Zasłony będą grać w takiej sypialni ale lepiej sprawdzą się żaluzje. Jako dodatki mogą posłużyć stare neony i gadżety wyglądające jak by ktoś już długo z nich korzystał. Lustro najlepiej jak będzie wisiało na skórzanym pasku albo będzie miało ramę z desek z odzysku.
Podstawą pięknej sypialni w każdym stylu jest odpowiednio „ubrane”/ zasłane łóżko. Jak efektowna nie była by sypialnia jeśli łózko nie jest zasłane to wygląda ona bardzo słabo i niechlujnie. Nawet jeśli nie inwestujemy w meble to zainwestujmy w narzutę i poduszki. Poprawi one wygląd każdej sypialni, a ich brak każdą sypialnię oszpeci. Poza tym zadbajmy też o siebie i sprawmy sobie piękną pościel. Inaczej się w niej wypoczywa i od razu poczujemy się po królewsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *