nieruchomoscipodlaskie.pl

Lifehacki do domu

Przedstawiamy 8 rzeczy, który każdy ma w domu, ale ich zastosowanie w inny niż standardowy sposób może znacznie ułatwić nam życie.

Lifehacki zdecydowanie ułatwiają życie. Są niezbędne praktycznie w każdym aspekcie. Sprawdzą się w kuchni, łazience czy salonie. Czasami wystarczą rzeczy, które zawsze mamy w domu. Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie trików, które są banalnie proste, a przy tym zdecydowanie pomagają w poradzeniu sobie z wieloma domowymi „problemami”.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona powinna znajdować się w każdym domu. Pomoże choćby przy czyszczeniu blachy z piekarnika po przypalonych daniach. Wystarczy posypać powierzchnię, a potem spryskać ją białym octem. Następnie należy odczekać 5 minut i wyszorować szczotką.

Jeśli w domu mamy brudne materace, również możemy załatwić to przy pomocy sody. Do butelki z atomizerem należy wsypać 1/3 butelki sody, dodać octu i płynu do mycia naczyń. Spryskujemy plamy i dobrze wycieramy ścierką.

Soda to również idealny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy posypać nią plamę, odczekać i zmyć mokrą ściereczką.

Coca cola

Coca cola to doskonały preparat, który pomoże w odkręceniu śrubek. Działa jak odrdzewiacz, przez co stara śruba odkręci się w prosty sposób. Sprawdzi się to również przy odrdzewianiu narzędzi czy akcesoriów łazienkowych, jak np. słuchawka od prysznica. To także bardzo dobry odkamieniacz do czajnika.

Za pomocą tego napoju wyczyścimy też fugi w łaziece czy kuchni. Należy Coca colę przelać do butelki z atomizerem i spryskać brudne miejsca, a następnie zostawić na kilka minut. Po wytarciu od razu widzimy efekt.

Gdy przypalimy natomiast coś na patelni również sprawdzi się Coca cola. Wystarczy wlać ją do spalonego garnka, zagotować, a potem poczekać aż wystygnie i przetrzeć gąbką. Spalone resztki delikatnie odejdą.

Kromka chleba

Potłuczone szkło łatwo może wbić się w rękę, dlatego nie warto ryzykować przy jego zbieraniu. Można do tego wykorzystać kromkę białego chleba, która zbierze nawet najmniejsze kawałki.

Pasta do butów

Pasta do butów to bardzo dobry środek do renowacji skórzanych mebli. Nada im blasku i zamaskuje wszelkie zarysowania. Sprawdzi się również do usuwania rys na drewnianych powierzchniach, szczególnie z ciemnego drewna. Wystarczy ją wetrzeć, a nadmiar usunąć.

Cebula

Cebula sprawdzi się do usunięcia pozostałości na ruszcie grilla. Wystarczy przeciąć ją na pół i dokładnie potrzeć. Co ciekawe zniknie nie tylko brud, ale również nieprzyjemny zapach.

Obieraczka

Twarde masło wyjątkowo ciężko kroi się na kanapki. Ale jest i na to sposób. Wystarczy wyjąć obieraczkę z szuflady i odciąć kawałek masła.

Gdy chcemy natomiast inaczej je zmiękczyć, można masło po prostu zetrzeć na zwyklej tarce o dużych oczkach.

Ceramiczne talerze

Talerze, choćby te dostępne w Ikei są doskonałe, gdy zabraknie nam w domu ostrzałki do noży. Wystarczy obrócić je do góry nogami i o spód potrzeć nóż. Kilka ruchów i pokroi każdą potrawę.

Odkurzacz

Jeśli zgubimy w domu coś małego jak kolczyk i śrubka, może być spory problem z odnalezieniem tego. Wtedy warto sięgnąć po odkurzacz, naciągnąć na niego skarpetkę lub rajstopy i przejechać po podłodze. Zguba na pewno przyczepi się do rury.

Aneta Filipczak

http://RynekPierwotny.pl

https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/lifehacki-do-domu/10516/