nieruchomoscipodlaskie.pl

„Drzwi otwarte dla serca”. Miesiąc dobroczynności czas zacząć.

Pięcioletnia Hania urodziła się z licznymi wadami mózgu. Zdiagnozowano u niej wodogłowie, niedorozwój robaczka mózgu. Ma uszkodzony ośrodek słuchu i wzroku, nie siedzi samodzielnie. Niemal od samego początku schorowanego życia dziewczynka jest pod opieką hospicjum dziecięcego, które prowadzi fundacja „Pomóż Im”.

Wszystko zaczęło się w 16 tygodniu ciąży, był jeden rezonans, drugi rezonans i poród, który wszystko potwierdził. Wady wykryte w okresie prenatalnym u Hani zdiagnozowano w pierwszych dniach jej życia – mówi mama dziewczynki. – Hania, pewnie w dużej mierze dzięki pomocy ze strony Hospicjum, nabrała odporności, nie choruje już tak często. Teraz jesteśmy razem, w domu, jesteśmy normalną rodziną. Pomoc medyczna jest bardzo ważna, na pewno koi nasz ból, pomaga przezwyciężyć niewiedzę, ale hospicjum to też radość, uśmiech i mnóstwo pozytywnej energii.

 

Jest to hospicjum domowe. Nieuleczalnie i przewlekle chore dzieci przebywają w swoich domach. Dojeżdżają do nich lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholodzy, asystenci rodzin i pracownicy socjalni. Opieka jest zapewniona 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Fundacja zapewnia też rodzinom sprzęt medyczny i pomoc socjalną. Kompleksowo opiekuje się również rodzeństwem, np. przez zapewnianie mu wyjazdów, wspólnych wyjść, a w razie potrzeb przedmiotów codziennego użytku.

Pod opieką domowego hospicjum jest 35 nieuleczalnie chorych i bardzo cierpiących dzieci, których rodziców niejednokrotnie nie stać na zapewnienie im profesjonalnej opieki, rehabilitacji, leków. Ich życie to nieustanna walka o każdy dzień, najpłytszy oddech aż wreszcie nadejdzie ta najtrudniejsza chwila.

Z myślą o podopiecznych i ich rodzinach fundacja już kolejny rok z rzędu organizuje Miesiąc Dobroczynności. W tym roku, w dobie pandemii będzie on wyglądał zupełnie inaczej.

– Nie poddajemy się, wręcz przeciwnie. Hospicyjne rodziny potrzebują nas nawet bardziej niż zwykle. Wierzymy, że jest wielu ludzi, którzy zechcą im pomóc, a naszemu zespołowi nie brakuje pomysłów na stworzenie okazji do pomagania. Podczas Miesiąca Dobroczynności będzie ich naprawdę sporo. Pozostajemy też otwarci na każdy gest i chęć współpracy – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

Akcja ma na celu zebranie środków na rehabilitację (nierefundowaną przez NFZ) nieuleczalnie chorych podopiecznych. Przed nami aukcje internetowe wyjątkowych przedmiotów i usług, licytacja obrazów, specjalne charytatywne akcje z firmami i artystami. Również portal – ASKDOM.PL wraz z partnerami i współpracującymi firmami dołączy się do tej szczytnej akcji.

Portal zaprasza do udziału przedsiębiorców – głównie biura nieruchomości i deweloperów. Sukces akcji nie polega na wielkim zaangażowaniu pojedynczego podmiotu, ale na jej skali. Udział kilkudziesięciu przedsiębiorców, z których każdy dołoży cegiełkę w wysokości nawet kilkuset złotych, co łącznie da sumę, jaka realnie wesprze podopiecznych hospicjum.

.