nieruchomoscipodlaskie.pl

Jak wybrać idealną podłogę? Podpowiadają eksperci z Akcessu

Podłoga niezależnie od wnętrza powinna spełniać dwie funkcje. Pierwsza: musi być piękna. Druga: funkcjonalna. Przy wyborze gatunku materiału, z którego będzie wykonana podłoga powinniśmy wziąć pod uwagę obie funkcje, po to by służyła nam przez długie lata.

Zastanawiasz się, jaka podłoga będzie najlepsza? To zależy od kliku czynników. Jeśli masz np. psa, warto zdecydować się na inny rodzaj podłogi niż drewniana. Jeśli podłoga w salonie połączona jest z kuchnią, w tej strefie najlepiej wybrać trwały i odporny na zawilgocenia materiał wykończeniowy.

Podłogi drewniane

Idealna podłoga to taka, która najlepiej spełni nasze wymagania – od pięknego wyglądu, po wytrzymałość w różnorodnych warunkach. W białostockim Salonie wyposażenia wnętrz Akcess dostępne są podłogi z litego drewna lub drewniane podłogi warstwowe.

– Wybór litego drewna to wybór na długie lata. Lite deski wykonane są z jednorodnego drewna i zachowują jego naturalny wygląd. Dodatkowo drewniana podłoga nadaje każdemu wnętrzu styl niepowtarzalny. To klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody – mówi Jarosław Łajewski, przedstawiciel Akcessu.

Drewniane podłogi są przyjemne w użytkowaniu, stanowią dodatkową izolacje podłoża, sprawiają wrażenie cieplejszych, podkreślają charakter wnętrza, do tego dochodzi unikalny zapach naturalnego drewna. Ale też trzeba pamiętać o tym, że taka podłoga wymaga szczególnej opieki i konserwacji odpowiednimi środkami przeznaczonymi do pielęgnacji drewna.

Współczesne projekty domów, mieszkań czy wnętrz biurowych zawierają ogrzewanie podłogowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w takim przypadku najlepiej sprawdzi się wielowarstwowa podłoga drewniana. Jest ona mniej podatna na zmienne warunki panujące w pomieszczeniach (różna temperatura i wilgotność).

Panele laminowane

Łatwe w utrzymaniu i odporne na uszkodzenia mechaniczne – tak w wielkim skrócie można opisać zalety wysokiej klasy paneli laminowanych. Dzięki wierzchniej powłoce panele podłogowe będą bardziej odporne na ścieranie, uderzenia czy zarysowania. Informacja o klasie ścieralności paneli podłogowych da nam odpowiedź jak bardzo nasz materiał jest wytrzymały. Dodatkowo dobrej jakości panele laminowane są zabezpieczone przed wilgocią. Niewątpliwą zaletą podłogi laminowanej jest jej wygląd – często trudno odróżnić ją od prawdziwego drewna.

Panele winylowe

Jeszcze nie tak dawno mało kto wykorzystywał panele winylowe. Dziś zdobywają coraz większa popularność.

– Dobrej jakości panele winylowe mają wytrzymałość zbliżoną do płytek ceramicznych, doskonale nadają się do ogrzewania podłogowego i co najważniejsze pięknie wyglądają, nadając wnętrzom indywidualny charakter – mówi przedstawiciel Akcessu.

Panele winylowe nie są tak wymagające jak drewno – jeżeli chodzi o pielęgnację i utrzymanie. Te DOBREJ KLASY są wodoodporne, odporne na zarysowania, nadają się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu – np. do pomieszczeń użyteczności publicznej. Można je układać w różnych pomieszczeniach w całym domu (włączając łazienkę i kuchnię)

Klient przychodząc do salonu nie zawsze wie jakie ma możliwości, jaka podłoga będzie się nadawała do jego wnętrza, do jego potrzeb. Tu zaczyna się nasza rola. Pytamy na czym klientowi zależy, czego oczekuje. Czy woli podłogę z naturalnego drewna, czy praktyczną, czy niewymagającą szczególnej i czasochłonnej pielęgnacji czy tzw. „mało obsługową” .