nieruchomoscipodlaskie.pl

Przygotuj swój dom do Świąt Bożego Narodzenia

Patrząc za okno wydaje się że do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, ale kalendarz mówi że to tuż, tuż. Najlepszym sposobem by poczuć magię zbliżającej się Gwiazdki są świąteczne dekoracje. Zaparzmy sobie kubek ciepłego kakao albo lampkę grzanego wina pachnącego cynamonem i goździkami i dajmy się ponieść świątecznej gorączce.

SREBRO, CZYLI ISKRZĄCY SIĘ MRÓZ
Za oknem raczej jesienne nastroje, ale nie przeszkadza to by w Twoim domu panował nastrój jak z baśni. Modne od kilku sezonów są dekoracje zamknięte w szkle. Może to być duży szklany wazon albo szklany słój na cukier albo mini szklarnie lub różnego rodzaju latarenki. Wystarczy na dno wysypać trochę sztucznego śniegu ( może być pokruszony styropian), wstawić w środek świeczkę ( dla bezpieczeństwa może być ledowa), srebrnego renifera, włożyć gałązkę, kilka bombek lub szyszek. Można kupić urocze dekoracje typu malutkie sanki albo autka. Na gałązce można powiesić srebrne gwiazdki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Plusem takiej kompozycji jest to że poszczególne elementy się nie kurzą i wystarczy przetrzeć tylko klosz. Choć trzeba przyznać że otwarte stroiki maja również dużo uroku zwłaszcza jeśli mają stanąć na wigilijnym stole to wpleciona w gałęzi lub bombki zapalona świeczka jest kwintesencją Świąt.

CZERWIEŃ I ZIELEŃ, CZYLI RADOŚĆ W RODZINNEJ ATMOSFERZE
Jeśli masz małe dzieci ciężko będzie ci ograniczyć się do monochromatycznych rozwiązań, tu proponuję kolor i oczywiście najlepsza będzie czerwień stroju Świętego Mikołaja i zieleń gałązek jemioły. Pięknie będą wyglądać naturalne lub sztuczne gałązki ( najlepiej jeszcze z szyszkami, jeśli nie masz możesz dokupić same szyszki) zawieszone w glifie okna albo rozwieszone pomiędzy lampami w jadalni. Możesz do na nich zaczepić dowolne dekoracje. Zrobione własnoręcznie słomiane gwiazdki, upieczone z dziećmi ciasteczka ale również gotowe rumiane jabłuszka, czerwone kokardki, świąteczne lizaki w formie lasek. ślicznie będzie wyglądać świetlny łańcuchów w formie gwiazdek lub małych prezencików zasilany baterią rozświetli całą kompozycję.

ZŁOTO, CZYLI PRZEPYCH I CIEPŁO
Wielbiciele glamour powinni zdecydować się na złoto. W odcieniach złota można zrobić piękny wieniec na drzwi. Potrzebna jest baza czyli wieniec. Można zrobić go samemu z naturalnych gałązek i drutu albo kupić gotową sztuczną bazę dla naszych fantazji. Taki wieniec można przyozdobić złotymi i czekoladowymi bombkami można doczepić do niego małe złote prezenciki, kokardki itp. pięknie będą wyglądać również białe akcenty np. oszronione szyszki.

NATURALNIE, CZYLI DLA MIŁOŚNIKÓW NATURY
Wszystkie wyżej wymienione kompozycje można dostosować do stylu ekologicznego, naturalnego. Nie dajemy wówczas mocnych kolorowych akcentów ani srebra i złota, kolory są jak najbardziej bliskie kolorom ziemi. do ozdobienia takich kompozycji wykorzystujemy przyprawy np. laski cynamonu, gwiazdki anyżu, suszone owoce np. plastry pomarańczy. szyszki i gałązki będą wyglądać pięknie, jak również ozdoby ze słony, wstążki w kolorze lnu lub naturalnej bawełny, zrobione z włóczki dekoracje. fajnym akcentem będą elementy vintage np. małe autka, drewniane sanki, misie co znajdziemy w domu i buszując po sklepach.

Podsumowując możemy wybierać z olbrzymiej ilości świątecznych dekoracji ale pamiętajmy także o czasie który w tym okresie warto spędzić z rodziną bo w Święta to właśnie bliscy tworzą rodzinną atmosferę , pełna ciepła i radości. WESOŁYCH ŚWIAT.

Anna Wrona-Zabielska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *