nieruchomoscipodlaskie.pl

Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019

Dwie białostockie inwestycje zostały nominowane do tegorocznej edycji konkursu promującego najlepsze, prorozwojowe przedsięwzięcia komunalne z regionu Polski Wschodniej. Zachęcamy do udziału w internetowym głosowaniu i do oddania głosu na Muzeum Pamięci Sybiru i Trasę Niepodległości.

Internetowe głosowanie potrwa do 17 września 2019 r., do godz. 12.00. Internauta może wytypować każdą z 30 nominowanych inwestycji. Głosowanie trwa na stronie Portalsamorzadowy.pl. Laureaci konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019 zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali, która odbędzie się w trakcie VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (25-26 września 2019 r.).

– Do konkursu wytypowaliśmy dwie różne, bardzo ważne dla naszego miasta inwestycje – Muzeum Pamięci Sybiru i Trasę Niepodległości. Zachęcam do oddawania głosów na te propozycje – to przykłady najlepszych praktyk i inwestycyjnych sukcesów z naszego regionu – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Muzeum Pamięci Sybiru to inwestycja obejmująca adaptację i rozbudowę historycznego obiektu oraz rewitalizację jednego magazynu i jego otoczenia wraz z torami kolejowymi w kompleksie obiektów wojskowych z lat 30. XX wieku. W efekcie poszerzy się dostęp do infrastruktury kultury, zwiększy się liczba odwiedzających, a zbiory będą lepiej i szerzej eksponowane. Ponadto projekt przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej miasta, stanie się jednym z jego symboli.

Głównym celem budowy Trasy Niepodległości jest zwiększenie wewnętrznej dostępności komunikacyjnej Białegostoku i jego obszaru funkcjonalnego, a także lepsza integracja dróg wojewódzkich przebiegających przez miasto z siecią dróg krajowych i TENT. To największa inwestycja drogowa w Białymstoku. Trasa Niepodległości jest ostatnim elementem obwodnicy miejskiej prowadzącej zarówno do obwodnicy śródmiejskiej okalającej centrum miasta, jak i dróg wyprowadzających ruch drogowy w kierunku Warszawy, Lublina i Bobrownik.

Wśród inwestycji nominowanych w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019 są najciekawsze i najważniejsze realizacje z takich miejscowości, jak Lublin, Olsztyn, Zamość, Kielce, Suwałki, Gołdap, Rzeszów, Iława, Augustów, Łapy czy Świdnik. Samorządy zgłosiły do konkursu m.in. rozbudowy szkół, rozwój terenów zielonych, tworzenie instytucji typu ośrodek sportu czy nowa część szpitala, termomodernizacje budynków, budowy dróg, rozwój transportu publicznego.

www.bialytsok.pl