nieruchomoscipodlaskie.pl

654 zł za Mieszkanie Plus

Najniższa stawka czynszu za mieszkanie z rządowego programu ma wynieść 654 zł, a mieszkańcy będą mogli skorzystać z dopłat.

Członek zarządu BGK Nieruchomości Tomasz Górnicki podał ceny czynszu mieszkań realizowanych w Gdyni w ramach „Mieszkania Plus”. Najniższą stawką będzie opłata rzędu 654 zł i jest ona przewidziana na najmniejszy lokal, liczący 29 mkw. Decydując się na opcję dojścia do własności, najemca poniesie koszt 838 zł. Co ważne, kwota odnosi się do mieszkań wykończonych w standardzie „pod klucz”. Jeśli zainteresowani zdecydują się na lokal o metrażu 60 mkw., zapłacą 1119 zł miesięcznie w przypadku tradycyjnego najmu, natomiast chcąc uzyskać prawo własności, trzeba mieć na uwadze wydatek w wysokości 1554 zł.

Najmniej zamożni mieszkańcy mogą starać się o przyznanie dopłat. Ich wysokość jest obecnie ustalana, ale jak poinformował Górnicki, przy powierzchni 60 mkw. pomoc może wynieść nawet 385 zł. Zgodnie z ustawą przyznawana suma jest uzależniona od wartości odtworzeniowej obowiązującej w poszczególnych województwach. Decydujące są również dochody najemców, metraż mieszkania, a także liczba członków rodziny.

Dotychczas zainteresowanie gdyńskimi „Mieszkaniami Plus” zgłosiło 621 osób. Inwestycja obejmie 172 lokale. W piątek, 26 października będzie można składać wnioski o najem.

Źródło: Polskieradio24.pl