nieruchomoscipodlaskie.pl

Kabina prysznicowa do małej łazienki

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tu zaczynamy i kończymy swój dzień. Warto więc, by była nie tylko piękna, ale również praktyczna w użytkowaniu. Co w przypadku, gdy dysponujemy naprawdę małą przestrzenią? Czy jesteśmy w stanie uzyskać efekt, który sprawi, że wnętrze będzie ciekawie się prezentować i jednocześnie spełniać swoje funkcjonalne role?

Aranżacja małej łazienki spędza sen z powiek wielu z nas. Często wydaje nam się, że własnymi siłami nie poradzimy sobie z jej urządzeniem. Nic bardziej mylnego. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które sprawiają, że samodzielnie będziemy w stanie stworzyć wnętrze uszyte na miarę naszych potrzeb i upodobań.

Dobrze ułożone

Nie lada wyzwaniem związanym z małym metrażem jest ulokowanie urządzeń sanitarnych w taki sposób, by nie kolidowały z innymi akcesoriami. Można sobie z tym poradzić, wybierając odpowiedni model kabiny prysznicowej. Wystarczy zakupić kabinę z właściwym rodzajem drzwi – otwieranymi do środka lub składanymi. Będziemy wtedy w stanie zamontować ją np. między miską WC a umywalką. Dzięki temu wykorzystamy optymalnie przestrzeń, a pozostałe wyposażenie nie będzie nam w żaden sposób zawadzało.

– Większość z nas mieszka w blokach, gdzie łazienki są naprawdę niewielkich rozmiarów. Z tego względu bywają też nieustawne. Dlatego stworzyliśmy program Na miarę, który umożliwia dopasowanie wysokości, szerokości czy kształtu kabiny do niemal każdej sytuacji aranżacyjnej przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Więcej lekkości

Idealnym stylem dla małego wnętrza jest styl minimalistyczny utrzymany w jasnych kolorach. Ograniczona liczba mebli, dodatków i barw nie zaburzy bowiem harmonii pomieszczenia. Dobierając kabinę prysznicową, warto rozważyć model bez profili i ram. Dlaczego? Dzięki temu wnętrze nabierze subtelności i sprawi wrażenie większego. Warto zastanowić się również nad kabiną, którą można zamontować bezpośrednio na podłodze na brodziku podpłytkowym. Taki model po pierwsze zaprezentuje się bardzo nowocześnie, a po drugie będzie niezwykle komfortowy. Łazienka bez brodzika będzie bardziej przestronna i ustawna. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z tradycyjnego rozwiązania, innym wartym rozważenia pomysłem będzie zastosowanie wariantu utrapłaskiego, który także można zlicować z poziomem podłogi. Podobnie jak brodzik podpłytkowy nie będzie generował żadnych barier architektonicznych, więc z łatwością z prysznica skorzystają dzieci, seniorzy a nawet osoby z ograniczoną sprawnością ruchową.

Pamiętajmy o detalach

W małych łazienkach nie można przesadzić z dekoracjami. Wystarczy ciekawy akcent. Oryginalną propozycją na ozdobę łazienki może być wzór wygrawerowany na szybie kabiny prysznicowej. Delikatny motyw roślinny lub wzór geometryczny podkreśli charakter wnętrza i nie będzie jednocześnie zbyt nachalny. Zastanawiając się nad kabiną prysznicową powinniśmy mieć także na uwadze szkło z jakiego jest wykonana. W małej łazience najlepiej sprawdzi się szkło UltraClear o nadzwyczajnej przejrzystości albo szyba pokryta lustrzaną powłoką Mirror, która optycznie powiększy wnętrze i jednocześnie może zastąpić tradycyjne lustro.