nieruchomoscipodlaskie.pl

Mieszkanie z charakterem

Dynamiczny rozwój technologii w XXI wieku sprawia, że mieszkania stają się coraz bardziej funkcjonalne. Rozwiązania inteligentnych budynków są już trendem wyznaczającym kierunek w nowoczesnym budownictwie. Jednak oprócz funkcjonalności, mieszkanie powinno mieć też swój charakter. Schneider Electric prezentuje 5 trików, które nadadzą wnętrzom nowe życie.

Nic nie nadaje charakteru pomieszczeniom tak, jak dodatki. To one potrafią tchnąć w mieszkanie niepowtarzalnego ducha. Warto też zwracać uwagę na drobiazgi takie jak wystające kable, czy natężenie światła. Projektanci prześcigają się w prezentowaniu nowych kierunków aranżacji wnętrz, ale pewne triki zawsze pozostaną uniwersalne.

Ukrycie okablowania

Wystające okablowanie to zamach na estetykę pomieszczeń. Kable dobrze jest ukryć w ścianie w specjalnie wykutym otworze lub za listwą. Te telewizyjne można skrócić i umieścić w specjalnej zaślepce bezpośrednio za telewizorem. Warto także zainwestować w szafkę RTV z panelem przysłaniającym mocowania telewizora do ściany.

Z miłości do natury

Natura nigdy nie wyjdzie z mody. Eleganckie drewno, skóra czy wyklina sprawią, że pomieszczenie będzie znacznie bardziej przytulne. Bawełna czy len w swoich ciepłych, naturalnych barwach również nadadzą pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Oprócz takich dodatków, warto również ustawić kilka roślin doniczkowych, które dodadzą wnętrzom więcej życia.

Inwestycja w światło

Wiele osób uważa, że ściemniacze są tylko niepotrzebnym luksusem, ale to właśnie światło i jego regulacja pomaga w budowaniu odpowiedniego nastroju.

Światło odgrywa kluczową rolę w budowaniu odpowiedniej atmosfery, ale nie tylko. Dzięki odpowiedniej regulacji jego natężenia znacznie zwiększają też komfort pracy czy oglądania telewizji. Chroni tym samym oczy przed zmęczeniem. Przygaszone światło minimalizuje także dyskomfort zaraz po przebudzeniu. Na pewno jest to też duża oszczędność energii mówi Łukasz Odrobina, Menedżer Produktu ds. osprzętu.

Fuzja kolorów

Trendem, który od lat pojawia się w aranżacji wnętrz jest nieoczywiste łączenie kolorów ciepłych i zimnych. Oprócz takich połączeń warto też zainwestować w kolorowe dodatki. Od lat najbardziej popularne jest złoto ramki na zdjęcia, lampy czy gałki od mebli, a nawet baterie w kuchniach.

Dodatki wielofunkcyjne

Rola dodatków jest kluczowa w aranżacji wnętrz, ale te najbardziej funkcjonalne gniazdka elektryczne czy włączniki światła bardzo często są proste i bez wyrazu, a to przecież na nich najczęściej skupia się wzrok. Schneider Electric stanął przed wyzwaniem stworzenia oryginalnego i ciekawego osprzętu elektrycznego. Taki osprzęt pozwala na pełne spersonalizowanie wnętrza w najdrobniejszych szczegółach. Łącząc w sobie technologię oraz stylowe wzornictwo, seria Odace nada niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu.