nieruchomoscipodlaskie.pl

Kuchenne rewolucje. Czas wybrać oświetlenie

Maxi Oświetlenie do kuchni poleca lampy, kinkiety i ledy.

Urządzając dom czy mieszkanie zazwyczaj kierujemy się własnym stylem. Każde pomieszczenie może mieć specyficzne dla siebie umeblowanie czy klimat. Zabierając się za urządzenie kuchni należy pamiętać, że to pomieszczenie, które jest z założenia ważne nie tylko do odpoczynku czy relaksu przy posiłku, ale również do pracy podczas jego przygotowania. W związku z tym podstawą dobrze funkcjonalnej kuchni jest odpowiednio dobrane oświetlenie.

Światło naturalne, choć bardzo ważne, może okazać się niewystarczające, tym bardziej, że posiłki są przygotowywane również w czasie kiedy na zewnątrz będzie już ciemno.
– Oświetlenie we współczesnych kuchniach zaczęło odgrywać znaczącą rolę. Dawniej nie było aż tylu możliwości. Teraz podświetlamy kuchnię niemal z każdej strony Ma to nie tylko znaczenie estetyczne, w dużej mierze wpływa na samopoczucie ale też funkcjonalność kuchennych przestrzeni – mówi Piotr Godlewski, przedstawiciel sklepu Maxi Oświetlenie.
Główne oświetlenie w kuchni to oświetlenie górne. Musi to być najbardziej intensywny strumień światła. Najlepiej sprawdza się oświetlenie o ciepłej barwie, ponieważ wprowadza ono odpowiedni nastrój i klimat.

Prosta kuchnia, proste oświetlenie

Jakie trend panuje aktualnie w salonach oferujących kuchenne oświetlenie?
– Zdecydowanie największą popularnością cieszy się styl surowy czy wręcz loftowy. Klienci najczęściej pytaja o lampy wykonane z naturalnych produktów, takich jak surowy beton, metal, szkło, miedziane rurki wykorzystywane w instalacjach grzewczych czy splecione kable. To współczesne, najpopularniejsze formy oświetlenia.
Zdaniem stylistów dzisiejsze kuchnie urządzane są w prosty ale nowoczesny sposób. Dlatego też królują w nich lampy o równie prostych kształtach. Zazwyczaj są okrągłe lub prostokątne z wykorzystaniem ledów.
– Inne rozwiązanie to takie kiedy prosty styl kuchni przełamywany jest lampami dekoracyjnymi. Te są wykonane z kryształów bądź nawiązujące do natury i przypominajce kształty kwiatów i liści – dodaje Piotr Godlewski.

Oświetlenie dodatkowe

Bardzo ważne w kuchni jest oświetlenie dodatkowe. Chodzi o blaty , półki czy witryny. W tym przypadku od kilku lat królują paski ledowe o różnorodnych barwach, które nie tylko podkreślają charakter mebli, ale też dają dodatkowy strumień światła w pomieszczeniu.
Tam gdzie światła jest mało doskonale sprawdzają się dekoracyjne kinkiety.
– W tym przypadku polecamy szeroką gamę produktów o najróżniejszych kształtach – od bardzo prostych i nowoczesnych po wyszukane i skomplikowane.

W kuchni światło główne, najczęściej dostarczane przez lampy sufitowe to podstawa, dlatego powinno być rozłożone równomiernie i stanowić tło dla pozostałych punktów świetlnych. Przestrzeń roboczą powinniśmy uzupełnić dodatkowym światłem punktowym i kierunkowym, instalując źródła dokładnie tam, gdzie są one niezbędne.
Pamiętajmy! Dobrze dobrane światło umili nam czas spędzony w kuchni, ale też zaostrzy apetyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *