nieruchomoscipodlaskie.pl

Kuchnia idealna. Sprzęt AGD dobierz do mebli

Standardem staje się kupowanie sprzętu AGD razem z meblami kuchennymi. To pozwala w prosty sposób dobrze dopasować do siebie te najważniejsze w kuchni elementy.

Wybór mebli kuchennych to istotna, ale nie ostatnia sprawa na drodze do stworzenia sobie idealnej kuchni. Niezbędny jest bowiem także sprzęt AGD — elegancki, funkcjonalny i energooszczędny. Dobrze by było, aby był przy tym atrakcyjny cenowo i bezawaryjny.

Wolny czy zabudowany?

Dokonując wyboru sprzętu AGD powinniśmy wiedzieć czy chcemy, aby był wbudowany w meble, czy może wolno stojący. Warto przy tym zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność, jak i na wygląd. Jeżeli nasza zabudowa kuchenna jest w stylu klasycznym bądź prowansalskim, to z pewnością nie będzie do niej pasowała wolno stojąca lodówka w stalowej obudowie. W tym przypadku wybierzmy lodówkę do zabudowy. Jeżeli obawiamy się, że będzie miała małą pojemność, to poszukajmy wyższej i tym samym pojemniejszej. Wiodący producenci obok lodówek do zabudowy o wysokości 177 cm mają również takie, które są wysokie na ponad 200 cm. Jeżeli dysponujemy dużą ilością miejsca możemy wybrać oddzielną lodówkę i oddzielną zamrażarkę.

Prąd czy gaz?

A co z płytą kuchenną? Na prąd czy gazowa? – Zwolennicy gazu podniosą argument, że jest tańszy w użytkowaniu, przeciwnicy, że jest niebezpieczny i zostawia tłusty osad. Podpowiadam więc klientom, żeby wybrali płytę indukcyjną. Montaż jest bezproblemowy, a późniejsze użytkowanie wcale nie droższe niż gotowanie na gazie — radzi Andrzej Tomasiak, właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie. — Niższe koszty wynikają z większej efektywności energetycznej płyty indukcyjnej. Mieszkańcy wsi i małych miasteczek zdani są na butle gazowe. Jeśli przejdą na płytę indukcyjną zyskają w kuchni przynajmniej jedną szafkę i pozbędą się z kuchni odbezpieczonej bomby gazowej – dodaje.

Jeżeli w naszej kuchni mają pojawić się nowe sprzęty: zmywarka, piekarnik elektryczny, płyta indukcyjna, to trzeba skonsultować się z fachowcem z uprawnieniami, czy nasza instalacja wytrzyma takie obciążenia. Być może musimy dokonać przeróbek instalacji i zwiększyć w zakładzie energetycznym zapotrzebowanie na dostarczoną moc.

Zmywarka na porządku dziennym

Zmywarki są dziś na porządku dziennym tak w małych jak i w dużych kuchniach. Do wyboru mamy dwie szerokości: 45 i 60 cm. Jeżeli miejsce nam pozwala, to wybierzmy zmywarkę 60 cm. Zyskamy większą przestrzeń załadunkową, a zużycie prądu i wody nie będzie większe niż w węższej zmywarce. Zdarza się, że względu na brak miejsca musimy wybrać zmywarkę 45. Poszukajmy takiej, która będzie miała trzeci kosz na sztućce i odpowiednio wyprofilowane drzwi. Wówczas zmieścimy w niej nawet dwa komplety naczyń więcej.

Dłuższa gwarancja jest opłacalna

Sprzęt AGD – pralki, zmywarki, lodówki – możemy kupować w dobrych studiach kuchennych. Znajdziemy w nich ofertę wiodących na rynku producentów, profesjonalne doradztwo i obsługę, a nawet dużo dłuższą gwarancję. Dłuższa gwarancja – nawet pięcioletnia – jest za darmo przy zakupie wybranego sprzętu wraz z meblami. Co więcej, klienci mogą też liczyć na bezpłatny transport. Zatem, jeśli kupujemy meble w studiu kuchennym, dobierzmy do nich w tym samym studiu niezbędny sprzęt AGD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *