nieruchomoscipodlaskie.pl

Parapet niejedno ma imię

Kiedyś niedoceniane, dziś pełniące nie tylko szereg funkcji praktycznych, ale także stanowiące prawdziwą ozdobę wnętrza – mowa o parapetach. Ekspert Technistone podpowiada, dlaczego coraz częściej wykonujemy je z konglomeratu kwarcytowego.

Parapety montuje się na etapie tynkowania, dlatego już wtedy powinno się mieć przemyślaną wizję wykończenia całego domu. Podokienniki pełnią wiele funkcji praktycznych, a przy tym stanowią ozdobę aranżacji, dopełniając tym samym wygląd stolarki, dlatego do ich wykonania należy wybrać materiał spełniający najwyższe kryteria jakości i wytrzymałości, a przy tym posiadający ponadprzeciętne walory wizualne. Powyższe kryteria spełniają parapety wykonane z konglomeratu kwarcytowego Technistone.

Parapety udoskonalone technologicznie

Parapety stanowią nieodłączne elementy wyposażenia wnętrz. To one chronią ściany przed zamoknięciem, jeśli zapomnimy zamknąć okno, zabezpieczają grzejniki od góry oraz odwracają od nich uwagę, maskują kurz, który osadza się na ścianach, kierują rozgrzane powietrze na pomieszczenie, a często stanowią także rolę powierzchni, na której układa się donice z roślinami czy ziołami oraz wiele innych przedmiotów. W związku z tym każdego dnia narażone są na oddziaływanie promieni słonecznych i wysokich temperatur, wilgoć, zarysowania oraz zabrudzenia. Do ich wykonania należy zatem wybrać materiały, które nie są podatne na działanie tych wszystkich czynników. Takie właśnie są konglomeraty kwarcytowe Technistone.

– Materiały Technistone w 95% składają się z naturalnych surowców, głównie kwarcu i granitu, połączonych wysokojakościowymi komponentami, jak żywice poliestrowe oraz pigmenty oraz produkowane są w oparciu o innowacyjną technologią włoskiej firmy Breton. To wszystko sprawia, że posiadają one bardzo dobre właściwości użytkowe. Nie są nasiąkliwe, są wysoce odporne na działanie wysokich temperatur, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a także zaplamienia. Ich kolejnym atutem jest bezproblemowa pielęgnacja. Dzięki tym cechom, produkty Technistone coraz częściej wybierane są do wykonywania parapetów zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i obiektach użytku publicznego mówi Krzysztof Piotrowski, dyrektor firmy Technistone na Polskę.

W zgodzie z oknem

Równie ważna co parametry użytkowe materiału, z którego zostaną wykonane podokienniki, jest w dzisiejszych czasach kwestia związana z jego wyglądem. Parapety powinny idealnie współgrać z rodzajem okna, a przy tym komponować się z całą stylizacją. W ofercie Technistone znajdują się kamienie udoskonalone technologicznie w blisko 60 opcjach kolorystycznych i wzorniczych, które dodatkowo można dociąć do każdego wymiaru.

– Płyty Technistone są bardzo łatwe w obróbce, dzięki czemu jesteśmy w stanie idealnie dopasować rozmiar parapetów do indywidualnych potrzeb klienta. Odróżnia to nasz materiał od popularnej na rynku ceramiki, która jest znacznie cięższa oraz wymaga zastosowania specjalistycznych sprzętów do docięcia płyt, co znacznie podnosi koszt ich produkcji, dlatego zwykle dostępne są one w wielkich formatach. Ponadto, płyty ceramiczne dostępne są w ograniczonej liczbie kolorów, a ich wzór jest powtarzalny, przez co tego typu produkty w odróżnieniu od materiału Technistone prezentują się bardzo nienaturalnie dodaje Krzysztof Piotrowski, dyrektor firmy Technistone na Polskę.

W asortymencie Technistone znajdują się płyty w najmodniejszych i najbardziej pożądanych wybarwieniach na rynku wnętrzarskim. Wśród nich można znaleźć produkty idealnie odwzorowujące rysunek słynnych marmurów Carrara i Calacatta oraz wiele innych drogocennych kamieni, beton architektoniczny, a także posiadające wtopione w swój skład drobinki szkła i zwierciadeł. Producent udziela na materiały Technistone 10-letnią gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *