nieruchomoscipodlaskie.pl

Czy ministerstwo wesprze budowę hali?

72,6 mln złotych – tyle może wynieść ministerialne wsparcie na budowę hali widowiskowo–sportowej w Białymstoku. Wniosek w tej sprawie 15 marca trafił do Ministerstwa Sportu.

Łączna wartość budowy hali to około 160 mln złotych. Dzięki wsparciu z Ministerstwa Sportu możliwe będzie zrealizowanie tej inwestycji.

– Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – To inwestycja, z której skorzystają nie tylko białostoczanie, ale także mieszkańcy całego regionu.

Jeśli Ministerstwo Sportu zgodzi się na wsparcie budowy hali w Białymstoku, to jeszcze w tym roku Miasto ogłosi przetarg na realizację tej inwestycji. W 2019 r. może rozpocząć się jej budowa. Zakończenie prac i oddanie budynku do użytku jest możliwe w 2021 roku.

Hala widowiskowo–sportowa ma być przystosowana do rozgrywania meczów siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej etc. Na widowni będzie mogło zasiąść 5 tys. widzów. Oprócz areny głównej powstanie arena treningowa, zaplecze socjalno-szatniowe, pomieszczenia „komercyjne” pod wynajem oraz sale konferencyjne.

www.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *