nieruchomoscipodlaskie.pl

Nowy kompleks sportowy w Białymstoku

Kolejny obiekt sportowy powstanie w Białymstoku. W rejonie ulic: Sybiraków, ks. S. Andrukiewicza i Wołyńskiej powstanie zaplecze rekreacyjno-sportowe, zbudowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję.

Kompleks rekreacyjno-sportowy powstanie na działce, do której prowadzą ulice: Sybiraków, ks. S. Andrukiewicza i Wołyńska. Zostanie tam wybudowane boisko o nawierzchni gruntowej do piłki nożnej i boisko do siatkówki plażowej z piłkochwytami. Zostaną zamontowane ławki, kosze na śmieci i dziesięć stojaków na rowery, a także urządzenia typu street workout z bezpiecznym podłożem. Teren wokół ma być uporządkowany. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa kompleksu. Inwestycja jest realizacją jednego ze zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2017.

– Chcemy, żeby to miejsce służyło integracji białostoczan w różnym wieku, żeby mogli korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – Będzie to kolejny nowy obiekt sportowy w naszym mieście, który pozwoli na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Oferty do przetargu można składać do 15 lutego w Departamencie Inwestycji przy ul. Składowej 11. Szczegóły dotyczące zamówienia dostępne są na stronie www.bip.bialystok.pl. Zakończenie robót planowane jest na połowę 2018 roku.

www.bialystok.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *