nieruchomoscipodlaskie.pl

Nowy kompleks sportowy w Białymstoku

Kolejny obiekt sportowy powstanie w Białymstoku. W rejonie ulic: Sybiraków, ks. S. Andrukiewicza i Wołyńskiej powstanie zaplecze rekreacyjno-sportowe, zbudowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję.

Kompleks rekreacyjno-sportowy powstanie na działce, do której prowadzą ulice: Sybiraków, ks. S. Andrukiewicza i Wołyńska. Zostanie tam wybudowane boisko o nawierzchni gruntowej do piłki nożnej i boisko do siatkówki plażowej z piłkochwytami. Zostaną zamontowane ławki, kosze na śmieci i dziesięć stojaków na rowery, a także urządzenia typu street workout z bezpiecznym podłożem. Teren wokół ma być uporządkowany. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa kompleksu. Inwestycja jest realizacją jednego ze zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2017.

– Chcemy, żeby to miejsce służyło integracji białostoczan w różnym wieku, żeby mogli korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – Będzie to kolejny nowy obiekt sportowy w naszym mieście, który pozwoli na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Oferty do przetargu można składać do 15 lutego w Departamencie Inwestycji przy ul. Składowej 11. Szczegóły dotyczące zamówienia dostępne są na stronie www.bip.bialystok.pl. Zakończenie robót planowane jest na połowę 2018 roku.

www.bialystok.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *