nieruchomoscipodlaskie.pl

Profesor z Doliny Krzemowej na Politechnice Białostockiej

Uczony ze Stanford University, współtwórca sukcesu programu Top 500 Innovators – prof. Piotr Moncarz odwiedzi Politechnikę Białostocką jutro, 5 grudnia.
Gość wygłosi wykład „Innowacje, strategia rozwoju i elektromobilność jako narodowy projekt Polski – perspektywa z Doliny Krzemowej”. Spotka się także z grupą białostockich absolwentów Top 500. To 9-tygodniowy program stażowo-szkoleniowy na najlepszych uczelniach świata, pokazujący jak skutecznie komercjalizować wyniki badań naukowych. Bardzo ważną częścią kursu było rozwijanie kompetencji miękkich takich jak praca w grupie i multidyscyplinarnym zespole badawczym, kreatywne myślenie, efektywne podejmowanie decyzji, rozwiązywanie konfliktów. Uczestnicy programu mogli obserwować pracę zagranicznych firm, w których istotną rolę odgrywa komercjalizacja wyników badań. Z takiej możliwości skorzystał np. dr Maciej Kopczyński z Wydziału Informatyki PB, dziś mentor zespołów studentów tworzących takie projekty jak robot edukacyjny Photon czy Anima – laureat konkursu Technotalenty 2017.

Prof. Piotr Daniel Moncarz to polsko-amerykański inżynier, consulting professor na Uniwersytecie Stanforda. Jest ekspertem w dziedzinie analiz i systemów kontroli ryzyka katastrof budowlanych. Zajmuje się także zagadnieniami związanymi z przemysłem międzynarodowym w obszarach wdrożeń najnowszych technologii, w szczególności energetycznych.
Profesor od lat z zaangażowaniem działa na rzecz budowania relacji naukowych i gospodarczych między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Ma na tym polu nieocenione zasługi. Jest współzałożycielem i przewodniczącym Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy (US-Polish Trade Council USPTC), która wspiera polskie firmy technologiczne w Dolinie Krzemowej. Pod egidą USPTC na Uniwersytecie Stanforda organizowany jest „Poland Day w Dolinie Krzemowej” – konferencja na którą zapraszani są przedstawiciele tutejszej Polonii, ludzie biznesu, dyplomaci, urzędnicy rządowi zarówno z Polski, jak i ze Stanów Zjednoczonych.

Dzięki staraniom prof. Moncarza Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zainicjowało Program Top 500 Innovators, w którym najlepsi spośród młodych polskich naukowców i pracowników biur transferu technologii odbywali staże i warsztaty na prestiżowych uczelniach amerykańskich. Profesor był współtwórcą tego programu i jego academic director na Uniwersytecie Stanforda.
Jest również przewodniczącym rady nadzorczej ElectroMobility Poland SA, spółki której głównym celem jest opracowanie koncepcji polskiego samochodu elektrycznego.

Program wizyty prof. Piotra Moncarza na Politechnice Białostockiej.

wtorek, 5 grudnia 2017 r.

godz. 11:15 – 12:15 Wykład otwarty „Innowacje, strategia rozwoju i elektromobilność jako narodowy projekt Polski – perspektywa z Doliny Krzemowej”.
Aula I Wydziału Elektrycznego, ul. Wiejska 45 D, Białystok

godz. 12:30 – 13:15 Spotkanie z białostockimi uczestnikami programu Top 500 Innovators

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *