nieruchomoscipodlaskie.pl

Przedszkole jak nowe

Przedszkole Samorządowe nr 64 powiększyło się. Zakończyła się rozbudowa tej placówki, dzięki której powstały cztery nowe sale do zajęć dydaktycznych. Najmłodsi białostoczanie już korzystają z tej inwestycji.

Do istniejącego budynku przedszkola przy ul. S. Dubois dobudowano nowy, dwukondygnacyjny budynek z podpiwniczeniem o powierzchni użytkowej ok. 900 m2. Dzięki temu przedszkole powiększyło się o cztery sale. W każdej z nich może przebywać maksymalnie 25 dzieci, mogą one także w tych pomieszczeniach leżakować. W nowej części zbudowano też windę i łazienki dla osób niepełnosprawnych. W części piwnicznej są szatnie, pomieszczenia magazynowe, gospodarcze i sanitarne.

– Dzięki tej rozbudowie dzieci mają więcej miejsca, poprawiły się też warunki pracy nauczycieli i pozostałych pracowników placówki – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Możliwe też stało się zwiększenie liczby dzieci przyjętych do przedszkola.

Przed remontem w placówce pn. „Akademia Jasia i Małgosi” istniało 7 oddziałów w budynku przedszkola, jeden – mieścił się w Szkole Podstawowej nr 50 oraz 2 oddziały – w Klubie Osiedlowym „Dziupla”. Łącznie – 10 oddziałów, w których było 231 miejsc. Teraz to się zmieniło. Oddziały nie są tak rozproszone, w przedszkolu jest 9 oddziałów i 2 – w klubie „Dziupla”. Powstał więc jeden nowy oddział, przyjęto 34 dzieci więcej. Teraz w przedszkolu opiekę znajduje 265 dzieci.

Stary budynek przeszedł termomodernizację, wymieniono tam instalację c.o. i grzejniki. Obok placówki wybudowano 11 miejsc postojowych, a cały teren ma nowe ogrodzenie. Prace nad rozbudową placówki trwały od października 2016 r. i kosztowały blisko 3 mln 600 tys. zł.

www.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *