nieruchomoscipodlaskie.pl

Nowoczesność wyeksponowana

Czasy, w których stawiało się na standardowe rozwiązania aranżacyjne, dawno już minęły. I choć dziś wielu klientów decyduje się na proste i funkcjonalne aranżacje wnętrz nie oznacza wcale, że nie wybierają spośród nowoczesnych rozwiązań i towarów dostępnych w dobrych salonach sprzedaży. Poniższą publikację stworzyliśmy w oparciu o efektowną współpracę dwóch lokalnych przedsiębiorstw – salonu wyposażenia łazienek Saber oraz studia architektonicznego Fossil Studio.
– Wyznacznikami nowocześnie urządzonej łazienki będą głównie prostota i funkcjonalność – mówi Joanna Żurawska, właścicielka Fossil Studio. – Jasna, neutralna kolorystyka sprzyja tworzeniu wnętrza z klimatem i zorientowaniem na przestrzeń. Mocniejsze akcenty w aranżacji wnętrza to drewno w zabudowie meblowej oraz zastosowanie faktury płytki na jednej ze ścian. W ten sposób można podkreślić i wyeksponować zamawiane przez klientów nowoczesne baterie podtynkowe. Trend ten nie jest obecnie rzadkością.
I rzeczywiście, potwierdza to Wiesław Sławiński, z salonu wyposażenia łazienek Saber: – W dzisiejszych czasach stawiamy na funkcjonalność i wybieramy takie rozwiązania, które będą maksymalnie wygodne i użyteczne. Stąd też baterie podtynkowe zapewniają elegancję i schludność w łazience, ponadto nie zabierają niepotrzebnie miejsca, które można wykorzystać na komfortową kąpiel czy czynności higieniczne. Baterie podtynkowe w łazience stanowić więc mogą jej dodatkową, wizualną atrakcję.
W centralnym punkcie aranżacji łazienki zaprojektowanej przez Joannę Żurawską z Fossil Studio, znajduje się wolnostojąca wanną, na którą decyduje się coraz więcej klientów. Co sprawia, że właśnie wanny tego typu zyskują coraz większą popularność?
– Wanna wolnostojąca jest gwarantem doskonałej dekoracji łazienki – mówi właścicielka Fossil Studio. – Z pewnością dodaje całości aranżacji szyku i elegancji. Ze względu na funkcjonalność wanny, można ją umieścić w dowolnym miejscu w łazience – najlepiej jednak sprawdza się ustawiona przy ścianie, najlepiej vis a vis wejścia do pomieszczenia.
Co jeszcze sprawia, że realizacja projektu łazienki nadzorowanego przez Fossil Studio jest tak ładna? To zastosowanie dużego, dwuosobowego zlewu, pozwalającego na komfortowe użytkowanie nawet dla 5-osobowej rodziny. Estetykę wnętrza łazienkowego podkreśla dodatkowo światło, które nie dociera do wnętrza przypadkowo. Okno bowiem zostało ozdobione nowoczesnymi żaluzjami, które jednocześnie ukrywają asymetrycznie ustawione okno. Zabieg ten wynika z celowego zamierzenia projektanta, który z powodzeniem sprawdził się w prezentowanej łazience.
Nieprzypadkowe wyposażenie
Opisując aranżację łazienki nie można jednak nie wspomnieć o jej wyposażeniu. Jak mówi Wiesław Sławiński z salonu Saber, do tak efektownej aranżacji wykorzystano materiały i produkty najwyższej jakości: – Płytki łazienkowe pochodzą z serii Danubio – ich model to Peronda. O niepowtarzalności nowoczesnego wzornictwa decydują unikalna kolorystyka oraz uniwersalne formaty. Armatura sanitarna zastosowana w łazience to wybór produktów sygnowanych marką VADO. I wybór ten nie jest przypadkowy. Nie dość bowiem, że klienci zdecydowali się na zakup przemyślanych rozwiązań w ciekawym wzornictwie, otrzymali też niespotykanie dużą gwarancję na baterie. Ta standardowo kończy się po 2 latach, produkty VADO jednak objęte są 12-letnią gwarancją.
W kompleksowo urządzonej łazience nie może zabraknąć także odpowiedniego źródła ciepła. Tu zamontowano grzejnik IRSAP, produkt najwyższej jakości, dostępny w bogatej palecie kolorów. Zwolennikom włoskiego design wybór z pewnością przypadnie do gustu – cała linia oferty stworzona została bowiem w oparciu o włoski styl właśnie.
Nie tylko łazienka
Współpraca salonu wyposażenia łazienek Saber oraz studia projektowania wnętrz Fossil nie kończy się jednak na łazienkach. Z powodzeniem można zamówić też projekt aranżacji wnętrz salonowych wraz z wyposażeniem centralnego pomieszczenia w domu.
– W elegancko urządzonym salonie nie można było mówić o przypadkowym doborze grzejnika – przekonuje Wiesław Sławiński. – Stąd też zamysł architekta był taki, by grzejnik nie tylko zapewniał źródło ciepła, ale również efektownie zdobił przestrzeń. W salonie zamontowano więc grzejnik IRSAP, który w ponadczasowym designie rodem z Włoch potrafi rozkochać każdego. Ważnym aspektem wyboru tego grzejnika właśnie są bardzo duże możliwości konfiguracji, pod kątem rozmiarów.
Czasy, w których grzejniki pełniły jedynie funkcję ogrzewania pomieszczeń dawno już minęły – przekonuje o tym stylowa i bardzo gustowna aranżacja przedstawionego przez nas salonu. Współcześnie grzejników dekoracyjnych nie ukrywa się już za firanami, zasłonami czy specjalnie stworzonymi osłonami, ale eksponuje się je i traktuje jako ważny element wystroju wnętrza. W prezentowanej aranżacji grzejnik jest oryginalnym uzupełnieniem wnętrza i został celowo wyeksponowany.
Projekt łazienki i wnętrz Joanna Żurawska Fossil Studio
Dekoracje okienne i zdjęcia Zarzecka Studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *