nieruchomoscipodlaskie.pl

Najpopularniejsze wykończenia zewnętrzne domu

Poznaj rodzaje elewacji i dostosuj je do swojej nieruchomości!


Wykończenie zewnętrzne to wizytówka naszego domu, dlatego chcemy, aby nasza nieruchomość była pokazana w najbardziej korzystnym ujęciu. Ale czy elewacja służy tylko po to, aby upiększyć naszą nieruchomość? Otóż nie! Spełnia również wiele innych zadań, których być może nie jesteśmy świadomi. Zachęcamy do przeczytania artykułu i zapoznania się z formą wykończenia zewnętrznego naszej nieruchomości.

Dlaczego robimy elewację budynku?

Elewacje domu to nie tylko aspekt estetyczny i wizualny. Głównym zadaniem elewacji jest ocieplenie i izolacja akustyczna naszego budynku. Będzie ona chroniła nasz dom przed utratą ciepła, a izolacja akustyczna sprawi, że nasz budynek będzie odporniejszy na dźwięki z zewnątrz, dzięki czemu będziemy mogli delektować się ciszą w naszym domu. Poprawnie wykonana elewacja jest odporna na wpływ wilgoci jak i również jej zadaniem jest przepuszczanie pary wodnej wytwarzanej wewnątrz budynku. Ten proces ratuje również nasze ściany przed rozwijaniem się różnych grzybów i pleśni, dzięki czemu nasz organizm nie jest narażony na różne choroby płucne. Elewacja spełnia również zadanie zabezpieczenia budynku przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Należy pamiętać o tym, aby korzystać z materiałów wysokiej jakości, które będą odporne na wysoką temperaturę, promienie UV, silny wiatr oraz deszcz, dzięki czemu nasza elewacja będzie nam służyła przez lata nie tylko w formie wizualnej, ale również będzie tak samo funkcjonalna jak na początku. Aspekt wizualny jest dodatkiem, który możemy dopasować wedle upodobań, które posiadamy.

Rodzaje elewacji

Rodzaj elewacji określa się na podstawie materiałów wykorzystywanych do jej stworzenia. Wśród nich znajdziemy materiały sztuczne jak i naturalne. Najpopularniejszą opcją, którą wykorzystujemy podczas wykańczania zewnętrznych ścian budynku to tynk. Posiadają one szeroką gamę kolorów, dzięki czemu możemy wykorzystać je przy tworzeniu nowoczesnej elewacji, jak również gdy stawiamy na standardowe wykończenie wizualne. Wyróżniamy tynki cienko i grubowarstwowe.

Każdy z nich ma zupełnie inne zastosowanie, o których poinformuje nas firma zajmująca się elewacjami budynków.

Kolejnym rodzajem elewacji jest wykorzystanie materiału, jakim jest cegła. Jest to naturalny materiał, który cechuje się wytrzymałością oraz odpornością na wszystkie warunki atmosferyczne jak i biologiczne. Bardzo istotnym walorem cegły są jej kolory. Posiada szeroką gamę kolorystyczną, różne kształty jak i zakończenia brzegowe, dzięki czemu możemy stworzyć znakomity efekt wizualny naszej elewacji. Bardzo często stawia się również na wykorzystanie w elewacji drewna. Ten rodzaj wykorzystujemy głównie przy budowie ekologicznych nieruchomości. Jest to kolejny rodzaj tworzywa naturalnego wykorzystywanego w elewacji. Wykończenie drewniane posiada ładny efekt wizualny, ale również idealnie sprawdza się w przypadku termoizolacji i przepuszczania pary wodnej. Podczas zdecydowania się na wykończenia drewniane należy pamiętać o odpowiedniej impregnacji, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nasza elewacja posłuży nam przez lata.


Kolejnym rodzajem jest elewacja wykończona kamieniem. Jest to rodzaj, który zapewni nam trwałość naszej zewnętrznej ściany. Różnorodność tego tworzywa pozwala nam na uzyskanie wielu efektów wizualnych naszej elewacji. Są one bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Posiadają niestety minus, którym jest cena. Jest to materiał dużo droższy, a na jego pielęgnację musimy poświęcić znacznie więcej czasu.

Ostatnim, ale równie ważnym jest beton. Najczęściej wykorzystywany jest przy projektach nowoczesnych domów. Płyty posiadają różnorodne struktury, które idealnie dopasowują się do minimalistycznych budynków. Materiał ten jest również odporny oraz bardzo trwały.

Do kogo się zwrócić w sprawie elewacji?

Za projekt elewacji dostosowany do naszego budynku odpowiada architekt. Podczas procesu tworzenia możemy wybrać materiał oraz rodzaj, z którego chcielibyśmy, aby się składała nasza elewacja. Dobieramy kolorystykę, strukturę jak i wygląd końcowy. Kolejną osobą odpowiedzialną za elewację jest firma, która świadczy usługi stworzenia elewacji. Zapewnia prace remontowe od A do Z, oraz również jest w stanie pomóc dobrać nam odpowiedni rodzaj elewacji do naszego budynku. Jedną z takich firm jest firma LOOKBUD, która posiada doświadczenie przy ociepleniach budynków jednorodzinnych. Oferuje kompleksową gamę usług, które zapewnią nam odpowiedni komfort oraz odpowiedni dla nas efekt wizualny naszej nieruchomości. Interesuje Cię odpowiednie wykończenie ścian Twojego domu? Skontaktuj się z firmą LOOKBUD, która stworzy znakomitą elewację, skrojoną na miarę Twoich potrzeb!

Anna Trzeszczkowska

O firmie

Firma LOOKBUD jest od niedawna na rynku, lecz jej założyciel posiada długoletnie doświadczenie na rynku budowlanym, świadczącym usługi ociepleń budynków mieszkalnych. Cechuje się ogromną dbałością o szczegóły, a jego celem jest zadowolenie klienta. Świadczy wykorzystanie nowoczesnych technologii elewacyjnych, które zachwycają oko każdego.


Kontakt
Tel: 500 656 395
lookbud@wp.pl